Scena rock din MD

imi placea f mult formatia Bucluc dar nu stiu ce s-a intimplat cu ea ,aveau texte bune, daca cineva stie cei cu ea spuneti-mi si mie...
 
folk hardcore daca ai fost la multe concerte din 97-00 ei aveau si un super cintec "pe un picior de plai pe o gura de rai"sunt si pe vreo 3 compilatii de rock moldovenesc mai vechisoare...
 
EJ

sambata am fost la lansarea albumului de debut al "EJ" si a fost super, imi plac foarte mult; pana acum aveam posibilitatea sa-i ascult numai la concerte, acum am CD-ul! URA!
 
Re: EJ

arina said:
sambata am fost la lansarea albumului de debut al "EJ" si a fost super, imi plac foarte mult; pana acum aveam posibilitatea sa-i ascult numai la concerte, acum am CD-ul! URA!

Chiar daca nu-mi prea place EJ oricum cred ca e salutabil faptul ca au reusit sa scoata albumu...Bravo !!!
 
arina said:
am ramas putin uimita: mai rar atitudini atat de pozitive din partea ta, zopityon ;)


:hahaha:

adica...chiar daca nu-mi place...ma bucur ca se mai intampla ceva pe scena noatra :wink:
 
Da cum voua concertele 27-30 august?

Eu ash vre albumu celor de la Cezara....numa'c ei n-au....
 
Mi-a placut cum a cintat Vita de Vie :tat cum : ....respect pentru cei care cinta live....dar shi Spleen a cintat marfa!!! :rocknrol:

Daca n-ati shtiut, albumul Cezarei va aparea in curind...ei se pregatesc de lansare! :click:
 
Vapsheta Cezara pe 30 o cantat fanera....oricum nu conteaza, ei se descuraca de minune live!
Da la vitza de vie - yntr-adevar o fost fain......acolo era un ciuvack care o adus o vitza de vie cu struguri pe ea.......shy sarea cu ea!
 
[K said:
]Da cum voua concertele 27-30 august?

Eu ash vre albumu celor de la Cezara....numa'c ei n-au....

concertele au fost bune, numai ca nu trebuia atita bere in centru, oricum 27 si 31 treabuia sa fie sarbatoare, dar nu sa faca in centrul orashului pivnitsa, unde se strind toti alcoolicii, debilii, porcii etc... pentru a se potoli setea

lumea a uitat si de independentsa si de sarbatoarea limbii romane

p.s. de ciuda am baut si eu vrio 3 beri
 
Da iaca ai dreptate, din 2001 de cand au venit comunishtii la putere, s-o yntrerupt dweejeniile shelea mari......vara yn general era bespredel cu concertele, da amu fac o data de pashti shy de craciun, shy acolo numa papsa shy gata!
 
Back
Top