Topul expresiilor "inedite"!

Slava

New Member
Cirimpei, cred, este campionul tuturor timpurilor. El spune niste chestii foarte comice. He is the man.
 
din "pacate" domnul cirimpei nu mai este printre noi. pe linga chestiile care iti par hazlii, domnul are prostul obicei de a insulta, deaceea cred ca nu merita prea multa atentie.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-08 13:54 ]</font>
 
wai scrietsi expresii mai ingenioase ca atunci cynd stai infatsa ecranului cam nutsi vine a ride daca nu intselegi poanta
 
Ei shi sa incep eu dar!
1."IA nu mai umblati cu furca sub maica!"
2."HAlishe tip cucuietu" -in loc de halishe pui dinti ! :smile:
TO be continuied... MAd ia mai activ! :razz:
 
"shapoi dapoi get down..." :smile: (tip buga)
(expresia a fost inaugurata la lectia de istorie cu Bodeanu)
 
tu esti muced tot e expresiula mea prima data numita la adresa ta :lol:
acuma nu prea pot sa-mi amintesc multe, dar cum imi amintesc, scriu numaidecat!
 
cu topitul creerului, radiumel, dezamagire....

iar tijk tijk nu e tijk tijk dar de fapt pijchi pijchi si are un sens curios :smile:
 
Mad noi nu vorbim ale cui sunt expresiile ci le folosim in scopul popularizarii lor shi te rog sa-ti schimbi atitudinea....:smile:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Thorax pe 2001-06-02 17:59 ]</font>
 
In apartamentul dragei noastra colege Nicoletta, am observat o lista foarte interesanta de cuvinte care "nu trebuie sa fie folosite in preajma ei" deoarece o apuca.... printre care se numarau si niste cuvinte auzite anterior ca "dizghina si dejghioca", cuvinte care ii produc nicolettei o stare.. ei, sa nu spunem de care....
 
Imi aduc aminte de o expresie din filmul "Jentelimeni Udaci", si probabil e cea mai buna traducere pe care au putut-o face moldovenii intr-un film :grin:
"Dejghioc ritul, scot balcijii" :hahaha:
 
Back
Top