top speedul personal/masina. va rog SINCER!

madwolf

the whimsical aviator
200km/h pe limita de viteza 105km/h cu mazda mea si 200km/h pe limita de 90km/h cu mercedes sl500 (care avea inca loc mult, dar considerind ca 160km/h e deja 'racoare' (ceea ce inseamna si consecutiv 'deportare') sa ma ridic la 250 nu imi era pofta :lol: cu toate ca piciorusul cu greu se dizlipe de pedala )

~160-170 pe motocicleta honda magna, nu eram eu la volan....dar totusi nu se compara feelingul cu masina!!!! :crazy:


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-09 13:56 ]</font>
 
Raspund foarte sincer:
pe BMW 523i -210km/h la noi in MD pe trasa spre Bacioi, masina pute sa traga pana la 230km/h undeva.
 
Eu inteleg, in State e strict cu depasirea vitezii. Clar lucru nu mergeam nici eu, daca eram in alta parte.
 
sincer sa fiu ... eu inca nu am permis (16 ani) dar cind ne ducem las sat sau undeva prin Republica pai mie tata imi da volanul... Pai mergind pe Poltava ma intrece un BMW eu fiind cu un Opel Vectra 2.0i nu m-am lasat batut shi am apasat pedala shi iaca na ... fara sa ma uit la "spidometru" am ridicat 190 km/h. Tata cind o vazut asa ceva mai nu m-o aruncat pe "liuc". Eu doar simtzeama ca mashina parca zboara ! :smile: asa feeling GREAT ! :crazy:
 
way ia nu mai spune nimic de Opel Astra
ca ni se declansheaza reflexe nedorite in locuri publice!! :smile:
Poate ashela era un Bmwel chinuit shi muced din 1945 shi tatelu sa fi facut de curand cap-remont la astra ...asha ii mai posibil!!
dar in rest nu tre de facut aluzii la Bmw el!!! ashela di la volanu la Bmwel ii tare enervat daca vede asha ceva shi ii gata sa scoata vintu pe fereasta numai ca sa nu-l intreci!! asha ca mi se pare neverosimil!
Asha baietti se respecta (care Is cu Bmw-elu)
ca el macar shtie ca va face a doua zi motoru inshibje chishioru in pedala pana da cu coltunii de asfalt shi nu se da batut!!!

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Thorax pe 2001-06-06 15:10 ]</font>
 
:wink: sus ... Opel Vectra poate ar putea mai mult, dar eu nu apasam mai tare ca taicameu era libga mine !
 
am ridicat Mazda mea la aproximat ~203km/h linga Washington DC weekendul asta :lol:
Eram foarte obosit dupa 12 ore de mers toata noaptea si spre dimineata nu vroiam decat sa ajung mai repede la destinatie...oricum insa....sper sa ma ridic la cel putin 220 cu mercedesul weekendu care vine :smile:
 
Ei iaka se incepe "lomca" taticu nu da voie , bunelu shi cu bunica deasupra ...:smile: lasa tu vorbele, ia sa te vad eu pe avtobanu de la Orhei!!!! cu caldarusa de soliarca la opel vectra ! :razz:
 
Cu jawa350 a mea am luat140km/h,puteam mai repede dar aerodinamica la jawa e tare ra,si 170 cu mazda 626 2.2L
 
170 Volvo 850, 2.5 litri cu 5 cilindri, eu la volan spre aeroport in Roma.

165-170 nu eu la volan, la un Fiat Ducato (mini bus), din urma plin cu mobila !!! credeam ca n-o sa ajung la destinatie !!
 
145 km/h cu un Volvo 960 3.0 cu cutie automata in Elvetia, unde e foarte strict 100 km/h. Amenda pentru 2 km/h in plus la limita e 50$ (va spun foarte serios), da ia inchipuiti-va la acei 45 km/h in plus. Uh ce amenda primeam.
 
Ia stati oleaca, da cine ii vinde?

Ieri alt caz, mergeam pe autobahn spre Salzburg si eram la 170 km/h si cand colo vad o masina de politie din urma mea si aprinde "migalca", eu zic gata, amu ii gata cu mine. Eu ma feresc si politistii au sters-o inainte, cred ca aveau ceva mai important. Eu cand am vazut, asa o usurare. Iaca am avut eu noroc.
 
Back
Top