Pe scurt VW

sus

Active Member
Aceasta marca are o fiabilitate destul de mare. Plus la toate iti ofera siguranta, confort, viteza, o gama mare de motoare, (cele ami bune motoare diesel), motoare in forma de rw ceea ce nimeni nu face si toate la un pret destul de rezonabil.

Sper sa fiti de acortd cu mine.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 22-03-2002 16:03 ]</font>
 
ce-as putea spune, sunt relativ de acord cu tine, insa daca as ajunge in situatia sa-mi iau o masina, nu cred ca are sa fi WV...
Adica daca as avea posibilitatea sa-mi iau un BMW Seria 3 noua de ce sa ma retin la WV?

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-04-21 02:59 ]</font>
 
nu stiu un singur VW care sa ma impresioneze.
ei poate prototipul lor W12, dar totusi e prototip.....
cel mai tare ma inerveaza abundenta de JETTA si BEETLE'uri pe aici.
YUCK
 
Uitati-va la vw passat b5 ei ce nu va place la el?

cei drept gusturile ne se discuta dar totusi...
 
Compania VW produce niste automobile foarte bune. BMW e clasa lux. Dar pentru clasa medie automobilele VW sunt perfecte. Sus, sunt deacord, VW face motoare diesel foarte bune, dar la moment cele mai bune motoare diesel le are BMW.
 
Deamu hai shi cand mai aducem aminte de diesel ...eu incep a zambi suspect!!!!
daca ei o mashina ....shi nu maninci un an de zile deamu ei una nomala da nu ca din sarashie sa mearga cu solearca.......:sad:
 
Thorax tu tre sa incerci un motor de VW 1.9 TDI cu 110cp rupe mai ceva ca unul cu benzina. Intai incearca si pe urma zi ceva. VW GOLF ruleZ!!!!!!!!!
 
VW a prezentat la Geneva un model nou, Phaeton. Cand l-am vazut la salon, nu asa tare m-a impresionat ca erau prin jur tocmai Ferrari, Porsche.
Astazi am vazut unul in SBG, bai ci super arata, seamana dupa marime cu A8.
 
mda .... totushi .. VW - power, dar cind rostim BMW power, pare alt ceva :smile:) eu sunt deacord cu dune, daca ash fi is aceiashi situatzie de a alege intr VW shi BMW, ash alege bine intzeles BMW-ul. Nu shtiu cum voi credetzi, dar eu cred ca BMW-ul are cel mai mare succes pa piata de lux, dupa Mercedes, despre Mercedes deacu nemaivorbind. Dar, totushi BMW-ul il va ajunge pe Mercedes :smile: asta e parerea mea :smile:
 
Birkoff, eu nu inteleg ce compari tu BMW si VW...evident ca BMW ii mai ceva.
Dar cat priveste de lux si de tot, BMW e mai inainte ca Mercedes, asta deja fara vorba.
Seria 7 noua BMW e cea mai performanta masina la momentul actual si evident si comfort si lux, despre asta deamu nici nu mai pomenim.

Tre sa vezi modelul asta nou de VW de care spun eu si ai sa vezi ca o sa ramai cu gura cascata.
 
Hunter bai tu poti ceva calumea sa scrii ca oamenii sa intealeaga?
Nu pricepi nici o branza in masini...da scrii niste tampenii!
 
Este adevarat ca WV-ul este cea mai buna masina din clasa medie. Eu am avut un Golf 2 Desel din 1984, pot spune ca e masina care m-a scos din foame si care mi-a dat posibilitatea sa ajung in Canada.In trei ani am facut 250 000 km, (cind am cumparat-o avea 220 000 km) pe drumurile romanesti si aproape totdeauna incarcat cu marfa la maxim. Cel mai mult circulam iarna-1000-1800 km/saptamina, ruta Cluj-Bistrita-Suceava, nu o sa ma credeti daca va zic ca nu am ramas nici odata inzapezit in munti, cu toate ca cumparam totdeauna numai cauciucuri folosite. Se comporta foarte bine pe zapada si gheata. M-a lasat in drum numai odata cu rulmentul de la alternator blocat. E f. economica 4.2 L/100km cu aceasta am putut sa-mi elimin toti concurentii care incercau sa se bage pe ruta mea. In acest rastimp am facut 5 000$ si am investit in ea cam 1000$ (motorul refacut odata). A fost o masina perfecta pentru un biet student si am vindut-o f. bine cind am plecat. TRAEASCA NEMTII!!!!
 
wv

acest concern ce conntine f. multe marci e chiar super! masini de caliatate performante costuri mici de achizitie si de intretinere, design super, economie, diesel performant mai ceva decat cel pe benzina si ma refer aici la motorul de 115 cp si 1,9l care este in ca de referinta!revin
 
Golf III

Mi-am cumparat VW Golf III si nu-mi pare rau deloc :)
Urmatorul automobil care o sa-mi cumpar tot cred ca o sa fie VW.
 
Patani, eu is fascinat de motorul diesel V10 de la noul VW Touareg de 310 cai. Azi am trecut pe langa asa o animalutza si arata destul de fine.
 
Ciofu, tu n-ai gresit cand ai zis ca Phaeton seamana cu Audi A8, ele-s facute pe aceeasi baza, marca Audi doar tot apartine VW... Si ce nu-ni place la VW, ca scot aproape mashini identice sub branduri diferite. Am citit nu demult in Klakson, un spets de-a lor zicea tipa ca destul de des poti auzi intrebari de tipul "cei mai cruta, Phaeton sau A8, Passat, Skoda Superb sau A6, Golf, Octavia sau A3...". Pe cand de exemplu la DaimlerChrysler toate marcile se tin de radacini, merinu ii merin, mitsubishi ii mitsubishi, nu mai graim de Maybach...
Poate ca used cars VW is mai bune, pe cind la mashinile noi sint o gramada de alternative la acelash pret sau chiar si mai eftine de o calitate mai buna, de exemplu Renault Megane II sau Peugeot 307SW, si nu numa, care si in optii is mai bogate.
Daca ar fi sa-ni cumpar o tachka noua, nu cred ca mash opri la una produsa de VW, indiferent de clasa. (poate doar A8, daca as ave banii sheia, insa mai degraba ash lua un merin S sau BMW 7 4x4. :) )
 
Back
Top