Pavel Stratan

are legatura cu zona din care provine? - imi cer scuze dar ai auzit ca cineva din Cluj sau Timisoara, Bucuresti sau alte orase sa scoata asa versuri, sincer nu team inteles(apropo e din satul Niscani, or.Calarasi, 50 km de la Kisinau)
 
Ai ascultat Fara Zahar ?...mi se pare mai stupizi ca Stratan...si sa stii ca exemplele ar putea continua...peste tot se face muzica buna si mai putzin buna...uneori chiar foarte proasta :hahaha:
 
" Pavel Stratan este in acest moment cel mai bine-vandut artist din Republica Moldova si cu certitudine va deveni cel mai bine vandut artist si din Romania. Secretul sau consta intr-o linie melodica impecabila si curata, de usoara inspiratie OSCAR BENTON, continuand in muzica romaneasca ceea ce reusise FLORIN CHILIAN cu piesa ”Iubi”. Daca Chilian nu a continuat pe linia piesei ”Iubi”, Pavel Stratan canta constant si uniform, apeland la o franchete care, pe zi ce trece tinde sa devina un loc comun pentru artistii moldoveni. "
www.musiclines.ro

Asa sa fie oare ?
 
bine.....eu nu pot sa zic ca sunt fan tare mare Pavel Stratan...dar na...are un cantec care ma aduce in culmea euforiei...si anume "Cucu o murit" de cum lam auzit prima data......e cantecu meu preferat.....

atita jeli in versuri......atita durere in suflet....

cat despre Pavel.....om ca toti oamenii.....si nu e cazu sal criticam....de vreme ce se gaseste lume cel asculta sil place...noi ce treaba avem cu asta?
 
problema lui e ca sub-cultura lui ai tare aproape de kitch, adica...unii pe stratan il vad ca pe sheva destul de underground, un underground destul de cool...
da altii ca pe sheva tare kishios...

iaca manele si rahat de tipu asia si 3nord vest ai kitch, da stratan ai de'a nostru :lol:
 
la betie merge :D ...mai ales "eu beu...putzin cite putzin....pin' capu' meu nu-l m-ai pot sa-l tin"...
 
Gindeam ca si axident despre Pavel, inainte ca sa ascult tot drumu' "Constanta-Chisinau" doar pe el... Am ascultat mai atent "eu beu" si "la tanti Nina", si mi-a placut mult, adica m-a amuzat, e fain!
Pavlusha e beton, si nu vad vre-un motiv pentru care ar trebui sa-l urim ori ignora...
 
Mirabela Iucu said:
Mda...asta e bine...as asculta si eu mai multe piese dar n-am :lol:

zopiryon said:
Mirabela Iucu said:
Te-ai facut ca nu vezi oferta mea : dau eu multa bere daca imi aduci pe cd albumele lui :hahaha:

stii ca vin, asa ca pregateste berea :lol:
mare betie se asteapta pe meleagurile noastre... :wink:
 
SICK SICK SICK SICK SICK SICK SICK SICK SICK SICK SICK

Guyzzz are you f#(king out of your f#(king mind... ?
rasa asta de poluare fonica care este numita de unii Pavel Stratan mi-a provocat intotdeauna si imi va provoca nimic altecva decit greatza din aia profunda si un dezgust total.
prima data cind l-am auzit am zis ca tipul face misto, dar cornutul chiar crede ceea ce cinta si asta-i cel mai penibil... parerea mea :x
 
pavel stratan este o vedeta in Romania. Are versuri orginale si simple, fara pretentii. mie imi place mult si altor cunoscuti de asemenea.
din cate imi amintesc ozone la inceput erau moldoveni. acum se prezinta (si sunt prezentati) ca romani. poate se va intampla la fel si cu pavel stratan?
 
Back
Top