Nu pot avea copii

banuesc ca dupa cuvintul { cenzurat } se ascunde nu altceva decat {o minune de fata }...nui asa Radu?
 
Melania ceia ca am scris ma scuzi,nu am vrut sa te ofensez in privinta cu copilul (a fost o gluma proasta) :( copilul e ceva sfint, scuza ca te-am jignit
 
Melania eu mi-am cerut scuza dar pe tine ti-ash ruga sa mai filtrez vorbele,glumim ne suparam dar parimise nu ti-am facut purcica sau vaca :x asha ca hai pe viitor nu-tsi place ceia ce scriu tsine-tsi parerile catre tine Bine!!!!!!!!!! ca pot shi eu sa ma exprim urit in privintsa ta dar eu nu vreau sa te distrug psihic,itsi multsumesc pentru colaborare :x :tu_mori:
 
cei interesant : fetele care se f..ut ca iepele ihi fac avorturi si inca pot sa aiba copii dar aceia care vrea sa faca o familie numaidecit trebuie sa aiba ceva nu e corect asha, da in ziua de azi ca sa faci un copil e c-am problema trebuie sa avem grija de noi daca vrem ca sa fie totul bine,voi cum credeti,poate ca nu sunt corect
 
Treaba grea....sa vedem ce zic eu..acum ma gindesc

Pai daca sotul a dat un nu atit de hotarit e clar ca nu-si iubeste sotia. Cind iubesti pe cineva cu adevarat nu te porti asa. Iei problema asa cum e si incerci sa cauti solutii. Dupa ce ca situatia e trista sa mai pui problema si asa e fioarte grav. Inseamna ca nu-l du ce capul. Exact in momente din astea iti dai seama daca iubirea exista cu adevarat. Poate ca femeia are nevoie de un barbat care sa-i inteleaga problema si sa o sustina si sa o ajute. Nu sa-i dea un sut in fund asa cum face cel actual. Probabil ca el vede femeia ca pe mama progeniturilor lui si nu ca pe sotia si iubita lui si partenera lui de viata. El sta cu ea pentru ca vrea copil. Daca nu e copil restul nu conteaza, stergem cu buretele. Calcam in picioare si sentimente si tot. Stergem totul cu buretele si cautam o fabrica de copii care sa functioneze. Acest individ, caci nu pare sa fie deloc uman, e o bruta si probabil femeia lui merita unul mai bun. Cred ca ar trebui sa-l inlocuiasca pe sot cu un alt barbat care sa cunoasca situatia de la inceput si sa o accepte asa. Uite cu ce surprize poti sa te trezesti cind nu-ti alegi bine partenerul.
 
cbi

si daca el vrea copii si ea nu - cum explici asta?

eu iata ce nu inteleg. neamurile noastre mai vechi, vorba e de daci, aveau un obicei - sa planga cand se nastea un copil si sa sarbatoreasca cand pleca omul in lumea cealalta? si in genere mergeau la lupta tot ca la sarbatoare... shi spuneti voi aishi despre copii.
 
gr8dude;87099 said:
daca adopti un copil asta nu inseamna ca ai libertatea sa 'alegi' copilul pe care il vreai, ca sa fie 'sanatos' si asa mai departe. pentru ca nu stii ce se va intimpla cind va creste mare.
te vei simti bine atunci cind vei vedea ca copilul adoptat a devenit un criminal sau alcoolic, sau prost la invatatura cu totul..... ? cum vei gindi atunci?
-e vina mea, n-am educat corect
-e vina parintilor biologici


sotul acelei femei, mda.. ce sa spun, nu e un barbat adevarat care poate sa asigure sotia de faptul ca ea poate trai linistit fiind protejata de un perete impenetrabil.
dar il inteleg si pe dinsul, el nu vrea sa ajunga la situatia in care trebuie sa aleaga un raspuns dintre cele 2 variante mentionate mai sus, si... nu am nici-un drept sa-l acuz, e si el om.
ceea ce il face un [censored] este faptul ca i-a impus sotiei sale un ultimatum: ori nasti ori te las. de ce sa nu fie si 'traim fara de copii' ? e cam dificil, dar tot e varianta. n-as vrea sa fiu in locul fetei. si nici in locul sotului. deoarece sunt acum in locul meu, consider ca sotul n-are dreptate..


treaba cu medicina si insamintarea artificiala si cei 4000$ se justifica prin aceea ca iti ofera linistea spirituala.. cind stii ca copilul e al tau, si al sotiei tale, si ca este totalmente rezultatul activitatii tale, si e 100% responsabilitatea ta....
e ca si cum cumperi un produs second-hand, el poate arata normal, si sa functioneze perfect.. insa cind te gindesti ca poate l-a folosit altcineva cu mainile nespalate, l-a trintit pe jos, etc... iti trece o mare parte din entusiasm.

evident ca copilul nu poate fi comparat cu un produs SH.


nu stiu pentru ce sa votez.

copilul devine ceva in functie de modul in care il educi... nu depinde de parintii biologici... si mai depinde de mediul cu care interactioneaza... asa ca pana al urma este si vina ta daca acel copil este sanatos dpdv social. ca sa nu mai spunem ca nici macar copilul tau nu poti sa stii daca va fi sanatos la nastere... poate va suferi de ceva boala genetica, malformatie, handicap, etc....

eu nu pot sa il inteleg... mai ales daca iubeste, tocmai pt ca ti-am distrus teoria de mai sus, dude... ceea ce ai spus tu este complet deplasat si putin dezinformat...
as putea sa o inteleg pe ea... pt ca pana la urma instinctul acesta este mai puternic la femei... elel sunt cele care poarta copilul in pantece...
asta a sunat oribil si total incorect... ce ai spus in ultima parte a mesajului...
 
Melania;62419 said:
......astazi mam intilnit cu cineva caresi plingea si viata.....isi doreste un baby.....si nu poate sal aiba.....a facut tratament timp de 2 ani....si fara nici un rezultat....
.....sotu ei ia zis asa.....ori naste....ori o lasa.....copil adoptiv nu vrea!

de ce e asa? o copila de 12 ani naste fara sasi doreasca macar asta....si o alta femeie plinge finka nu i poate fi mama....

Sotul femei asteia ori e cretin ori nu e normal....cum poti sa pui asa problema "ori nasti...ori te las" Nu face decit sa ingreuneze situatia si o face pe femeia aia de o apuca disperarea.E un egoist.Traieste cu ea sau pt. copii?
Si oricum daca nu poate adopta unul , inseamna ca nu iubeste indeajuns copii.
 
Hai mah si voi acum... saracutza femeie, ce barbat rau are. Si daca era faza inversa? Ce se intampla? Barbatul vrea copiii sa fie a lui, si e ok asta. Imi pare rau pentru femeia asta dar e de inteles. E greu sa cresti un copil care nu e al tau. Unii accepta adoptiile altii nu... personal cred ca e ok sa iti doresti descendenti.

Si daca ar fi situatia inversa ar fi de inteles oricum. Nu mai cautati vinovati aici, natura e de vina... sau in unele cazuri cei ce nu pot avea copii.

P.S. detomasopantera, poate esti cretin tu?
 
PiggyEFromHell;150922 said:
P.S. detomasopantera, poate esti cretin tu?
natura e de vina... sau in unele cazuri cei ce nu pot avea copii.
Da intradevar..........pe linga ca esti porc sau s....... ma rog mai esti si din iad....hmm poate imi explici si mie cu ce e de vina femeia aia ca nu poate face copii?
 
Nu ,intrebarea nu este corect pusa DeTomaso...
Doar faptul ca femeia care "nu poate face copii" nu e vinovata , nu e suficient pentru a obliga barbatul de linga ea sa faca actiuni de caritate ...
Sper ca te prinzi din prima ca nu am kef sa explic ...
 
DeTomasoPantera;150832 said:
Sotul femei asteia ori e cretin ori nu e normal....cum poti sa pui asa problema "ori nasti...ori te las" Nu face decit sa ingreuneze situatia si o face pe femeia aia de o apuca disperarea.E un egoist.Traieste cu ea sau pt. copii?

sunt deacord cu tine...parerea mea e ca barbatul asta e un nesimtit de face asemenea concluzii...e un egoist!

si fraza "ori nasti...ori te las" e una tampita de tot...femeia ce e? o masinarie?
 
Umbreon;150945 said:
Nu ,intrebarea nu este corect pusa DeTomaso...
Doar faptul ca femeia care "nu poate face copii" nu e vinovata , nu e suficient pentru a obliga barbatul de linga ea sa faca actiuni de caritate ...
Sper ca te prinzi din prima ca nu am kef sa explic ...

Da ai dreptate. E viata lui face ce vrea cu ea.Numai ca nu trebuie spus asa "ori nasti ori te las" Chestia ar trebui vorbita , explicata etc. si sint convins ca femeia v-a intelege.Intradevar e o decizie greu de luat pt el.
Eu unul personal daca as iubio as ramane cu ea. Nu are nici o vina.
 
Cine a zis ca e vinovata? Poate e cea mai dragutza femeie de pe pamant, poate e perfectiunea intruchipata, poate e idealul in persoana... Am zis ca natura e de vina si nu ea. Dar o persoana nu e o obligata sa stea langa tine atunci cand nu ai nici un viitor. Oamenii se despart si din probleme mai mici, de ce atunci cand e ceva foarte grav ar trebui sa stea impreuna? Nu mai aruncati cu pietre in persoanele pe care le considerati pacatosi, probabil majoritatea din voi au pacatele sale (biblic vorbind).

Fraza "ori nasti ori te las" e intr-adevar dura, dar presupunand cat stres se poate acumula in asa situatii nu va asteptati la rezolvari usoare.
 
Back
Top