Prietenia

  • Thread starter Thread starter iuliana
  • Start date Start date
predateli rodini said:
prietenia dintre o fata shi un baiat Exista!!! shi este una din cele mai trainice, durabile, bazata pe sinceritate shi fratie (o zic din experienta)!
:ciupos:

ce ziceti lume?

cred ca fiecare caz are specificl sau .... insa daca sa ma incordez mi-as putea imagina o prietenie intre un baiat si o fata....
 
zopiryon said:
mi se pare ca in genere prietenia e o aberatie....in okii mei s'a dus pe pul@ o "prietenie" de multi ani...

asta doar dovedeste ca nu a fost una seriosa...sau ca nu va cunosteati bine unu pa altu...
 
hey populatia masculina, voi puteti sa aveti relatii de Prietenie cu o fata fara sa va ginditi la "aspiratii-satisfacatorice" fizice? :gizmo:
 
Ms Doubtfire said:
hey populatia masculina, voi puteti sa aveti relatii de Prietenie cu o fata fara sa va ginditi la "aspiratii-satisfacatorice" fizice? :gizmo:

da, daca aspectul ei imi trezeste dezgust iar "inertiorul" simpatie...
 
Adica vreo "Muma Padurilor"cu suflet frumos ha?

Ce ar fi daca fata ar avea un exterior destul de atragator? ati putea avea relatii sincere ca de fratie?

De ce prietenia dintre o fata shi-un baiat depinde asha mult de aspectul exterior, de ce un alt detaliu mai important nu conteaza?

Blin :shh:
 
prietenia nu e dragoste, ea are inceput si sfirsit, un singur lucrueste rau ca indivizii nu accepta realitatea, si incurca prietenia cu dragostea. Dragostea este vesnica, fiindca este indelung rabdatoare.credinta si nadejdea la om poate sa moara, iar dragostea este vesnica.iar prietenia este cu mult mai jos ca dragostea, credinta, nadejdea.
___asa ca exista dar trebuie corect inteleasa. :hahaha:
 
Ms Doubtfire said:
Adica vreo "Muma Padurilor"cu suflet frumos ha?

Ce ar fi daca fata ar avea un exterior destul de atragator? ati putea avea relatii sincere ca de fratie?

De ce prietenia dintre o fata shi-un baiat depinde asha mult de aspectul exterior, de ce un alt detaliu mai important nu conteaza?

Blin :shh:

Vorbeam ironic...poate ca am uitata sa mai bag ceva iconitse p-acolo...

Iar daca serios...nu-s...cum altii da eu liber imi controlez "dorintsele" si daca imi zic in sine : "Cu fata asta doar prietenesc" apu'asa si este...macar si vornin sa dea demisia ca tot asa va fi... :)
 
prietenie adevarata

...de aproape doi ani am un prieten adevarat, pe el pot conta in orice moment, aceasta relatie platonica e o experienta noua pentru mine, deoarece eu gindeam mai inainte ca nu e posibil sa ai, ca prieten pur si simplu, un baiat. La inceput desigur am avut un ''incident''. Intr-o zi el imi declarase ca e atras de mine fizic, si ar dori sa-mi fie mai mult decit prieten. Am fost atit de dezamagita ca i-am si zis: ''Auzi tu, esti si mai ticalos decit altii :x , mi te-ai pretins ca-mi esti prieten, numai pentru a-mi capata increderea, pentru a ma atrage in pat........"
Dupa aia nu am avut contact cu el timp de o luna dupa care tot el m-a sunat spunindu-mi: ''....tu, insemni mai mult pentru mine ca om, decit doar o experienta sexuala, sau o relatie efemera...''
Uite asa, pina acum suntem foarte buni prieteni, discutam despre orice, mergem la chefuri impreuna, ne ajutam reciproc cu sfaturi, in privinta relatiilor pe care le avem, ma refer eu cu baieti el cu fete. Si pot sa spun ferm, ca pe el contez si am incredere mai mult decit pe prietenele mele... :wink:
 
Da cum credeti, o fata cu un baiat pot ramane foarte buni prieteni dupa ce s-au intalnit timp de 3 ani iar capat relatiei a pus unul din ei, pe cand celalat inca il mai iubeste. Si in plus mai lucreaza impreuna
 
Re: prietenie adevarata

lupusor said:
...de aproape doi ani am un prieten adevarat, pe el pot conta in orice moment, aceasta relatie platonica e o experienta noua pentru mine, deoarece eu gindeam mai inainte ca nu e posibil sa ai, ca prieten pur si simplu, un baiat. La inceput desigur am avut un ''incident''. Intr-o zi el imi declarase ca e atras de mine fizic, si ar dori sa-mi fie mai mult decit prieten. Am fost atit de dezamagita ca i-am si zis: ''Auzi tu, esti si mai ticalos decit altii :x , mi te-ai pretins ca-mi esti prieten, numai pentru a-mi capata increderea, pentru a ma atrage in pat........"
Dupa aia nu am avut contact cu el timp de o luna dupa care tot el m-a sunat spunindu-mi: ''....tu, insemni mai mult pentru mine ca om, decit doar o experienta sexuala, sau o relatie efemera...''
Uite asa, pina acum suntem foarte buni prieteni, discutam despre orice, mergem la chefuri impreuna, ne ajutam reciproc cu sfaturi, in privinta relatiilor pe care le avem, ma refer eu cu baieti el cu fete. Si pot sa spun ferm, ca pe el contez si am incredere mai mult decit pe prietenele mele... :wink:
lupoaico: da tu oricum stervoznaia esti :D
"mergetzi la chefuri impreuna" ... fuuuu...
la un moment dat unui oarecare dalbaiob o sa-i dai de f... si crezi ca "prietenului" asta al tau o sa-i para bine si o sa "discutati" in continuare despre orice?
 
Raspunsuri la totzi
Dragoste shi iubire numai in poveshti exista. garantat suta la suta
Eu m-am intilnit cu o gagika aproape patru trebuia sa implenim in vara da mia fost soarta sa plec in state pritenia noastra na durat decit 3 luni shi gata ya shia gasit altul la ceea ce puteam sa ma ashtept shi desprea asta pot sa vorbesc in continu am un prieten prietena lui a plecat in germania ceea trecut jumatate de an shi a venit sfirshitul
DRagoste????????????? cine crede in asha poveste eu???????????????
Da am crezut pina nam dat cu nasul in balta shi ce credetzi ce o sa fac primul lucrul cind ma intorc in md



povestele is frumoase dar viatza e cruda shi dureroasa
 
Back
Top