Prietenia

  • Thread starter Thread starter iuliana
  • Start date Start date
I

iuliana

Guest
Cum credeti, exista prietenie adevarata intre o fata si un baiat?
 
cine stie, unii s-ar putea sa ajunga si la asa concluzie, mai ales daca acea prietenie se termina cu un dezastru cineva s-ar putea sa-si puna intrebarea cum de m-am lasat 'prostit si amagit' in halul asta...este insa doar o concluzie, un fel de apreciere de multe ori subiectiva a unei relatii ce s-ar fi terminat 'proaspat' iar cei implicati inca nu au inteles ce si de ce s-a intimplat...
 
una pot sa-ti spun
prietenie cu un ex-girlfriend (sau boyfriend daca e cazul) sau cu cineva pentru care ai sentimente mai mult decat prietenesti nu o sa mearga si nu e recomandabila, dupa parerea mea.
 
Prietenie?In ziua de azi nu pre.Toti cauta sa-ti spuna ca tie prieten,dar in realitate cauta numai sa profite de tine.Nci nu mai stii cine ti-e prieten si cine ti-e dusman,o spun din propria experienta.Stit exista la moldoveni un proverb vechi ,dar care e valabil si in ziua de astazi"DOMNE APARA-MA DE PRIETENI CA DE DUSMANI MA APAR SI SINGUR"
 
dragostea fatsa de cel mai bun prieten (in special pentru andriel - prietena, care nu este miina stinga sau dreapta :smile: mi-a luat numai timp shi sanatate...

am avut prea multa incredere shi am fost
orbit...

but there's no time for sorrow :smile:
 
eu shtiu ca exista shi e foarte nice... :smile: uneori ai nevoie sa discutsi cu cineva -> te ajuta...
 
Sunt si eu de acord cu kedd, prietenia dintre o fata si un baiat poate exista foarte bine si frumos; btw prietenia dintre fete exista si ea numai ca este putin mai diferenta. Nu cred ca este chiar asa de critic totul in ziua de azi cand toti incearca sa profite unul de altul, eu pot sa va spun ca cel putin pentru mine prietenii adevarate exista. De acum ca sunt putini prieteni sica se fac greu e clar, insa odata ce ai un prieten este pe un timp indelungat( chiar daca nu te vezi cu el/ea su nu vorbesti in foecare zi).
 
Prietenia dintre fete este mult mai dificila decat dintre o fata si un baiat. Fetele uneori ajung la situatia cand sunt geloase una pe alta, sau isi "imprumuta" prietenii, de aceea rareori poti intalni o prietenie adevarata intre doua fete.
Sa fiu sincera cred ca exista prietenie intre o fata si un baiat. Fiind la liceu am stat in banca cu cel mai bun prieten Adrian timp de doi ani, pana nu s-a mutat la alta scoala. Cred ca ambii aveam nevoie sa vorbim unul cu celalalt pur si simplu ca doi frati :lol:
 
Cred si eu ca poate exista o prietenie adevarata intre o fata si un baiat. Ba mai mult ca atit sunt cazuri in viata cind o persoana de sex opus te poate intelege mai bine decit oricine altul.
Desi am avut si eu dezamagiri in viata si nu o data, intotdeauna am considerat ca intre o fata si un baiat poate exista o prietenie foarte sincera, de fapt m-i s-a intimplat si asta!
 
chiar daca persoana data nu te poate ajuta intr-un mod direct, prezentsa ei linga tine psihologic itsi da putere shi te ajuta enorm!
 
cum credtsi - ar putea un baiat shi o fata sa se afle intro relatsie tip bf/gf shi sa fie shi Best Friends in acelashi timp ?
 
in conceptia mea nu poate sa fie o relatie gf/bf fara de o relatie de prietenie intre cei doi. Best Friend se realizeaza dupa aceasta destul de ushor
 
Sigur ca da.
In orice relatie persoanele in primul rind trebuie sa fie prieteni si atunci cind exista o prietenie adevarata exista si incredere si intelegere.
 
Mai baietsi - sa fim serioshi !
Cu Best Friend'ul tau vorbeshti pe orice tema - adevarat ? shi cum ai putea vorbi cu prietena (logodnica, sotsia, etc) despre picioarele sau fundul vecinei asha cum o potsi face cu un best friend de acelashi sex cu tine ?
este un serial foarte fain la SciFi, dar am uitat cum se keama exact (sau Burning Zone, sau Fantasy Island, whatever) - pai in unul dintre episoade ei au tratat aceasta problema foarte delicat... Ideia filmului este ca "actsiunea" se petrece undeva 10000 ani in viitor cand oameniy ajung la conditsia in care sunt perfectsi, au totul, nu au nevoide de nimic - shi din aceasta cauza cam aiuresc :smile:
 
Da eu cred ca exista, dar e mare probabilitatea ca prieteniea sa treaca in dragoste si...
 
Back
Top