Toast'uri !

kedd

Octombrel
Mesajul lui Alias ma motivat se deskid aceasta tema !
putem incepe kiar cu tostul sau:

alias a scris:

tost pentru patzani:
un camp cu doua flori...
vine albina la o floare:
- da-mi te rog frumos polen!
- nu-ti dau.
se duce albina la a doua floare :
-da-mi te rog frumos polen
-poftim!
se duce albina..
vine o furtuna mare si floarea care a dat polen nu s-a faramat, iar cea care n-a dat s-a faramat..
deci sa bem pentru fetele care dau si nu se farama

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 13-11-2001 11:23 ]</font>
 
Tost specific moldovenesc:

Pamant la tarani si minte la nebuni!!!

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-10-14 15:16 ]</font>
 
referitor la primul toast: beti pentru "fete care dau si nu se farama" si pe urma vedem unde ajungem :smile:
 
da se poate si de jele? ;(
arina, eu am specificat ca tostul e pentru patzani... mie tot nu-mi convine, dar sa fim obiectivi, este clasnii :smile:
 
Lucra un clovn (rus. - shut) la un imparat. Totdeauna era vesel shi-l facea pe imparat sa rida. Intr-o zi imparatul a hotarit sa-i amarasca sufletul. I-a omorit rudele. A doua zi vine clovnul vesel la lucru. Imparatul nedumerit ii omoara, in ziua urmatoare, parintzii. Clovnul iarashi vine vesel. Imparatl ii omoara totzi fratzii, surorile, verishorii. Clovnul iarashi vesel. Imparatul nemaishtiind ce sa-i faca ii omoara prietenii. A doua zi vine clovnul plingind la curte. Imparatul il intreaba: "Cum asha, cind eu tzi-am omorit rudele, parintzii, fratzii, surorile, verii tu erai vesel, iar cind tzi-am omorit prietenii ai plins?". La care clovnul a raspuns: "Rudele, parintzii, fratzii, surorile, verii ii ai de la Dumnezeu, iar prietenii singur ii cautzi shi ii ai".
Deci sa bem pentru prietenii pe care ii avem.
 
intr-o localitate traiau doi prieteni. shi iata ca intro zi vine o fata noua in acea localitate - foarte frumoasa. ambii prieteni fac cunshtintsa, se imprietenesc cu ea shi pana la urma se indragostesc de ea. Deoarece ambii o iubeau atat de mult, au hotarat s-o intrebe pe fata cu cine ea ar vrea sa fie. Dar fetei tot ii era greu sa aleaga - astfel lea propus ca ambii, sa se duka pe un deal, sa stranga lemne, shi sa faca un foc - focul cui va arde mai mult timp - va fi ales de ea. Baietsii asha shi au facut: sau dus pe 2 dealuri, shi au facut focul. Dar iata ca focul unia dintre ei a inceput sa se stinga - astfel acela la rugat pe prietenul sau sa steie langa foc, sa aiba grija de el sa nu se stinga pana acela va cauta inca nishte lemne pentru foc. Cautand lemne, baiatul shia dat seama ca deodata focul sau a inceput sa arda tot mai tare shi mai tare - iar cand a ajuns langa foc - shia dat seama ca prietenul sau, vazand ca focul se stingea - sa aruncat in foc - pentru al pastra aprins...
Sa bem pentru asha o prietenie !
(p.s. eu caatare lam auzit shi in interpretari mai faine, da eu aici asha - cista compilatsie :smile:)
 
Eu am auzit toastul asta in rusa si suna destul de bine!!!
Dar o sa incerc sa traduc unul din rusa in romana:
Se intilnesc el si ea linga un riu: El sopune : Da . Ea spune: Nu
au trecut anii si ei iarasi s-au intilnit:
El spune : NU.
Ea spune: Da.
Acum batrini cum sint se intilnesc linga acelasi riu el spune :grin:a
Ea spune: da, dra nu mai sunt anii aceiasi,
Atunci hai sa bem ca sa facem totul la timp...
Cinstiti sanatosi!!!
 
Era o data o broscutsa, shi ea avea nishte picioare foarte frumoase. Ea traia intro padure, shi in fiecare zi trebuia sa treca calea ferata pentru a trece in cealalta padure. Shi iata ca intro zi, in timpul cand broscutsa traversa calea ferata - a trecut trenul - shi ia taiat picioarele broscutsei. Ea sa dus mai departe, dar pe drum sa gandea: "AM AVUT ASHA NISHTE PICIOARE FRUMOASE, MAI BINE MA DUK INAPOI SA LE IAU". Sa dus broscutsa inapoi, shi cand a dat sa-shi ia picioarele, un alt tren a trecut, shi ia taiat capul broscutsei... Sa bem baietsi pentru aceia, ca sa nu ne pierdem capul dupa picioare frumoase !

_________________
:ciupos: kedd.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-10-19 14:54 ]</font>
 
Pentru o clipa sa ne aducem aminte despre Titanic:.. Bogatashii de pe aceasta corabie aveau totul: multsi bani, faima, bogatsii despre care noi nici nu puteam sa ne inkipuim... insa ceva ei nu aveau... lor lea lipsit putsin noroc :smile: Sa bem pentru NOROC !

_________________
:ciupos: kedd.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-10-20 13:05 ]</font>
 
Asta a fost ultima realizare a lui Kedd!
Nu si, Noroc! :naroc:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-10-20 16:08 ]</font>
 
Back
Top