Spunem NU partidei de sex

Capsunica, daca era un prieten, adica amic, poate vroia sa ramana ca atare.

Pe de alta parte se poate ca tu sa nu fi vorbit serios, ci in gluma si el sa fi receptionat ca atare. Pe de alta parte, poate tu ai vorbit serios si el a crezut ca glumesti.

In mod normal, nu "ii propui cuiva ceva" ci treci la actiune. Cum ar suna: "Bai, ne cam plictisim, nu mai avem nici bere, ce-ar fi sa ne f...m, sa mai treaca timpul?".
 
de ce as refuza eu o tanara atragatoare?
1 - nu am dispozitie (nu faceti din barbati chiar niste animale care sar pe primul vagin disponibil, odata am refuzat o fata chiar foarte atragatoare pur si simplu pt ca farmecele ei nu strabateau peretele de rea dispozitie, s-au intimplat mai multe evenimente care m-au intristat, si nici cand ea a trecut la contact fizic nu am reactionat cu libidoul, pur si simplu am dat-o jos si am rugat-o sa-mi faca un masaj :P, aici recunosc ca m-am folosit de ea)
2 - am refuzat-o ca sa nu stric relatia de prietenie, pur si simplu nu am vrut s-o transform in obiect sexual din amica
3 - mai pot adauga ca as putea refuza o fata daca nu o consider atragatoare, nu as putea sa ma culc cu un vagin, eu fac sex cu o fata, cu intregul corp, deci pt mine conteaza sa arate bine. asta nu neaparat inseamna anumiti parametri, ma pot culca si cu o fata durdulie, numa' sa aiba sexualitate in ea destula.
4 - m-as culca cu o moderatoare de forum :P asta a fost gluma
4 - nu ca as spune nu, dar nu incep actul sexual fara preludiu, da, barbatii pot si fara el, dar cu el placerea tine mai mult si e mai tare, dar eu pun pret pe calitatea sexului, si vreau ca fiecare partida de sex sa fie simtita la maxim. Nu de alta, dar am avut si sex de asta fara preludiu, a trecut fara macar sa fiu psihologic pregatit pentru asta, deci am fost stimulat genital, am avut erectie, am avut act sexual si gata, placere 5%.

daca imi mai aduc aminte ceva va anunt :)
 
ash spune nu unei partide de sex doar intro singura situatzie :daca persoana respectiva ar fi de acelashi sex cu mine :D:D:D:Din rest cum naiba sa spui nu k cine shtie ...poate ajungi intro zi acolo SUS si tre sa dai explicatzii shi pentru asta :D:D:D:D
 
Ha, m-a amuzat mult discutia asta ))

Eu o singura data am zis nu unei fete - cind a venit prea tare peste mine la a doua intilnire, aveam 18 ani si recunosc ca m-am speriat (acum cu siguranta asta nu ar fi o problema (lol), dar back then...
 
o-marick a zis destul de bine. Se mai intampla ceva: barbatii au capacitatea de a face blank in cap, de regula e game over si reload. Asa e natura, se pare, stiti teoria cu competitia pentru supravietuire prin imprastierea matricei proprii, care-i doar o teorie dupa mine. Asta nu-i scuteste pe barbati de probleme sentimentale si stiti foarte bine ca un barbat sentimental e pe muchie de cutit intre admirabil si jalnic.
Daca un barbat poate sa spuna nu? Oho, poate si inca bine! Cel mai des e vorba de defazare, o-marick a descris, pur si simplu n-ai chef. La fel se intampla si la femei nu? N-ai chef si gata. De ce n-ai chef? Iaca de aia, nu s-a produs chimia sau cine stie care-i explicatia. Poate sa fie o tipa super, dupa aia iti pare rau, normal.
E primitivism? Probabil ca e, dar de aceea nu suntem adrogini si e frumos asa, diferiti. Un barbat care nu simte nici o atractie pentru un alt barbat sau pentru o femeie cu muschi e la fel cu o femeie care nu simte nici o atractie catre cineva care-si etaleaza problemele, femeie sau barbat, mai ales barbat.
Eu pur si simplu nu cred in explicatii, dar cred ca orice informatie noua iti aduce un castig. De pilda, eu am mai castigat ceva citind mesajele astea.
 
olenyka;209916 said:
....frumoasa discutie....cum credeti,exista deosebire intre:a face dragoste si a face sex?


Da femeie, ce nu vezi ca una incepe cu "d" iar alta cu "s" ?
 
Nu e absolut nici o diferenta, problema apare atunci cand conceptualizezi, adica atunci cand vrei sa stii daca...sa zicem ca nu...dar daca... Mai bine sa ne traim viata si sa-i lasam pe bografii nostri sa descopere de ce si cum am facut-o. Biografii sunt putini, cei care merita biografii si mai putini, ce-ar fi sa traim pur si simplu?
 
Ar fi o reintorcere la primitivism. Doar animalele traiesc pur si simplu. Noi, oamenii, constientizam fiecare chestie si facem diferentieri.

Iar diferenta exista si e una mare. Chiar antitetica, atata vreme cat sexul e in primul rand un act de egosim,iar a face dragoste e unul de generozitate. Cum ar veni, clasificare in functie de al cui orgasm e urmarit mai cu fervoare.
 
Nacialnik;210033 said:
Iar diferenta exista si e una mare. Chiar antitetica, atata vreme cat sexul e in primul rand un act de egosim,iar a face dragoste e unul de generozitate. Cum ar veni, clasificare in functie de al cui orgasm e urmarit mai cu fervoare.

nope. nu cred. daca fac ce fac cu unu* si urmaresc cu fervoare ca el sa aiba orgasm si eu ma las in "simtamintele mele latente" atunci eu fac dragoste? nu sunt sigura dar... prostituatele nu urmaresc ca clientii lor sa primeasca placere/etc? ar iesi ca ele fac dragoste? si chiar trebuie sa existe un orgasm? iiii..
vreau si eu sa fac dragoste cu unul, sa nu-mi bat capul ca iaka aici el tre* sa se simta bine, si nici eu sa par egoista... :D
 
Well, la fete asta e mult mai simplu. Trebuie doar sa il lasi sa iti faca tot ce vrea. :D Dar faza cu prostituatele a fost letala. Ele urmaresc banii, dar multumindu-si clientul. OK, mi-ai distrus clasificarea. Fa acum tu o diferentiere suficient de generalizatoare ca sa reziste la orice cazuri particulare. :p
 
:D
pt asta ar trebui sa stiu ca am facut si dragoste si sex. hm... oarecum dificil.

deci... se numeste ca fac dragoste atunci cind: cunosc omul cu care fac(adik stiu mai multe decat zodia lui, porecla){ dar asta ar insemna ca nu pot face dragoste cu un necunoscut. iar eu insist sa cred/sper ca pot. dintotdeauna am vrut sa am o experienta de genu’ asta}, imi este interesant si il doresc nu doar pe moment, am impresia sau poate certitudinea ca imi place cu adevarat iar el are aceeasi impresie, nu sunt doar curioasa cum ar fi sa-l am in mine, "ingerasul" din mine si nu scorpia vrea sa-l... nush... sa-l, penisul lui pare sa fie tare dragut, hm…, nu doar penisul lui conteaza pt mine.
Ii.... e-o rezonanta dintre corpuri si dincolo de corpuri... nush.

cu sexu’ e mai ushor. sexu’ e atunci cind mi-a… cum s-o spun mai dragut?, cind simt nevoia unui penis tare in vaginul meu dilatat. important e sa fie cineva in preajma c-un prezervativ pe cap. ok... nici chiar asha, da’ pina la urma tot asha iese.
nu pot sa fac dragoste c-un mitocan, sex- de ce nu? in a face dragoste- conteaza procesul, dincolo- finalitatea. dupa sex: “si ciotka o fost. am dat drumul de 3 ori”. dupa dragoste: ”il iubesc pe omul asta”. si da… e chestia asta cu altruismul, empatia “cit de fericita sunt eu ca tu esti fericit”
cred ca diferenta consta in calitatea/cantitatea de sentimente dintre parteneri si conotatiile acordate 'evenimentului'(cit de important e si cit de magnific, superb...){am impresia ca amush o sa bag ceva formule :D sorry pt}. nu-mi vine comod sa zic: ‚am facut dragoste in liftu’ ala imputit’ sau ‚am facut dragoste in 3 – cu un individ tare dulce si cu o prietena f. buna’. oricum... nu suna bine... :D

ok. cred ca totushi idealizez eu facutul dragostei. dar e ceva ‘mai cu cimp energetic’ decit sexul.
 
Uau! Super diferentiere. Organica, sentimentala, empatica. Cea mai satisfacatoare auzita vreodata. Cuprinde tot ce conteaza din umanitate. :floare: ....... Cromozomul Y nu-i important. :D
 
vitalic sprinceana;201675 said:
adrenalina:


pai, am vorbit despre sex inainte de propunere, despre fantezii, etc... era prea traditionala...o chestie care nu ma excita prea tare...


la fel se discuta inainte...

la sigur ti-a spus toate astea ca sa nu te mai bagi la ea in suflet! a fost un refuz subtil din partea ei :))))) o femeie poate parea foarte 'traditionala' can discuta cu un 'oarecare' si foarte senzuala si sexy cand discuta cu un barbat in care este interesata!
 
o_marick;206882 said:
de ce as refuza eu o tanara atragatoare?
1 - nu am dispozitie (nu faceti din barbati chiar niste animale care sar pe primul vagin disponibil, odata am refuzat o fata chiar foarte atragatoare pur si simplu pt ca farmecele ei nu strabateau peretele de rea dispozitie, s-au intimplat mai multe evenimente care m-au intristat, si nici cand ea a trecut la contact fizic nu am reactionat cu libidoul, pur si simplu am dat-o jos si am rugat-o sa-mi faca un masaj :P, aici recunosc ca m-am folosit de ea)
2 - am refuzat-o ca sa nu stric relatia de prietenie, pur si simplu nu am vrut s-o transform in obiect sexual din amica
3 - mai pot adauga ca as putea refuza o fata daca nu o consider atragatoare, nu as putea sa ma culc cu un vagin, eu fac sex cu o fata, cu intregul corp, deci pt mine conteaza sa arate bine. asta nu neaparat inseamna anumiti parametri, ma pot culca si cu o fata durdulie, numa' sa aiba sexualitate in ea destula.
4 - m-as culca cu o moderatoare de forum :P asta a fost gluma
4 - nu ca as spune nu, dar nu incep actul sexual fara preludiu, da, barbatii pot si fara el, dar cu el placerea tine mai mult si e mai tare, dar eu pun pret pe calitatea sexului, si vreau ca fiecare partida de sex sa fie simtita la maxim. Nu de alta, dar am avut si sex de asta fara preludiu, a trecut fara macar sa fiu psihologic pregatit pentru asta, deci am fost stimulat genital, am avut erectie, am avut act sexual si gata, placere 5%.

daca imi mai aduc aminte ceva va anunt :)

pai barbati ca tine sunt mai rari!
 
eu refuz, nu-mi plac femeile care se ofera, mai ales cand te miros ca ai ceva bani . Prefer o relatie cu una care sa aprecieze si altceva decat banii si sa fie putin mai mult decat frivola. Ca specia asta e tot mai densa, se crede ca daca ai corp de manechin esti cea mai tare, nu esti deloc, poate pentru niste mosi libidinosi cu care iti petreci vacante in Caraibe sau in insulele grecesti
 
eu am refuzat fiindca nu mi-a placut de ea
simplu,nu?
(mentionez ca nu s-a intamplat prea des, adica odata:)))
 
Back
Top