Nu pot avea copii

PiggyEFromHell;151001 said:
Dar o persoana nu e o obligata sa stea langa tine atunci cand nu ai nici un viitor.
Piggy, pot sa te castrez? Am mana usoara, promit sa nu doara.
Cum adica "nu ai nici un viitor"? Tu numai viitor biologic vezi? Ti s-or parea grozavi pocaitii aia care se-nmultesc ca iepurii, nu !? Aia care nu pot avea copii n-au nici un viitor, indiferent de cat de buni sunt in vreun domeniu (in cariera, de ex)?
 
Stii foarte bine la ce ma refer solara. Am subliniat faptul ca nu e obligat sa stea nimeni langa tine daca nu vrea, oricare ar fi conditiile, fie bune, fie rele. E o alegere personala si nu inteleg de ce cineva trebuie sa fie considerat rau daca se desparte de altcineva. El vrea sa-si continue linia, are tot dreptul si posibilitatea s-o faca.

Evident ca poate sa faca altceva... sa adopte copii si sa-i creasca. Mai ales in asa situatii ar trebui s-o faca. Mai are ceva de dat lumii, ca sa zic asa.

P.S. Ai putea sa incerci sa ma castrezi, poti sa te asociezi cu toate organizatia feminista antipiggye. Dar cei ramane dezamagita... ;)

Daca ai fi in aceiasi situatie, ce ai face? Doar ca partenerul tau ar fi steril si tu ai avea posibilitatea sa faci copii. Imi raspunzi?
 
Io as adopta fara ezitari. In nici un caz n-as abandona un om pe care-l iubesc doar pt ca-i steril.
Sunt oameni care nu-si abandonzeaza partenerii cu boli infinit mai grave. Ce vorbim noi aici sunt mofturi de rasfatati.
 
solara;151018 said:
Io as adopta fara ezitari. In nici un caz n-as abandona un om pe care-l iubesc doar pt ca-i steril.
Sunt oameni care nu-si abandonzeaza partenerii cu boli infinit mai grave. Ce vorbim noi aici sunt mofturi de rasfatati.

Corect
 
solara;151018 said:
Io as adopta fara ezitari. In nici un caz n-as abandona un om pe care-l iubesc doar pt ca-i steril.
Sunt oameni care nu-si abandonzeaza partenerii cu boli infinit mai grave. Ce vorbim noi aici sunt mofturi de rasfatati.

Nu sunt mofturi de rasfatat in general (nu stiu in acest caz particular). Tot va bateti dupa dechiderea catre occident, libertatea de gandire si tot inchisi la minte ramaneti. Consider ca fiecare are libertatea de a alege, chiar si aceeasi gay, care imi sunt antipatici sau hippie care nu-mi plac. Eu am dat o parere obiectiva.

solara, in cazul tau, daca ai face in situatia reala ceea ce spui ai fi de respectat in mod particular... dar poate pentru unii dragostea nu ajunge (presupunand ca e).

Daca as fi in situatia acelei femei probabil as fi si eu distrus, nu pot sti... dar nu poti sa impui cuiva sa stea cu tine indiferent de motive.

Asta e tot ce am avut de spus la tema, trageti concluziile voastre.
 
Dar n-a cerut nimeni dragostea cu sila. Aici s-a comentat gestul de a conditiona relatia ("daca nu-mi faci copii, te las"). Asta-i santaj si n-are a face cu dragostea.
 
Melania;62419 said:
......astazi mam intilnit cu cineva caresi plingea si viata.....isi doreste un baby.....si nu poate sal aiba.....a facut tratament timp de 2 ani....si fara nici un rezultat....
.....sotu ei ia zis asa.....ori naste....ori o lasa.....copil adoptiv nu vrea!

de ce e asa? o copila de 12 ani naste fara sasi doreasca macar asta....si o alta femeie plinge finka nu i poate fi mama....
sotil sa schimbe sexul si sa faca el copii!!!!!LOL!pe alt fel cum? daca nu vrea sa înfieze copii?!!
 
Melania;62419 said:
......astazi mam intilnit cu cineva caresi plingea si viata.....isi doreste un baby.....si nu poate sal aiba.....a facut tratament timp de 2 ani....si fara nici un rezultat....
.....sotu ei ia zis asa.....ori naste....ori o lasa.....copil adoptiv nu vrea!

de ce e asa? o copila de 12 ani naste fara sasi doreasca macar asta....si o alta femeie plinge finka nu i poate fi mama....
daca o iubeste nu poate so lase asa pentru ca e sterila, ,,, ,este alt fel posibilitate de rezolvat problema aceasta ,alta F sa nasca de la sotul ei, apoi copilul sal înfieze!
 
Back
Top