noua Dacie Sandero - 5000 de EUR

Numaidecit o TATA

TATA se conduce cu o mână... pentru că cu cealaltă mână îţi ştergi lacrimile...
 
fight3r;207242 said:
Numaidecit o TATA

TATA se conduce cu o mână... pentru că cu cealaltă mână îţi ştergi lacrimile...

Ai uitat cu ce stergi parbrizul...asa ca ai nevoie de doua persoane ca sa conduca o TATA.
 
Potentialul cumparator TATA:
indian inalt, robust, corp atletic, zvelt, medalie olimpica la alergari.

De ce?
Dupa ce cumperi o TATA decizi ca fuga e mai placuta decit condusul...
 
rapazitu;207890 said:
ce masina e aia TATA? eu unul n-am auzit de asa ceva dar din descrieri seamana cu Dacia 1300 series.

Intri pe Google si dai cautare(search) pentru Tata Nano. Dupa aceea cauti Dacia 1300 si faci comparatia. Numai de bine.
 
Masin i-mi place la design si ca pret este foarte accesibila. Presupun ca Chisinaul iar va fi plin de Dacii. Insa nu-mi place sigla cea noua, cea actuala este mai frumoasa.
 
si mie imi placea vechea sigla...albastru ala era misto...masina e super...poate or face o masina pentru oameni nu pentru taxi
 
Pretul incepe de la 6890 euro cu taxe incluse.
Impresii despre Sandero:
Are ABS chiar si la cea mai ieftina versiune, se aude ca ar putea lua 4 stele la crash-testul Euro NCAP (Logan a luat doar 3), are bancheta spate rabatabila, e mai scurta si ii poti gasi mai usor un loc de parcare. In plus arata mult mai bine decat Loganul, care e o cutie pe roti. Imi place e frumos
poze sursa 4tuning.ro
 
Sunt posesor de Logan de 3 ani.
Nici o problema la motor.
Probleme minore la stergatoare, cablu de acceleratie (urla), zgomote in portiera etc.
Pentru un roman care a avut o Dacie 1300 este peste asteptari.

M-ar interesa si Sandero asta: cu bancheta spate rabatabila ai spatiu mult mai mare pentru obiecte voluminoase (frigider, masina de spalat - transportam si asa ceva cu masina, asta e situatia!).

Voi mentiona aici mici inconveniente:
- la Logan portbagajul e foarte mare, dar capota portbagajului este prinsa cu niste brate foarte mari care ocupa mult loc din interior. Motorul de 1,4 l pe benzina este foarte lenes, un pic peste motorul de Dacie
- la Sandero - aer conditionat are doar varianta de varf (cred ca e pe la 9000 EUR); motorizarea slaba (doar 2 variante pe benzina, par a fi motoare slabe ca la primele Logane).
 
Sandero asta seamana cu Nissan Versa; nu stiu daca au ceva in comun(sigur nu motorul...)

Parca tot Logan-ul imi place mai mult.
 
De acord... si eu as zice ca Loganul e mai frumos... dar nici asta nu e rea. Dar pretul pana la urma va fi de 5000 sau de la 6890 sau adaugand-ui volan si roti 9000?:D
 
Back
Top