placeri si neplaceri marunte

Imi place sa skiez, sa innot , sa scriu, sa citesc, sa observ, sa inteleg, sa ma joc cu copii, sa merg in parc, sa pictez, sa inveselesc oamenii, sa stau noaptea pe geam. Imi plac zambetele mamelor, imi place ploaia. Imi place muntele si frumusetea copacilor, imi place blandetea inteleptilor, imi place sa fiu un om bun....
Nu`mi place sa fiu mintita, inselata,s-o dau in bara (dar deja din pacate am fost si mintita ,si inselata)
 
gr8dude;62792 said:
iti place sa-l saruti? sau iti place ca nu le place batrinelor? da' cind il saruti NU-in-strada, in ce masura iti place? (comparativ cu atunci cind il saruti in strada)
cindva vei fi si tu una din ele, atunci poate vei gindi altfel, cine stie...
nu mai spun de fetele care poarta mustata... ;-)

ps: daca mustatza e lungutza da' nu de ceia de la 15 ani ap nu doare....aici se inklude si barba....da' orimu sa reconoastem ka skin to skin e mai plakut decit skin to hair....
 
da mie imi place seara sa ma intind la 'podele' si sa ma uit in tavan (kit de straniu dar ma relaxaza), imi place sa hoinaresc si ..iar sa hoinaresc
nu-mi place sa spun "Nu' kind tre sa spun kap oamenii incep a se supara, si ma enerveaza
nu-mi plak oamenii care nu stiu shi vor, sau kare kred ca stiu prea multe
imi place sa merg la mare, dar nu singura....imi place kind nu-s in depresie.
 
1. imi place tema asta.
2. imi place sa fac baie cu multa spuma si luminari si sa askult muzika incet si sa birfesc cu cea mai buna prietena la telefon concomitent.
3. imi place sa ma rasfat cu creme si lotiuni frumos mirositoare
4. imi place sa ma uit la poze vechi si sa rid de felul cum aratam si ma imbracam cum eram mai mika, ador pozele, imi place sa am albume multe si mii de poze.
5. imi place sa merg in troleibuz pustiu, noaptea..
6. imi place sa-mi pun castile si sa cint, imi place sa cint si sa simt din toata inima fiecare nota a cintecului iubit.
7. Imi place sa privesc filme si sa pling la cele care merita..
8. Imi place cind ma skol la ora 6 si vad ca mai am de dormit o ora..
9. Imi place gelozia exagerata din partea partenerului ( doar primul timp)
10. Ador SMS-urile anonime de dragoste si surprizele, ador sa primesc flori..

Urasc:
1. bicii ( cred ca au fost mentionati de zeci de ori aici), risuri de oameni.
2. fufele mindre care nu-si dau seama cit de goale si timpite sunt.
3. cind iti dai cu oja unghiile si se strica daca atingi din greseala ceva
4. extra caldura si umiditatea
5. cum se poarta lumea ( babaritul in special ) la biserica
6. sa astept.
7. urla copiii mici si-mi miorlaie motanii noaptea linga ferestra
8. in film moare eroul principal pe care eu il ador
9. cind sunt batute animale
10. trebuie sa merg mult pe jos in tocuri inalte...
 
imi plac fetele cu parul lung
nu le prea ador pe cele tunse foarte foarte scurt si cred ca m-ar frigidiza complet una rasa in cap, cat n-ar fi de frumoasa
 
imi place sa dansez si sa-mi chinui mitsa.

Codrin, parul lung e mare belea, trebuie ingrijit f.bine si te plictisesti :)
 
imi place sa stau in camera mea in intuneric..doar o lumanare aromatizata aprinsa ...sa sorbesc din Martini Bianco ... sa privesc cum arde lumanarea......oooo polnyi kaif...ma simt Burjuica in momentele astea:)))
 
fratilor, v-am citit...
sunteti romantici...de fapt, va place poezia vietii...
ca n-am citit sa zica unul ca-i place la serviciu, la coada la market, sau sa faca lectiile cu copiii.
si mie-mi place rasaritul soarelui din marea neagra...si daca n-am ciurda dupa mine...pot lacrima de lirism...:)
 
una dintre cele mai mari placeri e sa ma plimb cand ninge afara... orgasm multiplu sh pe diagonala!!! ador ninsoarea shi zapada in general ( fara tempertatura de mai sus de 0 grade!!! )
 
imi place sa ma extenuez prin mishcare - mers, fuga, inot, patine, volei, orice ma lasa lat la podea...
atunci gasesc linishtea sufleteasca...
 
imi place sa inot cu hainele pe mine
imi plac taticii cu bebelushi in bratze
imi plac oamenii betzi discutand despre religie shi filozofie shi politica shi...
imi place sa dansez singura pe ring
imi place 7-up-ul cand il beau dupa casa
imi plac scrisorelele de dragoste


nu-mi plac mashinile
 
Imi place sa ascult permanent muzica (un fel de soundtrack al vietii mele)
Imi place sa observ lucrurile ce ma inconjoara si sa mi le imaginez in diferite ipostaze fotografiate de catre mine
Imi place sa fiu intr-atat de ocupata incat sa simt ca traiesc...
 
imi place nespus de mult sa cint la chitara!
sunt offline si oricine nu vb cu mine, e in zadar, fiindca primesc placere.
 
Imi place sa privesc la ploaie vara la fereastra, ma imbata mirosul asfaltului umed...
Imi place sa privesc la ploaie din mashina ce n-o conduc eu...
Imi place sa ma scald noaptea sub cerul instelat...(de preferinta cu persoana draga)
Imi place sa vad dorinta in ochii barbatilor...(si sa nu o observ)
Imi place sa ma prefac neputincioasa...(numai cind am dispozitie sau cind mi-e lene)

Nu-mi place... of, sint atit de multe, incit nici nu mi-le amintesc... ;)
 
Ymi place/plac...

Ash vrea sa shtiu ce, cand, unde va place :)
Trebuie doar sa continuati propozitia, fraza, daca vreti.



Ymi plac baietii in uniforma :pestera: AAAH!!!
 
Re: Ymi place/plac...

Imi plac barbatzii blonzi. Shi nu numa'...
Shi-mi place sa inot noaptea in mare... Fara haine, daca e posibil.
 
Back
Top