SeXul - Fruct sau Seminta a unei relatii?

NaE

New Member
Care e cauza si care consecintsa....din aceste doua lucruri...Sexuul si O relatsie amoroasa....

Deci: Sexul determina Relatia...sau Relatia determina sexul....?

Care va sint experientele?
 
NaE said:
Care e cauza si care consecintsa....din aceste doua lucruri...Sexuul si O relatsie amoroasa....

Deci: Sexul determina Relatia...sau Relatia determina sexul....?

Care va sint experientele?

eu zic amandoua:

sexul determina relatia: no martini no party :)

relatia determina sexul: daca relatia e sanatoasa, probabilitatea ca sexul va fi ok e mai mare
 
Cum s-a mentionat mai sus de voi:
"Sexul nu are nevoie de o relatie, iar relatia are nevoie de sex"
 
Vanessa said:
Cum s-a mentionat mai sus de voi:
"Sexul nu are nevoie de o relatie, iar relatia are nevoie de sex"

d'acord.... relatie fara sex.... repede se stinge... pe cind sex-ul fara relatii distreza si "aprinde" mai tare.... :)
 
:lol: :lol: :lol: poate sa fie si sex si relatie fara sex dar xare se termina tot cu sex. in mintea noastra e numai sex, sex si iaras sex.... "tre de facut operatie la cap si de scos puta ceea :lol: " spunea un cunoscut milionar de-al meu de 67 de ani :lol:
 
O relatie fara sex?
Cred ca trebuie sa defin ce inseamna o relatie pentru fiecare din voi si apoi sa continuam tema!
 
ceva aproape de tema ..
:lol: :crazy:

pismo_f.jpg


8) sper sa va placa ..
 
Hei, e foarte logic. Sexul determina o relatie in 95% din cazuri. De ce?

Hai sa ne gandim. Ca barbat cand ma uit la o fata mai intai atrag atentia la aspectul fizic, ce fund are, sainii, daca e supla sau cum mai e, ce alura are.. etc. Prea putin ma intereseaza in acel moment cum gandeste si moralitatea ei. Dar dupa un timp ma intereseaza si celelalte.

Relatiile incep din cauza biologiei, adica subconstient cauti un partener cu care sa te fOOti in draci. :)
 
creator said:
Relatiile incep din cauza biologiei, adica subconstient cauti un partener cu care sa te fOOti in draci. :)

ha aha.. direct... mi-a placut..

Si o intrebare mi-a aparut.. interesant la fete este asa ceva? Adica cautarea inconstienta a unui sex de draci? :lol:
 
NaE said:
Si o intrebare mi-a aparut.. interesant la fete este asa ceva? Adica cautarea inconstienta a unui sex de draci? :lol:
cautarea inconstienta sa se lase fytyte, sa fie penetrate - sigur ca da
asta e in memoria genetica a tuturor fetelor chiar si a virginelor (spre marea mea dezamagire). mai in scurt scopul este procrearea - propagarea propriilor gene pentru a produce urmasi - pentru continuarea exististentei speciei umane... scopul final este nobil de tot. asa ca nu le mai criticati pe fetele care dau de fytyt - ele sint eroine ale speciei umane.
eroismul prostituatelor este insa cu mult mai performant. si deci trebuie sa le admiram pe dragele noastre fete care "o fac" intru binele si continuitatea speciei umane.
 
nu chiar, pentru ca de la o relatie ele asteapta ca masculul sa le protejeze.
au nevoie de protectie pt ca au ideea asta in cap ca trebuie sa se inmulteasca.
ma bucur ca m-am nascut cu pyla si ca natura nu m-a programat sa ma inmultesc. de aia baietii pot sa si-o pun asa de usor, asta daca reusesc sa fraiereasca cit mai multe fete :)

incep sa inteleg de ce unii greci antici considerau ca dragostea adevarata este intre doi barbati si ca femeile sint inferioare: din cauza handicapului scris in gene cu litere mari de-o schioapa, pe numele lui simtul matern.
asta nu inseamna ca sint gay, doar ca am renuntat sa mai caut un suflet geaman printre fete. chiar daca gasesti o fata perfecta pt tine la un moment dat ea o sa vrea copii si atunci tu o sa cazi pe locul doi in top.

solutia: stai cu o tipa misto pina cind vezi ca vrea copii, ii dai rapid papucii si cauti una si mai faina. periodic revi la primul pas.
cind obosesti ori devi gay, ori practici abstinentza. ori te sinucizi
 
flo said:
solutia: stai cu o tipa misto pina cind vezi ca vrea copii, ii dai rapid papucii si cauti una si mai faina. periodic revi la primul pas.
cind obosesti ori devi gay, ori practici abstinentza. ori te sinucizi

solutia asta e pentru barbatii ca nu vor sa se insoare si care nu vor copii... si eu is unul din ei, DAR recunosc ca sint foarte multi barbati care vor copii, se insoara si "traiesc fericiti pina la adinci batrineti"
Oare ma insel?
 
cu cit masculul e mai puternic cu atit poate proteja mai multe femele,
si insaminta la fel de multe.
el nu face copii, el o ajuta pe femele sa-i faca si dupa aia sa-i protejeze.
dar s-a inventat casnicia si masculul a fost ingradit oarecum, dar din fericire exista curvele si fetele tinere, care fiind mai mature decit baietii de virsta lor, tot in bratele barbatilor ajung. dar din nefericire s-a inventat notiunea de corupere de minore, care dupa mine e o mare porcarie :D

de aia multi barbati se multumesc cu o nevasta, pentru ca in cele mai multe societati e destul de greu sa ai o viata faina traita dupa ritmuri naturale. peste tot numai constringeri.

dar daca esti curajos si nu ti-e frica sa ai momente cind esti absolut singur cu viata ta si pe nimeni alaturi, viata o sa te rasplateasca cu ce are ea mai bun: vin, femei si marijuana :D
 
flo, imi place cum gandesti, dar aceste constrangeri sunt tot spre binele nostru, hainele cand au fost inventate tot au fost inventate cu un scop. Chiar daca la ecuator ai putea umbla si gol pusca tot ai un chilot, un sutien, etc.

Inchipueti ca intri intr-o sala de clasa, trebuie sa ai ora de matematica ca sa invati cum sa construesti o racheta care te duce pe luna (BLA BLA BLA), si acolo sunt toti colegii tai, dar cel mai important colegele tale. Fete frumoasa si urate ca in viata de zi cu zi, dar toate sun GOALE.. crezi ca o sa mai faci ore de matematica acolo? Pe draqu, nifiga, o sa te uiti la cele bune si o sa te consumi muscandu-ti coatele :lol: .. pe cand fetele mai putin se excita la contact vizual...

Deci ceea ce vroiam sa zic este ca constrangerile sunt facute tot spre binele nostru. Daca esti mai slab ajungi la un anumit nivel si poti fi fericit, daca esti mai puternic urci mai sus pe scara sociala si tot asa. Constrangerile depind doar de statutul tau social-moral-material.. asa ca revin la subiect.

Si fetele au acelas lucru cum au zis Han Solo si flo. Isi aleg un mascul, preferabil cel mai puternic dar de multe ori nu o fac constient. punctum!
:crazy:
 
incep sa inteleg de ce unii greci antici considerau ca dragostea adevarata este intre doi barbati si ca femeile sint inferioare: din cauza handicapului scris in gene cu litere mari de-o schioapa,

mey flo, esti fata sau baiat? :wtf: Chiar daca femeile sunt inferioare :p :wink: tot prefer sa foot o femee decat un barbat :evil:
accept lesbienele dar gay-ii imi sunt total antipatici!!!

S-au inventat contraceptivele asa ca fOOteti-va in draci linistit :lol: , mai folositi prezervativele cand e nevoie, stiti voi cand...
in rest: have a nice f.uckin' Day
 
e o legatura biunivoca intre sex si relatie: o partida de sex poate antrena o realtie (bazata pe sex, dar care poate evolua). iar o relatie, daca se vrea serioasa, trece invariabil si prin capitolul sex.

nici o relatie de viitor nu poate eluda proba sexului pentru ca nu poti sa faci pasul casatoriei fara sa stii daca viitoarea ta sotie se potriveste cu tine. si cred ca si ea gindeste la fel.
 
Back
Top