Orgasmele,tehnica avansata,sex oral,anal

oral

Ei bine, inainte de toate trebuie sa subliniez sensibilitatea clitorisului si eventuala necesitate de folosire a unui lubrifiant Hot Caresse. Sensibilitatea clitorisului variaza mult de la o femeie la alta. Unele femei simt durere daca clitorisul le este atins direct, altele nu-si simt clitorisul deloc. Unele cer o atingere foarte usoara la inceput, insa au nevoie de o atingere mai ferma in masura ce se apropie de orgasm. Asadar, e mai bine sa incepeti cu o atingere usoara marind apoi presiunea. Fiti atenti la miscarile corpului ei si ascultati-i gemetele pentru a sti daca e nevoie de o presiune mai mare sau mai mica. Fiti precauti, nu-i presati clitorisul prea tare; puteti sa-l atingeti cu fermitate, insa niciodata agresiv. Putine femeie apreciaza o presiune ferma in punctul orgasmului, insa vorbiti cu ea inainte de a incerca. Dat fiind ca aceasta depinde de sensibilitatea clitorisului si de cantitatea de lubrifiant natural, se poate sa aveti nevoie de un lubrifiant suplimentar inainte de a incepe masajul. Incercati fara lubrifiant, insa daca ea va opreste spunandu-va ca e prea sensibila, sau nu simte nimic, aplicati o portie generoasa de lubrifiant pe toata suprafata vulvei. Nu utilizati decat lubrifiant pe baza de apa, Hot Caresse. Cand incercati pentru prima data masajul clitorisului, e bine sa aveti un lubrifiant la indemana. Fiti atenti sa nu atingeti glandul clitoridian direct, fara a va lubrifia mana. Aceasta va va face degetele foarte lunecoase: foarte util daca clitorisul partenerei este prea sensibil. Observatii referitoare la masajul clitorisului. Mentineti constant un contact fizic cu persoana care primeste masajul. Este foarte deranjant, pentru legatura fizica, sa va luati amandoua mainile de pe corpul iubitei in acelasi timp. Aceasta poate avea efectul unui soc. Dupa mai mult exercitiul, o sa deveniti constient de energia sexuala care circula intre voi si parteneri. Pare ciudat, insa e adevarat. Ar fi o idee buna sa-i atingeti genunchiul, apoi sa va strecurati mana in interiorul soldurilor si sa ajungeti la vulva, pentru a nu atinge partile intime prea repede. Sa va puneti mana rece direct pe vulva ar putea provoca un soc ucigator de dorinta. Incalziti lubrifiantul inainte de a-l aplica pe vulva.

www.sexshop-romantic.ro
www.lenjerie-romantic.ro
www.parfumuri-romantic.ro
www.matrimoniale-romantic.ro
www.ejaculare-precoce-tratamente.ro
www.magazine-parfumuri.ro
www.parfumuri-parfumuri.ro
www.fragrances-perfumes.ro
 
Pana acum "am primit" numai sfaturi cum sa satisfacem o femeie, dar sexul normal presupune 2 parteneri si satisfactie reciproca deci iaca un punct de vedere, pentru sexul sensibil:
Nu este necesar ca partenerul dumneavoastra sa aiba o erectie puternica de indata ce s-a creat atmosfera intima necesara. Multi barbati au nevoie de o stimulare a penisului pentru a reusi sa pastreze erectia, mai ales daca nu mai au 20 de ani (sau din alte terte motive nepatologice).
Atunci cand folositi metoda de stimulare traditionala manuala, va infasurati degetele in jurul penisului pentru a forma un cerc, si in acelasi timp punand degetul mare in varful penisului pe uretra. Este mult mai bine sa exercitati o strangere mai puternica a penisului la inceput deoarece majoritatea terminatiilor nervoase se gasesc in capul penisului. Aceasta metoda este foarte buna pentru stimularea penisului si marirea erectiei.
Apasati destul de tare pe capul penisului pentru a face sangele sa se retraga. Incercati sa mai faceti un cerc in jurul penisului, cu degetele de la cealalta mana, si incercati sa miscati mana in sus spre varful penisului iar pe cealalta sa o tineti la baza. Puteti sa variati aceasta stimulare incepand de la mijlocul penisului si miscand mainile in directii opuse.
Exista o vorba "... decat un numar ratat mai bine o L... reusita", dar cand te ajuta altcineva ....!?
Stiti poanta " Cand un barbat cere mana unei femei?





R: Cand s-a saturat de a lui.
 
ehh, e buna chestie sexul acesta... doar ca dupa prea mult sex nu vrei sa lucrezi, mai ales daca esti artist...
dar fara sex poti sa-ti iesi din minti, asa ca perfect ar fi sex moderat insa de o intensitate colosala, sa fie asa de bine de sa-ti crape capu'!!!!
YAYAYAAAA!!!
hai, spor la sex si la lucru!
 
Sexualitatea nu este compusa numai din penetrare si orgasm, sunt mai multe lucruri de luat
in considerare, cum ar fi senzualitatea si atingerea. Adesea la inceputul relatiei, iubitii tind
sa se atinga si sa se mangaie continuu. Se intampla adesea ca unele dintre impreunarile
sexuale sa nu fie soldate cu orgasm feminin. In realitate, unele relatii sexuale pot fi
acompaniate de placere fizica si mare satisfactie fara ca orgasmul sa se lase aratat. Se
intampla ca orgasmul sa nu fie tocmai scopul relatiei sexuale marindu-se astfel importanta
complicitatii, a apropierii emotionale. Nu trebuie sa te intrebi de la bun inceput daca actul
va fi un succes sau nu. Dimpotriva, incearca sa te destinzi. Fii prezent si activ in timpul
impreunarii si concentreaza-te sa observi placerea. Invata sa primesti si sa oferi placere.
Lipsa orgasmului nu este un esec: nu este decat o promisiune. Numai absenta frecventa
sau desavarsita a orgasmului este ingrijoratoare. Pentru femeia care cunoaste deja
orgasmul, in lipsa acestuia cu noul partener, ea are nevoie de mai mult timp de acomodare,
iar partenerul poate folosi aceste produse de mai jos care mareste durata de penetrare,
astfel incat femeia poate ajunge la orgasm.
www.sexshop-romantic.ro
 
sau orgazmul fara contact fizic?? mergand pe strada si hartzuind sexual femeile...hm :D amenda 3 salarii medii pe economie...))
 
romantic ... Am ramas impresionat de ce scrii aici, pari a fi o guru a sexului(fara gluma). O singura intrebare: Tu chiar ai simtit asta de la un barbat asa cum scrii? Intreb deoarece stilul in care expui e foarte poetic si e demn de o carte. Doar ca in carti exista mereu o portiune falsa ori una care trebuie sa o cauti si in alta parte. In cazul de fatza as putea cauta in filmele erotice. Si inca ceva: Ce parere ai despre inselarea partenerului? Nu vreau un raspuns gen "da"(pozitiv) sau "nu"(negativ), ci mai degraba unul de genul "daca ai inselat vreodata".
 
Pot sa mai spun ca daca exista barbati care au reusit sa iti atinga idealurile asa cum le scrii(e poate prea mult spus dar totusi asa consider dupa cele citite) apoi sunt copil pe langa ce ai cunoscut in viata. Mersi pentru postarile tale, altfel as fi trait o adevarata iluzie in ce priveste comportamentul si cunostintele in ale sexului.
 
Si tot nu pot sa termin cu impresiile... mesajele tale sunt urmate de lincuri la niste siteuri -- asta e un "advice" sau o reclama ?
 
hackus;213280 said:
Ce parere ai despre inselarea partenerului? Nu vreau un raspuns gen "da" sau "nu", ci mai degraba unul de genul "daca ai inselat vreodata".

Cum poti sa raspunzi "da" sau "nu" la "ce parere ai despre inselat?":D...
 
PiggyEFromHell;213284 said:
Cum poti sa raspunzi "da" sau "nu" la "ce parere ai despre inselat?":D...
Explic: "Da" - atunci cand ai insela daca ai avea ocazia. "Nu" -- nu ai insela autunci cand ai avea ocazia.
 
hackus;213285 said:
Explic: "Da" - atunci cand ai insela daca ai avea ocazia. "Nu" -- nu ai insela autunci cand ai avea ocazia.
Atunci era mai simplu sa scrii "ai insela daca ai avea ocazia?" iar raspunsul va real va fi:"sigur, in anumite conditii toata lumea inseala".
 
PiggyEFromHell;213286 said:
Atunci era mai simplu sa scrii "ai insela daca ai avea ocazia?" iar raspunsul va real va fi:"sigur, in anumite conditii toata lumea inseala".
Omule, mai controleaza-te, raspunsul care il astept e de la romantic.
 
hackus;213287 said:
Omule, mai controleaza-te, raspunsul care il astept e de la romantic.

Ah, scuza-ma, intra-adevar intrebarea era adresata sex-guru-ului(sau sex-guritzei?) iar eu ca un nesimtit mi-am exprimat parerea mea de profan pe un subforum public unde poate scrie orice user. Cata lipsa de control!

Tin totusi sa mentionez ca nu se discuta de ejaculrea precoce de care suferi de aceea formula controleaza-te nu e aplicabila. Shi vashe... get a girl man! Prea multa teorie te face sa crezi ca stii... :D
 
PiggyEFromHell;213286 said:
Atunci era mai simplu sa scrii "ai insela daca ai avea ocazia?" iar raspunsul va real va fi:"sigur, in anumite conditii toata lumea inseala".

In nici un caz... cu toate ca, ipotetic, daca Angelina Jolie imi pune pistolul la tampla si-mi zice:"Let's do it or I kill you" cum as putea refuza? Daca mor va suferi prietena si nu pot sa fiu atat de egoist sa ies eu cu imaginea curata, drept cel mai fidel baiat din lume iar ea sa sufere... mi se rupe inima cand ma gandesc la un eveniment asa tragic. :trist:
Daca ma iubeste ma va incuraja!

lelaina; said:
...khem, inima...
Adica ce vrei sa spui?:eek:
 
PiggyEFromHell;213288 said:
Tin totusi sa mentionez ca nu se discuta de ejaculrea precoce de care suferi de aceea formula controleaza-te nu e aplicabila. Shi vashe... get a girl man! Prea multa teorie te face sa crezi ca stii... :D
Vad ca te deranjeaza ceva la mine, data viitoare te voi satisface, te asigur. Nu stiu de ce spui ca nu ai insela cand de fapt te preocupa ejacularea mea. Stiu ca ai fi dorit mai mult dar deocamdata asta e tot ce pot sa iti ofer. Cred ca ar trebui sa incerci cu 2 poate vei simti si tu ceva. Si sa stii ca la mine nu se ridica "nastroienia" atunci cand tu vrei mai mult.

Chiar daca este vorba de un forum public ar trebui sa inveti a respecta ceea ce altii respecta la randul lor. Prietena ta ar aprecia asta la tine daca nu vrei sa aprecieze la altul.

In plus sunt printre oamenii care considera orice parere, deci ai putea valorifica calitatile tale de baiat "controlat" si ai astepta raspunsul ce ma intereseaza... durule...

PS
Angelina ar fi trebuit sa arate ca o zgripturoaica supraponderala super zbarcita ca sa ajunga in starea de a-ti pune pistolul la cap pentru sex. Ori, dup cate vad, te compari cu Brad... Very good Mall Dova n.
 
hackus;213327 said:
Vad ca te deranjeaza ceva la mine, data viitoare te voi satisface, te asigur. Nu stiu de ce spui ca nu ai insela cand de fapt te preocupa ejacularea mea...[whatever]
Cat de multe cuvinte, si mai ales... cat de multe ambitii!:D Bai, eu nu-s gay... iar daca as fi... da' tu chiar esti ambitios omule...:D In your dreams!

hackus;213327 said:
Chiar daca este vorba de un forum public ar trebui sa inveti a respecta ceea ce altii respecta la randul lor.
Uite vezi, de asta ar trebui sa inveti sa raspunzi mai finut si fara formule enervante... :)

hackus said:
Prietena ta ar aprecia asta la tine daca nu vrei sa aprecieze la altul.
Aaaa?

hackus said:
In plus sunt printre oamenii care considera orice parere, deci ai putea valorifica calitatile tale de baiat "controlat" si ai astepta raspunsul ce ma intereseaza... durule...
Pai iti mai dau pareri la considerat... si chiar astept cu nerabdare raspunsul care te inreseaza, dar activ.
hackus said:
PS
Angelina ar fi trebuit sa arate ca o zgripturoaica supraponderala super zbarcita ca sa ajunga in starea de a-ti pune pistolul la cap pentru sex.

Ea nu-i de acord cu tine...:D

P.S. Printre altele, nu maldavan ci roman din Moldova;)
 
PiggyEFromHell;213371 said:
Cat de multe cuvinte, si mai ales... cat de multe ambitii!:D Bai, eu nu-s gay... iar daca as fi... da' tu chiar esti ambitios omule...:D In your dreams!

P.S. Printre altele, nu maldavan ci roman din Moldova;)

Mda, ce sa zic, Mall se citeste "mol"... esti roman din Moldova a? Bun. Nu esti gay? Tot bine. Fantastic... dar ce legatura au toate astea cu subiectul blogului?
 
hackus;213280 said:
romantic ... Am ramas impresionat de ce scrii aici, pari a fi o guru a sexului(fara gluma). O singura intrebare: Tu chiar ai simtit asta de la un barbat asa cum scrii? Intreb deoarece stilul in care expui e foarte poetic si e demn de o carte. Doar ca in carti exista mereu o portiune falsa ori una care trebuie sa o cauti si in alta parte. In cazul de fatza as putea cauta in filmele erotice. Si inca ceva: Ce parere ai despre inselarea partenerului? Nu vreau un raspuns gen "da"(pozitiv) sau "nu"(negativ), ci mai degraba unul de genul "daca ai inselat vreodata".


Fiecare femeie simte aceasta placere atunci cand iubeste partenerul, nu se compara cu
partea sexuala cand relatiile se bazeaza doar pe contact. Daca la contactul sexual se participa
si cu inima placerea se mareste considerabil....

Nici un partener nu are dreptul sa insele, e cea mai urata solutie choar daca se face din ura,
lasitate, curvie etc...
Inainte sa o faci, iti iei adio de la partenere, si dupa ruptura fiecae face ce doreste... cred ca e mult mai corect, mai ales ca exista persoane de ambele parti, -fara sa intru in amanunte-
care pot sa isi ia viata sau chiar sa distruga alte vieti de pe urma unor astfel de tragedii ...stupide
 
Back
Top