Tranzitie de la moldova.net spre we.md

dune

Active Member
Publicarea mesajelor pe forumul moldova.net a fost oprita in cursul anului trecut datorita numarului mare de mesaje spam si a numarului mic de mesaje publicate de utilizatorii forumului. In 2011, am decis sa redeschidem forumul moldova.net pe o adresa noua, intr-un format putin diferit, cu un numar mai mic de forumuri.

Majoritatea forumurilor de pe moldova.net au fost migrate pe we.md precum si toti utilizatorii forumului. Membrii forumului pot face login aici cu acelasi nume de utilizator si parola folosita pe moldova.net si vor trebui sa gaseasca aceleasi contributii si mesaje private ca acolo.

Arhiva intreaga a forumului moldova.net va fi disponibila utilizatorilor we.md in viitorul apropriat (in urmatoarele citeva luni).

Raminem la dispozita voastra pentru intrebari.
 
tadaaaam!
biggrin.png
 
Draga redactie, ma numesc Mihaiescu Georgeta si am 18 ani, si o maaaare problema!
WTF? Asta e solutia voastra anti-spam? we.md? Rebranduirea forumului n-o sa duca la nika bun!

posle scris: u suck!
 
ei hai, K, de parca forumurile se mai folosesc ca pe timpuri...
si pentru moldova.net probabil se va gasi o utilizare mai productiva :)
haha, la mine scrie "new member".... apesi pe nume si e din 5 mai 2001 :)) oumaigad se apropie aniversarea de 10 ani a forumului. hai sa ne gandim la reunion de pe acum
tongue.png
 
pai asta shi e fishka, ca au supravietuit doar forumurile de specialitate, restu s-au mutat pe fb... ramasese doar numele din el, acuma nu-l mai avem nici pe asta...
moldova.net a murit! traiasca moldova.net!

trist, tare trist... poate o fi vandut domainu, poate il vor folosi la altceva, don't care... era mai bine daca murea de tot!
 
Ce s-a intimplat cu domain'ul moldova.net? Avantajul we.md e ca e mai scurt? Dupa parerea mea, brandul "moldova.net" are o lunga istorie; in timp ce "we.md" nici nu e in limba romana.

Oricum, imi place interfata acestui forum. XenForo pretinde sa fie mai spam-proof decit VBulletin?
 
Ce s-a intimplat cu domain'ul moldova.net? Avantajul we.md e ca e mai scurt? Dupa parerea mea, brandul "moldova.net" are o lunga istorie; in timp ce "we.md" nici nu e in limba romana.

Oricum, imi place interfata acestui forum. XenForo pretinde sa fie mai spam-proof decit VBulletin?

mie-mi pare bun domainul, se reţine uşor şi se scrie repede.
By the way, cum se numeşte acest set de smile-uri??
 
in principiu alegerea xenforo nu e legata de spam, doar ca pare a fi mai modern si mai rapid decit vbulletin. initial planificam sa facem update la vbulletin 4 dar e nu parea foarte atractiv si de asta pina la urma am incercat xenforo.

setul de smiles e de pe http://xenforo.com/community/threads/cute-smilies.3410/ dar poti sa faci download la smiluri de pe pagina cu smiles daca ai nevoie: http://we.md/help/smilies

cu domainu presupun ca ar fi posibilitatea de a migra inapoi pe moldova.net, depinde insa si de madwolf (discutam despre posibilitea de a folosi moldova.net care ii apartine pentru ceva mai 'util' insa nimic clar la moment). oricum, nu stiu cit de esential e numele, ma gindeam ca poate cu o noua interfata si nume nou ar aparea si interes nou...
 
Multumesc atit de mult ca nu l-ati distrus total, dune, din toata inima iti multumesc pentru eforturi si implicare.
K stie cit boceam cind am auzit ca o sa dispara. Facebookul si alte retele is Ok si addictive si ofera aproape tot pentru uciderea timpului cu mai mult sau mai putin folos. Moldova net insa era un teren de discutii normale si utile si eu sincer cred ca, desi nu cu acelasi succes, dar am putea continua sa discutam aici despre ce se intimpla, la un nivel mult mai avansat si mai inteligent decit in fastfoodurile de fb si odnoklasnici.
Ma bucur sa ii revad pe cei ce au revenit si sper mult la o inviere a forumului :)
Va iubesc.
 
Eu nici nu am plecat definitiv niciodata, am citit mereu )
Idea cu conectiunea cu facebook e foarte buna, se vor putea trimite oameni la anumite teme de discutii mai interesante, poate mai cistigam membri noi.
 
Back
Top