Sinuciderea - o iesire ...

Oriunde

New Member
Sinuciderea ar fi o solutie pentru ca nu ar trebui sa ma mai chinui in lumea asta...
Asta se va intimpla peste o saptamina. Cel mai sadic lucru e ca o voi lua si pe iubita mea cu mine. Ea va veni la mine peste o saptamina fara sa banuie nimic si eu o voi omori si pe urma voi adormi si eu pe veci in bratele ei dupa ce imi voi taia gitul cu un cutit destul de ascutit...
Am suficiente motive sa fac acet lucru. Pentru mine viata nu mai are sens.
 
Eu sint destul de serios, prea mult am aminat eu ceea ce trebuia facut cu mult timp in urma... Destul m-am chinuit, voi gasi in sfirsit scaparea, dar o voi lua si pe ea cu mine. Nu pot sa suport gindul ca va fi a altuia cind eu nu voi mai fi.
 
Ba este, prea mult m-am chinuit.
Sinuciderea inseamna scapare pentru acei pentru care viata nu mai are nici un sens.
 
PENTRU TINE SINUCIDEREA ESTE O SOLUTI CARE TE VA AJUTA SA SCAPI DE CEVA CE TE CHINUIE ATIT DE MULT?
SIGUR EXISTA O PROBLEMA CARE TE IMPINGE LA ACEASTA NEBUNIE?
TU MAI INTII ANALIZEAZA ACEASTA PROBLEMA....S-AR PUTEA SA GASESTI O SOLUTIE? DE FAPT EXISTA MII DE SOLUTII.
 
Probleme sint multe, solutii pentru ele nu exista. Eu am tot cautat iesire din situatie timp de un an dar prea am obosit, sint bolnav, sint singur si innebunesc, n-am cu cine vorbi, ea e departe si cind va veni saptamina viitoare la mine voi pune capat la toate, o voi ucide si dupa asta voi muri si eu. Eu n-am loc in lumea asta, am tot cautat si eu citiva ani si credeam ca am gasit, dar vad ca toti isi gasesc un rost in viata asta, numai eu nu. Voi pune capat suferintelor.
 
Oriunde said:
Probleme sint multe, solutii pentru ele nu exista. Eu am tot cautat iesire din situatie timp de un an dar prea am obosit, sint bolnav, sint singur si innebunesc, n-am cu cine vorbi, ea e departe si cind va veni saptamina viitoare la mine voi pune capat la toate, o voi ucide si dupa asta voi muri si eu. Eu n-am loc in lumea asta, am tot cautat si eu citiva ani si credeam ca am gasit, dar vad ca toti isi gasesc un rost in viata asta, numai eu nu. Voi pune capat suferintelor.


CINDVA SPUNEAM SI EU ASTA.
DAR TU NU TE-AI GINDIT CA CINEVA ARE NEVOIE DE TINE?
TU NU POTI SA-TI DAI SEAMA ....
CITI OAMENI O SA SUFERE?
TIMP DE UN AN ZICI?
UNEORI NU POTI HOTARI TOTOL REPEDE, E NEVOIE DE TIMP, DE RABDARE.
INCEARCA SA INTELEGI CA NU EXISTA NIMIC MAI BUN SI MAI FRUMOS DECIT SA TRAIESTI.
 
Nimeni nu are nevoie de mine, nimeni n-o sa-mi simta lipsa.
Doar pentru ea traiesc si din cauza ei sufar. Pe ea o iau cu mine...
 
E nevoie de mult curaj, unicul lucru de care ma tem e durerea, dar si de asta putem scapa usor. Voi pleca acuma in oras sa gasesc un cutit destul de ascutit cu care s-o pot strapunge pe ea si cu care sa-mi pot taia gitul si sa cad mort din dragoste pentru ea.
 
si de mine nimeni nu are nevoie si nimeni nu simte nimic pentru mine, insa ce sa fac, sa ma sinucid ? nu, din cand in cand mai apare si cate o bucurie o fericire a sufletului, spre exemplu eu la sinucidere m-an gandit mult mult mult, vreun an, si nu am facut-o pina la urma, nu am avut curajul ! Insa acum ca mai am din cand in cand cate o bucurie las sinuciderea pe locul 2 !
 
Oriunde said:
Nimeni nu are nevoie de mine, nimeni n-o sa-mi simta lipsa.
Doar pentru ea traiesc si din cauza ei sufar. Pe ea o iau cu mine...


DE CE SPUII CA NIMENI NU-TI VA SIMTI LIPSA?
DAR... PARINTII TAI, PRIETENII,...
DE CE SUFERI DIN CAUZA EI?
DACA EA TE IUBESTE SI TU O IUBESTI ATUNCI NU POATE EXISTA SUFERINTA. POATE CA E DEPARTE....SI DE ASTA TE SIMTI SINGUR.
 
Cristina, uneori sunt niste momente in viata cand crezi ca parintii te urasc, prieteni nu ai, iar cei care se poarta bine cu tine doar se prefac ! ( cu parere de rau la mine aceste momente sunt permanent :cry: ) :)
 
stii...

IN VIATA EXISTA SI DECEPTII, DAR CARE E SCOPUL NOSTRU....

TREBUIE SA INTELEGI CA IUBIREA E FORTA CE NE DA VIATA, CARE NE DA PUTEREA SA ERTAM.ESTE CEL MAI NOBIL LUCRU DIN UNIVERS.
ESTE DE FAPT SCOPUL CPENTRU CARE AM VENIT PE ACEST PAMINT.
TOATE ACESTE LE POTI GASI DOAR PE PAMINT, DOAR AICI.
 
TREBUIE SA INTELEGI CA IUBIREA E FORTA CE NE DA VIATA, CARE NE DA PUTEREA SA ERTAM.ESTE CEL MAI NOBIL LUCRU DIN UNIVERS.
ESTE DE FAPT SCOPUL CPENTRU CARE AM VENIT PE ACEST PAMINT.


Ea are de gind sa ma paraseasca, stiu asta. Timp de un an m-am chinuit s-o fac sa inteleaga cit de mult o iubesc, dar ea se gindeste la tot ce vrei, numai la mine nu... Cu toate ca zice ca ma iubeste, eu cred ca m-a folosit ca pe un gigolo ca sa-i fie ei bine si sa se poate lauda la toti ce baiat frumos, inalt si zvelt si-a gasit. De-ati sti voi ceea ce stiu eu, de-ati simti ceea ce simt eu, nu cred ca ati mai avea chef de viata.
 
Oriunde said:
TREBUIE SA INTELEGI CA IUBIREA E FORTA CE NE DA VIATA, CARE NE DA PUTEREA SA ERTAM.ESTE CEL MAI NOBIL LUCRU DIN UNIVERS.
ESTE DE FAPT SCOPUL CPENTRU CARE AM VENIT PE ACEST PAMINT.


Ea are de gind sa ma paraseasca, stiu asta. Timp de un an m-am chinuit s-o fac sa inteleaga cit de mult o iubesc, dar ea se gindeste la tot ce vrei, numai la mine nu... Cu toate ca zice ca ma iubeste, eu cred ca m-a folosit ca pe un gigolo ca sa-i fie ei bine si sa se poate lauda la toti ce baiat frumos, inalt si zvelt si-a gasit. De-ati sti voi ceea ce stiu eu, de-ati simti ceea ce simt eu, nu cred ca ati mai avea chef de viata.


ATUNCI DE CE NU NE SPUI SI NOUA CE STII, CE SIMTI TU...CA SA INCERCAM SA TE AJUTAM. POATE...
 
eu cred ca tu esti nebun de legat, Oriunde!!!
si de legat mai repede!

in loc sa fii recunoscator pentru ceea ce ai avut si inca ai, tu vrei sa platesti cu moarte, singe, violenta! ce idiotienie si monstruozitate!

eu zic ca fiecare isi stie limitele, daca tu crezi ca ai ajuns la propriile tale limite, n-ai decit sa de sinucizi, eu cu siguranta nu voi plinge! Asta chiar ca e treaba exclusiv a ta!

dar cu ce drept vrei sa iei viata unei alte persoane?! cine te crezi? nebununule si monstrule! macar asta fa in viata ta : lasa-i pe ceilalti sa traiasca daca tu ai ajuns ceea ce esti!

evident, ca sunt in stare si de un sfat prietenesc, dar oare ai fi in stare sa-l auzi?! te sfatui sa alegi viata si sanatatea, sa vrei sa faci CEVA nobil si frumos si sa lasi gindul de moartea cit mai departe - asta sincer de tot!
 
moldova-film :)
eu de-amu vroiam sa vin mai rar pe forum, si
era cat pe-aci sa gresesc...
ia spune-ne Oriunde, te-ai gandit cum te vei sinucide, cu ce mijloace?
da pe prietena cum ai de gand s-o adormi?

vera - nu zi, daca am sti cu totii ce ne asteapta dincolo poate ca am asista
la o sinucidere in masa :)
 
alexandru, eu cu moartea in genere nu glumesc, dar mai ales cu cea cauzata altuia

poti sa glumesti cu propria ta moarte, dupa cum am spus, si asa sunt multi oameni in lume, concurenta a mare, degraba n-o sa ajunga resurse pentru toti :D

dar de pe vietile altora - ruki proci, nu are nimeni dreptul sa hotarasca sa se joace cu moartea altora - asta eu serios
 
Back
Top