Parintii contra....

Melania

Moderatoare sexoasa
el si ea

parca merge totu bine....plimbari prin parc..pupicei...seara iubire pina dimineata.....
iar dimineata iarasi totul de la inceput.....

problema....parintii unuia din ei sunt contra acestei relatii.....

ce de facut? de continuat? de renuntat? de contrazis parintii?

sau poate celelalt tre sa aiba destula intelegere si sa termine realtii fara sal lase pe iubitu sau sa aiba neintelegi cu familia sa..

cum credeti?
 
mers mai departe, relatia e a ta si nu a parintilor, ei poate si au dreptate dar tu trebuie singur(a) sa-ti dai seama de si cum...
 
La o anumita virsta trebuie sa te desparti de parinti - trebuie sa te descurci singur(a) iar daca iti alegi persoana cu care sa-ti imparti viata o alegi pt. tine si nu pt. parinti.
 
da' cel mai bine cand esti prieten cu parintii si te intelegi cu ei, intr-un mod foarte matur discuti. nu stiu, da' eu cred ca cu ai mei as rezolva situatia in mod diplomatic :lol: ....numai de-ar aparea ocazia :lol:
 
despre fumatori...ai mei tot ar bate capul...la noi nimeni nu fumeaza si nici n-a fumat si cand vin acasa cu miros de fum de tigara...aproape ca ma alunga de acasa :lol:
 
Arin..tu aduci exemple extremale..deam betivani, narcomani...

nu...imagineazati ca e om normal..nu prost parca....da parintii oricum nu sunt deacord...si intrun fel pun problema alegerii.....intre iubire si parintii neamurile si toata semeika!

ap atunci ce sa faci?
 
Arina si eu credeam ca ai mei sint de acord cu ce fac eu si ca pot rez. totul in mod diplomatic dar uneori nu e chiar asa. Sint de acord cu cele mai multe hotariri dar cind vine vorba de o hotarire mai radicala (ca aceasta) unii nu mai sint chiar asa de diplomati. Le e frica sa nu pateasca ceva odraslele lor (ei nu vor decit binele dar "cam sufla si-n iaurt"); ba ca nu are studii, ba ca fumeaza, ba ca a facut nu's ce gest, ba ca rudele ei sint nu's cum...gasesc ei cite ceva. Cel mai bine e sa nu-ti bati capul cu nimeni si sa-ti vezi de treaba ta (a voastra)
 
difera de la caz la caz...
nu poate omul sa nu fie de acord...pur si simplu. tre argumente. a adus argument. aduc contra-argument. da' poate are dreptate si poti sa zic ca nu te deranjeaza acel fapt.

of, da' ma credeti ca eu sunt asa de rationala si critica ... ca nici de parinti nu e nevoie :hahaha:

zic. depinde de oamenii implicati.

cazul meu - uneori chiar as vrea o implicare mai mare a parintilor...da' ei - singura hotareste, gandeste-te bine si etc. parintii m-au invatat (pe nesimsite) sa fiu asa de independenta...ca de-acum nu mai stiu. numai mancare nu stiu sa fac :lol:
 
melania, situatzi mi-e cunoscuta (nu personal), si intradevar trebuie de facut o alegere. dar trebuie de gindit bine ce pierzi intr-o parte si in cealalta. potzi sa mizezi pe aceea ca familia peste un timp va ceda si totul va reveni aproape la norma.
dar daca-tzi place sa faci totul invers cum i-tzi spun parintzii atunci go ahead!
 
Parintii nu au dreptul sa-ti indice, dar nu stiu cum parerea lor conteaza la nivel psihologic, subliminal si nu cred ca parte financiara ar conta mult, asta doar daca is de aestia care se cred cu synge albastru :roll: In rest e viata ta si cu cine doresti cu acel/aceea vei trai
 
Back
Top