Plecarea la munca pe vara in USA

Deja esti 100% sigur? Ai trecut interviul la ambasada?
Cu ce program si la ce lucru tu pleci?
Care-s formalitatile la perfectarea actelor? Tre sa fii student, sa ai proprietate pe numele tau...............
 
K_libra83;162607 said:
Deja esti 100% sigur? Ai trecut interviul la ambasada?
Cu ce program si la ce lucru tu pleci?
Care-s formalitatile la perfectarea actelor? Tre sa fii student, sa ai proprietate pe numele tau...............


Pai nu sunt sigura suta de procente,am de trecut interviul la ambasada prin martie!Apoi va fi sigur!

Plec cu Work&Travel- program pentru studentii la sectia de zi cu o conditie sa nu fie ultimul an!Voi lucra ca front desk operator sau office assistant....
Ai nevoie de ceva acte.....tre' sa te interesezi la oficiu in caz ca te hotarasti sa pleci...
 
Anahi;162604 said:
Eu plec vara aceasta in SUA,California!Plec cu Univers Moldova!

Unde anume in California? Eu am fost vara trecuta, vreau sa merg si vara asta tot acolo, mai intai sa scap de sesiune (sunt student in RO) si dupa asta ma inscriu. Poate mergem in aceeasi zona. ;)
 
whiteman;163035 said:
Unde anume in California? Eu am fost vara trecuta, vreau sa merg si vara asta tot acolo, mai intai sa scap de sesiune (sunt student in RO) si dupa asta ma inscriu. Poate mergem in aceeasi zona. ;)


Mai precis in Avalon!
 
Cine si Unde Pleaca la Vara in SUA ???

Cine pleaca in America la vara, cu work and travel sau H2B sau orice-ar fi ?

Spuneti cand plecati si in ce stat, oras ?

Incep eu : 17 Mai, Florida, Fort Walton Beach (regiunea Destin-Sandestin-Miramar)


A la prochaine ;)
 
Oameni buni, dati-mi o adresa unde real se poate de obtinut un loc de munca in SUA.Eu am aplicat la PRO_SPIRITUS si iata deja a trecut aprox.un an.
 
Ajutor! Please

people, m-am hotarit si eu iata sa incerc ce e aia-America! as vrea sa incerc sa plec cu H2B visa, dar din informatia pe care o detin- am inteles ca pentru a o obtine trebuie garantii serioase ca te intorci in tara (sotul/copilul sa ramina, proprietate pe numele tau sa ai) -nu indeplinesc conditiile.
daca ma puteti ajuta-cu informatie privitor la cine si cum a obtinut deja viza. Ca sa nu-mi cheltui timpul si banii degeaba.
multumesc anticipat.
PS. dorim sa incercam sa plecam in patru-eu cu prietenul meu, si un cuplu familial - e posibil oare sa nimerim intr-un oras, de dorit chiar intr-un apartament?
 
Re: Ajutor! Please

biuka;175592 said:
people, m-am hotarit si eu iata sa incerc ce e aia-America! as vrea sa incerc sa plec cu H2B visa, dar din informatia pe care o detin- am inteles ca pentru a o obtine trebuie garantii serioase ca te intorci in tara (sotul/copilul sa ramina, proprietate pe numele tau sa ai) -nu indeplinesc conditiile.
daca ma puteti ajuta-cu informatie privitor la cine si cum a obtinut deja viza. Ca sa nu-mi cheltui timpul si banii degeaba.
multumesc anticipat.
PS. dorim sa incercam sa plecam in patru-eu cu prietenul meu, si un cuplu familial - e posibil oare sa nimerim intr-un oras, de dorit chiar intr-un apartament?

Cam complicat.

Aproape imposibil.

Unica solutie - emigrarea.
 
Re: H1b

ELENAmd;189569 said:
USA da daca ai ceva info despre asta scrie te rog este ceva ce poate fi de folos

merci

eh, uite unul a aparut :) hai ca ia foc o tema mai serioasa... ce anume vrei sa stii ?!
 
Back
Top