Politica muzicala sau Prostitutie constienta?

Bun, atunci ... stati sa judec putin... hmmmm .. pe femeiele ce se vind pt bani tot le veti sustine? Caci diferentsa nu e. Nici artistii nici tirfele nau din ce trai... si artistii si tirfele primesc placere de la public/feedback .. mdea... une a ajuns tara asta?
 
uite cum eu zic...daca sustii o chestie, nu-ti calci anumite principii, nu te jalui etc - faci ceea ce faci, inclusiv cazul prostituatelor.
principalul sa creada omul ca face bine.
 
Way NaE...din ura fata de rusnashi shi de cmunishti nu poti judeca obiectiv. Am spus shi voi spune permanent CINE PLATESHTE ACELA DANSEAZA care pana la urma muzica nu are culoare shi nici nu depinde de politica. Nu ai decat sa te duci la un concert la care platesc Comnishtii muzica, insa nu te impune nimeni sa votezi cu ei, mai ales ca Tarna nu o zis nica de tipul votati comunishtii. Ei au functia de a canta shi atat
 
ReDu said:
Way NaE...din ura fata de rusnashi shi de cmunishti nu poti judeca obiectiv. Am spus shi voi spune permanent CINE PLATESHTE ACELA DANSEAZA care pana la urma muzica nu are culoare shi nici nu depinde de politica. Nu ai decat sa te duci la un concert la care platesc Comnishtii muzica, insa nu te impune nimeni sa votezi cu ei, mai ales ca Tarna nu o zis nica de tipul votati comunishtii. Ei au functia de a canta shi atat
citeste intreaga tema si nu doar pe Nae :wink:
 
Bun, da acum parerea mea obiectiva:

E vorba de principii si de ierarhia valorilor la oameni. Iar faptul ca ei au cintat la comunisti la concert ne arata doar ca in ierarhia valorilor formatiunilor date/persoanelor ce le formeaza, banii stau deasupra patriotismului, constiintei nationale sau a convingerilor politice.

Jalnic arata un astfel de tablou..... caci de obicei anume oamenii artei/culturii sint cei care promoveaza idei, ilumineaza societatea, si au "imunitate" maxima la bani.
 
..

2 zopiryon

hm... vezi ka nu-i vb numai despre bani sh cyntat s.a.m.d.
if u noticed, GM o cyntat akolo unde pretutindeni in zona vynturau flaguri roshii, in plus avea shi pe fundal secera shi ciocanu`....
in momentul in care acceptsi asha kestie, automat te bagi in s.h.i.t. ... de exemplu alternosfera (nu ka ash fi mare fan) o refuzat orice cooperare ku partidele politice....
au organizat un concert in Black sh i-o dat bataie shi tot o fost ok.... nu cred k o ramas Niku Tsarna la limita de fonduri financiare, ka sa ajunga sa cynte pentru bani, shi mai ales pentru banii comunishtilor...
conteaza pentru cine cyntsi.... daka acceptsi sa fii imaginea unui partid [i repeat: secera shi ciokanu` pe fundal], te compromitsi serios...
shi pofig k n-o s voteze nimeni pt PCRM doar pt k au cyntat GM ori Nelly Ciobanu... pontu k nici unul din ei n-o profitat de microfonu comunishtilor ka sa trynteaska un "Votatsi opozitsia!" cynd nu se ashtepta nimeni....
ei je is rebeli.. :D da iaka n-o fakut nimik pt ka sa-i f.... pe comunishti la momentu` oportun....

nu shtiu...ii mult de zis
citeshte "Razboiul boxelor" din Timpul de nu shtiu kynd.... de vinerea trekuta
iaka....
 
..

shi mare brynza o zis angela sokolov....
by the way, nelly o zis "Votatsi PCRM!"
makes me sick


da Zdob shi Zdub is oficial ProPSDM
asta rupe
myine cynta pt dynshii :D
 
MI-o placut amorphika.....si de loc nas zice ca esti amorfa... cel putin in idei.. :wink:

Da, zop mai bine ai mai citi o leak a timpu! :lol:
 
Evident ca pentru cei care si-au facut o conceptie in situatia politita si care stiu bine cu cine o sa voteze, un concert GM sau Nely Ciobanu n-o sa le schimbe alegerea. Insa mai sunt si alte categorii de oameni, care n-au idee de orientarea partiderlor si de programele electorale. Mai sunt is unii care voteaza "just for fun". Pai aceste categorii de oameni sunt foarte usor de influentat prin asa concerte, mai ales pentru populatia de la sate. Si cu cat e mai la moda formatia care canta cu atat sunt mai mari sansele de reusita.

La fel s-ar putea spune atunci si despre jurnalisti care lucreaza la editorialel de stat. Ei scriu fiinda comunistii le platesc.

Si cum s-a zis mai sus, nu cred ca GM au ajuns la vremuri grele ca sa cante pe banii comunistilor. Mai mult ca atat. cred ca va dati seama pe ce bani s-au facut aceste concerte ... (anume a comunistilor).
 
da' pe mine inca un lucru ma deranjeaza. daca deja canti in cadrul campaniei electorale, zi acest lucru, dar nu spune "14 февраля 2005г. Выступление группы в концерте, посвященном Дню всех влюбленных! Кишинев, Центральная площадь " - asta e de pe site-ul oficial Gandul Matei. Iata mi-a placut ca Zdob si Zdub a scris - pe site-ul lor oficial e scris ca e concert in cadrul campaniei electorale. astfel lumea stie unde se duce.
si va zic ca PCRM-ul platea adaugator daca muzicantii purtau fularele lor cat erau pe scena sau daca spuneau ceva, de tipul "inima e in stanga! votati pcrm!" :lol: unii muzicanti, chiar dintr-i grupa anumita, acceptau, altii - nu.
 
..

:D
mai in skurt
azi la radio, anunts: Gyndul Mytsei! Nelly Ciobanu! Utopia! nushtiushine..... concert nushtiuunde... :D sh la urma: campania inima e in stynga...

mai... nu-i de-ajuns ka s-au compromis... da` mai shi repeta toata kestia asta...
ieri, la eurovision am fost in sala... shi cred ka mi-ash fi jertfit impulsurile pt nelly, daq n-ar fi fakut prostia ku komunishtii... [lapsha, tot ku zdubii ash fi ramas :D da bat sh eu kapu...]

in general... a primit ce-a meritat.... loku 3 i-a dat juriul... :) nici mila, nici compasiune nu mai simt...

daka e sa vorbim despre partizanat politic... trebuie sa te gyndeshti foarte bine inainte de a opta pt un partid... daka ea nu e cu comunishtii [acelashi lukru shi ku GM], unde-i logika? de ce cynta pentru ei? care-i pontu, guys?
asha se confirma odata in plus obsesia moldovenilor pentru suta de euro...
lamentabil...
 
...

and...
inka ceva despre partizanat politic shi eurovision...
[da matinka am sa scriu la topicu erovision :D]

cert este ca din tot eurovisionu ista, o avut de cyshtigat doar PSD-ul...
ei au inkonjurat Moldova ku zdob shi zdub ka imagine...
shi asta rupe...
eu kiar m-am fakut psdista... oamenii ashtia au logika electorala... respect..
 
Multi amici de-ai mei ar fi votat pentru Gandul Matei sau Nely Ciobanu, dar n-au facut-o intentionat, votand pentru altcineva repetat, pentru faptul ca GM si NC au cantat si canta pt. comunisti.
Si mai era un grup destul de numeros in sala care suierau dezaprobator atunci cand erau prezentati GM :desovel: .

N. Ciobanu - locul 3, GM - locul 8 (depasiti de Adrian Ursu, Inquadro, Cuzencov kakoi-to, Lou etc... that's funny :hahaha: )

Asta a fost singurul amuzament din tot Eurovision-ul asta.

In viata trebuie sa platesti pentru toate, inclusiv pentru prostitutie sau pur si simplu pentru lipsa de bun simt :wink: .
 
dea.. baieti .. imi preste inima cit un penis de dinozaur in erectie..... :) cind vad ca mai este lume ce judeca treaz in juru meu...

bafta tutror.....

p.s. AUzi ai Redu, ia zi la baieti si la fetite ce ai discutat tu cu NIcu Tsarna.. in Black elephant... intro noapte... .:)) zile ca leor placea.. daca nu le zic io.. ;)
 
Back
Top