Orgasmele,tehnica avansata,sex oral,anal

Hm, ce spui pare a fi teorie. Nu si practika. Relatiile se termina in general atunci cand se afla ca s-a inshelat. Deci nu te desparti si dup aia inseli. Ca altfel nu s-ar mai numi inselat... Dac am lua un exemplu cu o fata care merge la mare fara prieten... Multitudinea de barbati in slipi care ii vede oare nu-i trezesc dorinte sexuale ? Si atata timp cat nimeni nu vede si nu stie de ce nu ar insela ? E valabil si pentru barbati. Vezi topless si vrei sa faci oleaca de sport. Nu inseli cu mintea doar cu fizicul. Si acum sa nu veniti cu argumentul ca la mare se merge impreuna... Ca nu e intotdeauna asa.
PS
Mai ales dac sta Angelina cu pistolul... ce ne facem?
 
hackus;213624 said:
Nu inseli cu mintea doar cu fizicul. Si acum sa nu veniti cu argumentul ca la mare se merge impreuna...

LOOOOL! Cate aberatii!
Mintea ta este cea care interpreteaza imaginile si le considera atractive, n-ai cum sa nu inseli cu mintea. E ca si cum ai spune ca mananci inghetata dar nu stii ce gust, ce temperatura si ce culoare are.
Cred ca in orice cuplu durabil si monogam s-au intamplat mii de inselatorii "cu mintea" si de ambele parti. Un artist plastic contempla si devine obsedat de forme umane inainte de a picta un nud, din simplu motiv ca ce este frumos si lui Dumnezeu ii place.

Diferenta esentiala o face RATIUNEA si ACTIUNEA. Sa deosebesti intre realitate si vis, intre emotie si instinct, intre stabil si trecator. Diferenta esentiala sta in ratiune.

La unii oameni nici macar inselatul fizic nu are importanta (cu exceptia unor boli cu transmisie sexuala), atata timp cat celalalt nu stie, cel care inseala isi iubeste in continuare partenerul iar constiinta lui nu are prea mult de suferit in urma inselatului.
Cred ca majoritatea cunosc cliseul: "Las' sa plece, ca tot la mine se va intoarce"

Apropo de mersul la mare sau oriunde in alta parte. E absurd sa te transformi in santinela si sa stai mereu cu frica in san ca te va insela daca pleaca singur spre nu stiu ce destinatie. E o idee stupida pentru un om care tine la demnitatea sa.
 
lizofoafa;214124 said:
LOOOOL! Cate aberatii!
Mintea ta este cea care interpreteaza imaginile si le considera atractive, n-ai cum sa nu inseli cu mintea. E ca si cum ai spune ca mananci inghetata dar nu stii ce gust, ce temperatura si ce culoare are.

Cred ca in orice cuplu durabil si monogam s-au intamplat mii de inselatorii "cu mintea" si de ambele parti. Un artist plastic contempla si devine obsedat de forme umane inainte de a picta un nud, din simplu motiv ca ce este frumos si lui Dumnezeu ii place.

Diferenta esentiala o face RATIUNEA si ACTIUNEA. Sa deosebesti intre realitate si vis, intre emotie si instinct, intre stabil si trecator. Diferenta esentiala sta in ratiune.

La unii oameni nici macar inselatul fizic nu are importanta (cu exceptia unor boli cu transmisie sexuala), atata timp cat celalalt nu stie, cel care inseala isi iubeste in continuare partenerul iar constiinta lui nu are prea mult de suferit in urma inselatului.
Cred ca majoritatea cunosc cliseul: "Las' sa plece, ca tot la mine se va intoarce"

Apropo de mersul la mare sau oriunde in alta parte. E absurd sa te transformi in santinela si sa stai mereu cu frica in san ca te va insela daca pleaca singur spre nu stiu ce destinatie. E o idee stupida pentru un om care tine la demnitatea sa.

Exact!!! Mananci inghetata de dragul mancatului, de dragul racorii, de dragul poftei, desi pote ca nu are gust. La fel si sexul doar cu fizicul. Faci sex pentru ca ai dorinta de a face fara ca sa iubesti. Tu nu iti dai seama cat de relativa poate fi demnitatea. Pentru tine demintatea e mai presus de "santinela" pentru altcineva siguranta de a nu fi inselat/inselata e mai presus decat demnitatea, decat sa fii inselat mai bine sa fii santinela. Tu probabil nu iti inchipui cat de diferite pot fi relatiile in viata. Cineva accepta sa fie inselat dintr-un anumit interes, poate pentru siguranta, poate pentru bani, din teama, pentru ca iubeste. Tot una la mijloc sta interesul... confortul personal. N-ai cum sa inseli cu mintea atunci cand iubesti. Pentru ca te gandesti doar la iubita/iubit. Iar faptul ca ai avea o relatie e fals. Stai doar pentru ati implini dorintele, iar ratiunea iti indica faptul ca daca vei avea o ora doua de placere cu altcineva vei pierde persoana cu care esti. Deci confortul personal. Mai intreaba-te o data de esti langa persoana potrivita daca pentru a nu o insela aplici puterea rationala. Drgostea cu ratiunea nu au nimic in comum. "Banii nu aduc iubirea dar o intretin" nu? Exista cazuri cand o relatie incepe cu ratiune dar se termina cu dragoste insa astea fac parte din tot complexul relatiilor. Mai grav e cand exista dragoste dar din cauza ratiunii nu exista relatie...

PS
Dup cum vezi nu am tratat subiectul cu marea. E absolul evident ca libertatea e o necesitate pentru fiecare. Dar e ca si cu alcoolul, daca treci de o anumita limita te imbeti. In plus una e o femeie inselata(deci el poate), alta e un barbat inselat(el nu poate). Si aici chestia cu demnitatea ia cu totul alte proportii.
 
hackus;214161 said:
Si deja imi fac parerea ca tu nu stii ce inseamna a iubi. N-ai cum sa inseli cu mintea atunci cand iubesti. Pentru ca te gandesti doar la iubita/iubit. Iar faptul ca ai avea o relatie e fals. Stai doar pentru ati implini dorintele, iar ratiunea iti indica faptul ca daca vei avea o ora doua de placere vei pierde persoana cu care esti. Deci confortul personal. Mai intreabate o data de esti langa persoana potrivita daca pentru a nu o insela aplici puterea rationala. Drgostea cu ratiunea nu au nimic in comum.

Psihanalistu' lu' peste, ar trebui sa eviti sa bagi in discutie persoana celor cu care comunici, e o chestiune de respect; e un mod foarte hazardat si poate chiar jignitor de a aborda o problema.
Vrei sa vorbesc despre mine? Eu nu pot sa insel. Imi place sa fiu onesta, ma despart daca cred ca este cazul. Fata de partener nu am absolut nimic de ascuns. Uneori chiar discutam despre cat de bine arata nu stiu ce fata de pe plaja sau nu shtiu ce musculos.

Totusi ceea ce ai descris mai sus se aplica unui prieten de-al meu... El este adeptul relatiilor confortabile, iar subiectul "fidelitate" nu-l preocupa.

Uite o mostra de ratiune in relatie: el isi aminteste ca trebuie sa puna prezervativul, ea isi aminteste sa ia pastila sau chiar se duce sa-si puna sterilet luand bani de la el. NU exista NUMAI dragoste sau NUMAI ratiune. NUMAI dragoste exista la inceputul relatiei cand iti zboara fluturi in stomac si ai senzatia ca l-ai apucat pe Dumnezeu de un picior.
 
lizofoafa;214163 said:
Uite o mostra de ratiune in relatie: el isi aminteste ca trebuie sa puna prezervativul, ea isi aminteste sa ia pastila sau chiar se duce sa-si puna sterilet luand bani de la el.

Hai sa ne gandim: "nu mai marit cu el pentru ca nu are bani", "nu voi ramane cu ea pentru ca nu are tate si nu face sex oral", "accept sa ma insele, doar o iubesc", "daca zic ce nu imi convine se va supara", "nu insel pentru ca ma va parasi"... hm?

despre astfel de ratiune, si confort personal vorbesc, daca observi unii renunta la confortul personal si la demnitate pentru a nu schimba ceva in viata lor, pentru a lasa lucrurile asa cum sant. Nu gasesc unde e dragostea ?

Vrei sa spui ca tie iti place sexul cand el isi pune prezervativul ... ma indoiesc, dar cand te gandesti la urmari... accepti chestiunea asta pentru ca asa iti este mai confortabil, dar astfel de rationamente sunt diferite de cele care le-am expus.
 
lizofoafa;214163 said:
Uneori chiar discutam despre cat de bine arata nu stiu ce fata de pe plaja sau nu shtiu ce musculos.

Discutiile astea sunt mai mult niste tachinarii, vreii sa spui ca ti-ar place daca persoana cu care esti s-ar uita la una si ar spune "mama ce te-asi f**e" ?

Deci se inseala ... asta-i pointu. Vroiam sa stiu daca a inselat romantic, pentru ca ceea ce scrie ea in blog pare inspirat din filme, de fapt vroiam sa stiu daca a luat si ea parte la vreun film, ca sa stiu cu cine vorbesc, pur si simplu a ajuns in mod impresionant la niste cunostinte care in mod monogam nu prea ai ocazia sa le afli, trebuie sa compari... Acum si-a pierdut farmecul, vad ca se ajunge in cu totul alta dimensiune.
 
hackus;214165 said:
Vrei sa spui ca tie iti place sexul cand el isi pune prezervativul ... ma indoiesc, dar cand te gandesti la urmari... accepti chestiunea asta pentru ca asa iti este mai confortabil, dar astfel de rationamente sunt diferite de cele care le-am expus.
DIN nou, cap sec, nu ma baga pe mine in discutie, eu am o relatie stabila iar prezervativele sunt o unealta pentru "plimbareti".Tu chiar nu intelegi ca stilul asta de abordare este jignitor?

Dragostea pura exista pentru inadaptati si pentru visatori. Odata ce fluturii din stomac s-au linistit trebuie sa te gandesti cum integrezi toata chestia asta in stilul tau de viata, cum impaci dimensiunea emotionala cu dimensiunea materiala, palpabila.
 
hackus;214166 said:
Deci se inseala ... asta-i pointu. Parerea ta care e, fie ca inseli cu mintea fie ca inseli cu fizicul?
Parerea mea este ca fiecare om are prioritati, are de facut alegeri. Fiecare traieste cum ii place, fiecare iubeste cum stie. Daca lumea ar fi un loc perfect organizat n-ar mai exista drame, tragedii, comedii, totul ar fi previzibil si anost.
 
lizofoafa;214167 said:
DIN nou, cap sec, nu ma baga pe mine in discutie, eu am o relatie stabila iar prezervativele sunt o unealta pentru "plimbareti".Tu chiar nu intelegi ca stilul asta de abordare este jignitor?

Pentru mine e jignitor sa mi se raspunda la pareri cu expresii gen "Cate aberatii"? Sunt diferit de tine... get this. Si cand imi raspunzi asa caut solutii sa iti explic astfel incat sa te faca se gandesti tot ce am scris.


In plus imi citesc si modific mesajele de zece ori pana imi convin. Tu raspunzi prea repede :)
 
mai e o chestie. Daca vorbesti despre relatie de dragoste intre doi oameni, trebuie sa fie cat se poate de logic ca fiecare isi va controla actiunile si in functie de parerea celuilalt. Pentru ca asa actioneaza oamenii vizavi de persoanele importante in viata lor. E cat se poate de logic si natural.

Eu am exprimat un dezacord legat de un subiect de discutie.
Tu ai inceput sa discuti despre viata mea personala. Vezi ca dai dovada de nesimtire.

A accepta ca oamenii pot avea pareri diferite este o chestiune de maturitate mentala.
 
lizofoafa;214167 said:
Dragostea pura exista pentru inadaptati si pentru visatori.
Dar cand te uiti la un film nu visezi? Citeste Eminescu sa vezi cum visa... si era un inadaptat, totusi as vrea sa il fi cunoscut. Numai cuvintele lui Creanga :"bade Mihai" cat spun... Ironia sortii e ca inadaptatii sunt cei care lupta cu soarta. Iar adaptatii sunt cei care fac compromisuri.
 
lizofoafa;214170 said:
Tu ai inceput sa discuti despre viata mea personala. Vezi ca dai dovada de nesimtire.

Dar nici nu te cunosc. Citesc mesajele tale ca fiind de la 100000000000000 de useri. Cand spun tu este pentru 1000000000000000000000000000000 de useri care se simt. Ce treaba am eu cu viata ta personala? Ma bucur, ai relatie, am spus lucruri pe care tu le-ai luat in serios... tii mult la imaginea ta dar prea mult pentru a trece peste impresiile gresite care si le fac oamenii cand te cunosc. Eu am cea mai gresita parere din lume, ce mai pacatoasa parere, tu te pui la nivelul meu? Eu ma relaxez scriind, de ce tu, iei in serios ce scriu? Si relaxarea mea vine din discutii in contradictoriu. Altii asculta muzica. Unii fac sport. Altii canta. N-am vrut sa te jignesc si nu am treaba cu viata personala a nimanui...
 
hackus;214173 said:
Eu am cea mai gresita parere din lume, ce mai pacatoasa parere, tu te pui la nivelul meu? Eu ma relaxez scriind, de ce tu, iei in serios ce scriu? Si relaxarea mea vine din discutii in contradictoriu. Altii asculta muzica. Unii fac sport. Altii canta. N-am vrut sa te jignesc si nu am treaba cu viata personala a nimanui...
Eu ma relaxez atunci cand persoana mea nu este adusa in discutie cand nu sunt dispusa sa discut despre mine. Viata privata este privata tocmai pentru ca o tii pentru tine si pentru cei cu care o traiesti, altfel devine viata publica.
In rest, imi place sa "polemizez" pe orice tema.
 
hackus, sunt si eu curios, redefineste-mi te rog faza aia cu inselatul. Ce inseamna inselat?

Pentru ca daca sa-ti imaginezi cum faci sex cu o alta persoana si s-o doresti dar fara sa incerci efectiv nimic e inselat, atunci tu traiesti intr-o lume de poveste.

hackus said:
pur si simplu a ajuns in mod impresionant la niste cunostinte care in mod monogam nu prea ai ocazia sa le afli, trebuie sa compari...
Dupa ce am citit fraza asta, am muscat jumatate de ora usa de lemn de la camera mea, pe toata inaltimea ei, ca sa ma abtin de la ceea ce am vrut sa scriu initial :D... apreciaza!

Daca vrei sa iti dai seama cum fac sex femei diferite trebuie sa compari, si atunci modul monogam traditional nu merge(nu si monogam in serie de exemplu, sau monogam in paralel). Dar ca sa-ti faci experienta trebuie sa incerci, iar o relatie stabila e exact poligonul de antrenament cel mai potrivit. Imaginatia hackus, imaginatia si creativitatea sunt conditia necesara.
 
nu stiu daca intrebarea cu inselatul mi se adreseaza, in orice caz am sa zic ce tip de inselat mi se pare mie de neiertat si pe care o consider singura forma de inselat.

Inselat este situatia in care unul din parteneri are o relatie extraconjugala (fizic si sentimental) iar cel inselat simte ca este singur, neglijat, ignorat de partener si sufera, fie ca stie sau nu stie de existenta relatiei extraconjugale.
 
PiggyEFromHell;214182 said:
Imaginatia hackus, imaginatia si creativitatea sunt conditia necesara.

Omule, nu stiu ce stii tu despre femei, dar in general nu prea gasesti fete care sa aplice ce spune romantic, e una la 10. Nu stiu despre ce imaginatie... vorbesti cand majoritatea persoanelor se rusineaza, nu simt nevoia, sau pur si simplu se inhiba cand vine vorba de creativitate. Inafara de c**ve nu te vad gasind fete care ar accepta sa faca sex anal. Poate intr-o relatie, dar o fata care se stimeaza...

PiggyEFromHell;214182 said:
Daca vrei sa iti dai seama cum fac sex femei diferite trebuie sa compari

Deci ori nu intelegi ce citesti ori nu stiu... Eu vorbeam despte o femeie care dupa parerea mea a comparat, nu de mine... Vad ca ai un narav: sa te arunci in vant cu vorbe fara ca sa tii cont de cuvintele tale... deci scrii un mesaj dupa care scoti o idee netinand cont de ce ai scris mai devreme. Cred ca e cazul sa te simti.

Iti dau si un exemplu:
PiggyEFromHell;214182 said:
nu si monogam in serie de exemplu, sau monogam in paralel
man, tu citesti ce scrii? tu intelegi sensul cuvantului monogam? deci tu esti singurul din 26 de milioane de oameni care a facut combinatia asta, "monogam in serie", bai frate, fa ceva cu asta, aplica un discriminant, calculeaza integrala, vezi daca iese...

Deci tu ignori sensul cuvintelor pentru a crea ironii "dure". Tu scrii cuvintele si ti se pare ca toata lumea ingnora sensul lor si ajunge la ideea ta.
 
Re: seductie

romantic;147496 said:
Veti vedea apoi daca vrea sa va tina de mana sau daca vrea sa va
atraga pentru o impreunare fierbinte. In aceste cazuri se spune ca
fruntea barbatului e transparenta... se vede bine la ce se gandeste daca
el e dispus sa o arate!
invisible man... TRANSPIRATA ai vrut sa spui :D
FALS! Daca toti barbatii care s-ar gandi la sex ar transpira, atunci ar fi o lume foooarte puturoasa... :D
solara;147507 said:
Sa vorbesc cu prietenii lui despre el?? huh?? Cand sunt intrebata de vreun tip despre o prietena de-a mea, tac malc. Detest barfa intre prieteni, aranjamentele prea in detaliu, prietenii care se baga mai mult decat sa-ti faca cunostinta, care vor sa stie cum merge apoi; care vor amanunte si mai ales spun amanuntele mai departe, cica sa te ajute, sa nu fie piedici in comunicare.

Asta se numeste TELENOVELA, si exista oameni care nu inteleg viata amoroasa fara telenovela.
 
hackus;214212 said:
Omule, nu stiu ce stii tu despre femei, dar in general nu prea gasesti fete care sa aplice ce spune romantic, e una la 10. Nu stiu despre ce imaginatie... vorbesti cand majoritatea persoanelor se rusineaza, nu simt nevoia, sau pur si simplu se inhiba cand vine vorba de creativitate. Inafara de c**ve nu te vad gasind fete care ar accepta sa faca sex anal.
Poate intr-o relatie, dar o fata care se stimeaza...
Ai niste statistici foarte precise vad... 1 la 10 :D. Logic ca se inhiba cand vine un personaj si ii zice la o fata ca e curva daca face sex anal. Te asteptai la aplauze si sa-ti sara in gat? Spune-i si daca face sex "obisnuit" e curva si sa vezi ce succes vei avea... Casanova.

O fata care se stimeaza - se stimeaza si gata(tre' sa recunosc ca am gresit cand am crezut ca romantic e inutil)...

Cred ca e cazul sa te simti.
Cred ca poti sa crezi mai departe...:D.

hackus said:
man, tu citesti ce scrii? tu intelegi sensul cuvantului monogam? deci tu esti singurul din 26 de milioane de oameni care a facut combinatia asta, "monogam in serie"

De ce 26 de milioane? Nu eram 6 miliarde pe planeta?:) Explic, pentru cei cu probleme de intelegere... enuntul "monogam in serie" reprezinta o formulare a unei istorii amoroase in care persoana implicata a fost fidela dar a avut mai multe relatii. De exemplu, ca sa respectam definitia din dex a monogamiei, te casatoresti si dupa X ani te desparti. Apoi gasesti alta femeie si te recasatoresti. Esti monogam sau nu? Pai, dupa definitie, da, dar poti sa zici ca esti monogam in serie, pentru ca ai avut o serie de casatorii.

hackus said:
bai frate,
Te-am injurat eu cumva? Nu-ti permiti prea multe?

hackus said:
fa ceva cu asta, aplica un discriminant, calculeaza integrala, vezi daca iese...
Very funny...

p.s. sper ca nu te-ai suparat pe mine hackus:)?
 
Back
Top