Ultima zi...

Off! As avea foooooooorte multe de reusit :roll:
Cu siguranta ca ar fi vesel.......
 
.....eu as profita sa fac toate tampeniile pe care nu leam facut cat am trait.......sigur as ucide pe cineva,as sparge o banca,mai omor pe cineva(cred ca e super)si cand mai am 1 minut de trait,....imi aprind o tigara, beau ceva tare si mor ........placut!
 
mel, nu cumva te afli in depresie ? ce ti-a venit in minte :wtf: ? daca doresti - putem organiza un raslabon la sfirsit de saptamina... cu tat arsenalul de pofte :p
 
...bai, Sandu, nai sa crezi...dar nici o depresie niki.....sunt foarte foarte bine dispusa....si toate care leam scris....sunt adevarate....as vrea sa fac ceva oribil rau si monstruos ...si sa nu fiu pedepsita pentru asta!!!

un lucru il stiu sigur,.....ca daca ar fi Ultima Zi din viata mea,....nas vrea sa o petrec singura.....
 
Numai sa fii atent sa nu iti scapi pe jos ochelarii si sa calci pe ei , Radu , ca ai stopa voluminoasa ta activitate infractionala in fasa , din motive de orbecaire .
 
Totusi , apropo de ideea asta de a face ceva spectaculos - eventual oliaca sangeros , inainte cu putin de pasul final , am citit o povestire interesanta pe undeva .

Tipul aflase ca va muri sigur , si s-a hotarat sa incerce sa elimine , macar in parte ceva din ceea ce il enerva cel mai mult pe lume : IMPOLITETEA . Asa ca mergea pe strada in mod normal si era implicat in evenimentele zilnice din orice oras aglomerat . Dar cum i se parea ca cineva nu a fost politicos intr-o situatie : de exemplu unul ce se apuca de sfada pentru o mica ciocnire cu masinile , o vanzatoare care il servea in scarba , sau vreun individ ce injura cu rautate o padruga plina de sensibilitate ..... Il impusca pe loc , fara discutie .

In povestire nu l-a prins politia si dupa niste executii din astea ale lui , mediatizate intens de presa - impreuna cu motivul pentru care au fost facute , ...... pana la moartea sa - un val de politetze { fortat impusa de teroare } se instalase peste oras .
 
Pai am numarul de telefon al lui Michael Jackson si odata imi face el o recomandare prieteneasca . 8)
 
Nu , ca Radu e prea anarhist pentru gusturile mele . Mi-e teama sa nu ajungem ca Lenin si drugu-sau Trotki - sa ne blesteme lumea pentru o mie de ani , eu nefiind asociat la rautatziile lui decat din prea mare dragoste . :D
 
as dormi mai mult ca de obicei si nu m-as duce la scoala. in rest m-as intalni cu prietenii, as scrie o scurta poezioara din 3 randuri unul cu 5 silabe altul cu 7 ultimul cu 5 (ma gandesc totusi la 5 randuri). As fi ca de obicei, nu prea vad mare diferenta dintre a fi sau a nu fi.

lui radu.

cati ani ai? te joci naiv de-a avioanele. A soca inseamna a fi original, macar creativ.
 
Ultima zi as vrea s-o cunosc, dar sa nu o afl in ajun, dar cel putin cu o saptamina inainte ca sa reusesc sa duc treburile la bun sfyrsit.

Dar,
Tare as vrea sa fiu destul de bogata, nemaritata si fara copii la acel de moment.
Stiu ca prima reactie va fi isterica, cu care o sa ma lupt o jumatate de zi, apoi o voi invinge, si o sa-mi fac un plan de actiune.
Poate primul lucru pe care mi l-am propus sa-l fac in cazul in care voi fi in stare - sa asigur cumva o familie pe care o respect. La prima facultate am avut o profesoara cu un suflet mare, dar are o viata tare grea. Are o fetita pe care a nascut-o dupa 30 ani, nu traieste cu tatal fetei, dar el are grija sa-i faca neplaceri. Se limiteaza pina la imposibil caci are o fiica si apartament care-i cere destula cheltuiala. Stiu ca pe ea o macina gyndul ca nu va fi in stare sa-si asigure fiica cu studii si placerile de domnisoara. Cred ca primul pas ar fi sa-i ofer aceste-i fetite cel putin studiile, adica bani pentru ele. Nu voi iuta cun a actionat ea atunci cind a aflat ca eu sunt bolnava, gestul ei m-a atins pina la lacrimi...
Apoi as iesi in strada si gramadi copilasii impusi sa cerseasca si i-as hrani, spala, imbraca si i-as duce la teatru.

Dupa ce voi ramanea singura voi cumpara multa coicolata si ma voi alinta savurynd cite o gurita.

Pe la finele zilei voi iesi sa fac sport, sa fug si sa ma gindesc la toata viata mea. Sper sa nu fie iarna, si sa alerg prin parc, ex. Dendrarium, apoi voi culege cyteva flori de cymp pe care le voi pune in vaza - cadoul de la prietena mea. Voi sta mult cu nasul in mirosul lor.

In final, nu voi lasa sa-mi scape o mica prostie, voi chema la mine o fata draguta si voi face dragoste cu ea. S-o fac macar o data, apoi sa mor.
 
Back
Top