mIRC ---Hobby sau boala ?

mdeah,
MIRCu este un mod sa-tzi omori timpu pentru mine. Sunt konvins ka 99% din vizitatorii moldova.net sint prezentzi ji akolo. Pentru unii e un hobby, pentru altzii un defekt, pentru altzii un mod de a trai.
bobo :ciupos:
 
mIRC-ul e o perioada a vietsii mele depashita cu brio. Am stat pe el vreo 10 zile si mi-am dat seama ca e o pierdere de timp. Iaka asha.
 
hehe, 10 zile asta ii putzin :grin: (eu acolo de-am de vreo 4 ani...)

la moment deja nu mai stau pe acolo atit de mult.. doar poate ca sa mai vad nishte prieteni vechi din Moldova, dar shi ei cam totsi au trecut la tot felul de ICQ/MSN, care sunt mai comode din punctul de vedere al economisirii timpului.

ah, nu shi am trecut peste etapa cind mai caut vreun suflet de fata pe acolo pe IRC (citeshte - "girl-friend")... :wink: cred ca mai face shi de uitat prim-prejur
 
nu-mi place in general computerul. pe mirc nu am stat, adica am stat de putine ori, ocazitional, pe cel romanesc si nu am dus nici o discutie constructiva, nu din cauza celuilalt, dar din cauza mea (tuturor le spuneam diferite minciuni ca adica ne-am cunoscut si ne-am iubit si ei incercau sa-si aduca aminte). TRAIASCA CONVERSATIILE OCHI IN OCHI!!!
 
mIRC ma enerveaza socot ca nu prea ai ce face acolo shi mai mult ca atit shi la Moldova.net e mai bine..........:smile:
 
eu cred ca mircul este un hobby
nas zice ca este o boala
arina clar ca nu ai purtat nici o discutsi normala deoarece tu matinca taceai acolo si nu intrebai pe nimeni nimic :grin:
 
eu pot sa intseleg oameni ca Doomie care intra pe mIRC deoarece nu are cu cine comunica mai "de-acasa" in Fritzlandul lui. Nu pot insa intselege acei oameni care cu anii stau in Chisinau pe mIRC - comunicarea directa e de-atitea ori mai cool.. iaka!

`Cheerz,

-Andrei.
 
Andriel... fiecare cu boala lui sau cu pasiune lui asha ca nu poti tu invinui pe nimeni...poate cuiva ii place sa stea pe Mirc deoarece alt ceva nu vreu sau nu pot face...
 
Nu cred ca mIRC-ul e cel mai cool chat!:nu-nu:Nu shtiu cum voi , dar eu pe mirc nimeream doar peste bebelushi , mai rar pe people de aceiashi virsta (>20)Dar ca oricare alt chat este o boala :radium: , nu puteam sa ma culc pina cind nu intram in mIrc ,Odigo sau ISQ .
Shtiti care e cel mai bun leac?????
Atunci cind vine plata p/u telefon shi parintii te pun s-o plateshi cu banii proprii .O faci o luna , doua shi-ti trece dependenta la fuga!Iata asha!
 
DonVIper si Animal X , mama ei de viata, cum de m-ati depistat?

andriel, sunt totalmente de acord cu tine.

acasa, e mult si mult mai bine, daca nu sunt ocupata: sun pe cineva si "hai afara" sau ne ducem "in ospetie" (fara invitatie) la vreo una etc. dar, fiind in SUA, tot nu stau pe mirc.
 
mIRC-ul pentru mine inseamna tare mult... chiar mai mult decit hobby. Dar de stat mult pe el tot nu tre:)
 
Back
Top