O-Zone

That's wy I don't avoid to write everywhere
MADE IN MOLDOVA .. :wink: .. fiindca nu mi-e frica .. si la sigur nu mi-e rusine .. las sa aiba impresii bune despre Moldova .. :lol: :lol: :lol:
citi mai multi vor proceda asa .. cu atit vom avea un image mai bun :wink:
in rest apreciez lucrurile bune de orice origine ar fi ele ..inclusiv si fetele cele frumusele si dragute :)

ps .. iata cind stau lungit in baie de exemplu in weekend .. pun vre-un CD cu muzica moldoveneasca -romaneasca populara ori de alt de alt gen si savurez :lol: :lol: :lol: :crazy:
 
Yo cred ca mai degraba ca e un soi de rushine de a declara ca itzi place ceva ce altzii , cu multzi creieri muzicali , au catalogat usurel sau slabutz .

Dar nu inteleg de ce . Nu toata viatza potzi sa ascultzi doar muzica clasica oricat de genial ai fi . Cum nu citesti numai cartzi de filozofie sau cine stie ce romane clasice pline de inteligentza ori nu vezi doar filme de arta . E un timp al muzicii culte sau macar cu stampila de acceptabila de anumite curente cu care vrei sa te identifici { rock , hip-hop etc etc } , si un timp al muzicii care pur si simplu te inveseleste .

Chiar si cuvintele atat de acuzate . Trebuie sa fie simplutze si tampitzele ! Caci asa te inveselesc si mai tare . Cum se vede din succesul in strainatate nici nu mai conteaza intelesul lor , ci doar ca sunt funny si suna bine alaturate . :crazy:
 
Yo cred ca mai degraba ca e un soi de rushine de a declara ca itzi place ceva ce altzii , cu multzi creieri muzicali , au catalogat usurel sau slabutz .
eh, vrei sa spui ca lumea de la noi e atat de elevata in preferinte muzicale ca nu imi permite mie sa zic ca-mi place O-zone? Nu prea cred... de ce atunci nu se sfieste nime' s-o cumpere si sa admire pe Britney Spears sau pe alte 'talente'din vest?
alta chestie e ca muzica cu mesajul cel mai simplu e capabila sa afecteze un grup mai mare ascultatori; chiar si pe cei cu preferinte mediocre
 
in zadar tu zici asta alias... multa dintre muzica mea preferata e produs autohton...si daca cineva strain zice ca nu-i place - las' sa inghite ce-i place si fsio.

de O-Zone am auzit inca de e-he-he ce demult, si la concerte am fost de cu vreo 4 ani in urma...dar niciodata nu mi-a placut, dar e bun de strambat (nu-i cel mai potrivit cuvant, dar las' sa fie) la concerte...
 
ok, quote a fost doar prima fraza.. retsu e copy-rightul meu..
ok, puterea de concentrare e minima.. sa respir o gura proaspata de aer... :lol:
 
eu tin sa fiu cam de acord cu d. Cheianu...
adica pe de o parte imi pare bine ca au reusit si ai nostri sa faca ceva ce a fost observat si in afara, dar oricum muzica lor e mare [puncte de suspensie].
si chiar ma mira si pe mine de ce tuturor le plac O-zone... Cheianu a pomenit-o pe Teo, lui A. Gheorghe tot imi amintesc ca ii placeau... :wtf:
 
pentru ca asa este facuta muzica de acest gen - sa se bage in subconstient... poti sa mergi pe starada si deodata sa incepi a canta "ma inec in ochii tai, la-la-la-la-lei ..." si apoi sa zici: tifu, ce m-a apucat... si nu-ti place muzica de aceasta, dar asta e situatia... aceeasi e cu "as da zile de la miiiineeeeeeeeeee" - serios :)
 
aha, iaka ii drept asta :D
insa 'fishka' e ca tu, de exemplu, spui "tfu, shi-i cu mine?" , da' multi chiar spun sincer ca le place :-?
 
las' sa le placa, caci daca le-ar placea la toti ce-mi place mie, n-ar fi interesant :D iaka n-am avea pe cine critica aici :D
 
nu sztiu daca tuturor le place la nebunie O-Zone .. dar ca vorbesc de comentatorii TV si alte persoane cunoscute la scara larga .. trebue sa aveti in vedere ca ei fac opinia publica si pe umerii lor e o parte din dispozitia buna a natiunii si constientizarii ca iata si noi putem face ceva ce este recunoscut de altii adica e cam copilaresc modul in care critica ei pe cine acolo ca nu chiar cunosc eu vedetele romanesti .. dar tineti cont de faptul asta . .. ca posibil sa nu le placa lor chiar asa de mult insa .. e obligatia lor sa faca publicitate altfel MD si RO vor merge in jos iara .. :wink:

PS orice reusita trebue laudata si evaluata bine .. poate pur si simplu ca stimul sa fie mai multe reusite .. you know :wink:
 
Membrii trupei O-Zone au plecat din nou in Germania, unde piesa lor, “Dragostea din tei”, a ajuns pe locul 3. La Cologne, ei vor participa la un show de proportii, “Dom”, care are loc anual si la care sint invitati artisti celebri in toata lumea. “E o mare realizare pentru ca acolo nu sint invitate trupe incepatoare ca noi”, ne-a spus Dan Balan, liderul formatiei. Baietii sint solicitati din nou la “Top Of the Pop”, cea mai populara emisiune muzicala din Germania, si vor cinta in deschiderea finalei unei competitii de fotbal. “Dragostea din tei” se afla in continuare pe locul 1 in Franta si Spania, iar in Rusia, pe prima pozitie in topurile celor mai importante radiouri. In Franta s-au vindut 160.000 de discuri. “Asta inseamna inca putin si avem Discul de Aur!”, a continuat Dan. Vor urma, pentru promovare, Polonia, Portugalia, Rusia, Marea Britanie si Olanda. O-Zone pregatesc, de asemenea, un turneu in Europa si Asia. Inainte de a pleca spre Germania, Dan Balan ne-a acordat un interviu.

Evenimentul Zilei
 
o sa ma uit in programa .. ori tu stii data .. ?! adica pina vinerea urmatoare .. ca apoi merg in vacanta si nu o sa am timp sa ma holbez la tv 8)
 
Back
Top