Ultimul film vazut

coolgreetings said:
Eu ieri am vazut xXx2 ....
Bun film....multa actiune.....desi ireal pana la nu se mai poate :D
da si io apucat pe toti? :)
anii astea, numa filme cu version 2,3,de le-ar da voie ar fashe pana la infinit...deja am impresia ca hollywoodul cam saraceste la teme pentru film...
 
coolgreetings said:
Va fi si XxX3
Filmele degraba s-or transforma in seriale
In Mai....tresa apara Star Wars 3
of, da mania asta a star wars-ului ma ataca :)))
mai bine ma uit la Pockemon! :D


(edit la msg lui cool din cauza erorii, am scris la "schimbari pe forum")
 
am vazut doua filme destul de interesante... aproximativ aceeasi intriga sau subiect al discordiei, numai ca sub evenimente si conjuncturi total diferite... si se pare ca lumea nu mai este impartita numai in bine si rau, iar binele invinhe totul... au aparut si culori in filmele americane.

deci, primul este mult apreciatul Match Poin al lui Woody Allen si trebuie sa fiu de-accord ca este un film foarte bun.
si al doilea este Derailed cu Jennifer Aniston si Clive Owen... un film american chiar simpatic si nu foarte comercial. merita vazut...
 
dnd said:
of, da mania asta a star wars-ului ma ataca :)))
mai bine ma uit la Pockemon! :D


(edit la msg lui cool din cauza erorii, am scris la "schimbari pe forum")


Ce profanare !

Se scrie "PoKeMoN" ! :D
 
coolgreetings said:
Va fi si XxX3 ;)
Filmele degraba s-or transforma in seriale :D
In Mai....tresa apara Star Wars 3 :)

In state degraba trebuie deja sa apara serial la filmul "Blade".

In privinta dublarii.... eu tin minte ca cumparam candva casete video de la Green Hills la etajul 2 sau din Elat la preturi peste 100 lei.... insa calitatea era foarte buna si dublarea normala.... Cred ca voi ati vb de dublare piratereasca la DVD-uri, casete, CD-uri pe care le cumparati la "pticika" sau la piata centrala cu 30-50 MDL.

In privinta pretului in EUR la un DVD - eu n-as da niciodata EUR 25 pentru un DVD chiar si daca e original s.a.m.d. Se poate de vazut filmu la cinema, de asteptat vreo jumate de an si de cumparat DVD-ul de undeva la pret de pana la vreo $15 maximal... Eu iata de exemplu cumpar DVD-uri de la Walmart la pret de $5-6... desi filmele nu-s chiar tare noi, insa oricum sunt multe care mi-au placut si as vrea sa le am in colectie.
 
am o intrebare.... nu prea am timp sa fac scroll prin toate mesajele postate anterior, asa ca daca ating un subiect care s-a discutat, sorry. Vreau sa ma duc la X-Men III insa nu sunt sigur daca are rost. Cine a vazut filmu si imi poate spune daca e bun sau nu?
 
am privit filmu sambata trecuta... mie mi-a placut... putzin gaz lacrimogen, efecte speciale cu duiumul, subiect aberant... pe scurt mie mi-a placut caci ymi plac genul asta de poveshti...
 
iaka shi m-o nervat - finalu... nu di shi sa nu termine odata cu el shi nu lase backdoors pentru alte continuari ale filmului... last stand ynsamna LAST... spre sfarshitul filmului Magneto este injectat cu un preparat ce distruge puterile supranaturale a mutantzilor(a propos, aia care se transforma yn oricine e super frumoasa cand yshi pierde puterile shi ramane goala pe podeaua unui camion...), shi ultimul cadru din film yl arata pe el cum joaca shah shi mishka o piesa fara a o atinge, adica nu sunt pierdute toate-i puterile supranaturale... shi m-o nervat
 
The House of 9... cica thriller, dupa reteta data de Saw 2... ii aduna pe toti intr-o casa, aici is 9 de fapt si trebuie sa se omoare intre ei pentru a scapa... care ramane ultimul primeste 5 milioane de dolari...
in rest, nimic stresant, jumate de film ii patetic, trebuie sa le plangem de mila, dupa care regizorul isi da seama ca trecut cam prea mult timp si incep sa omoare cate doi o data... stati linistiti, nimic spectaculos sau inspaimantator.... ceea ce merita ii finalul... singura chestie care a facut filmul sa nu fie chiar super naspa.
 
Hollow Man 2, [Omul invisibil 2], SF, in regia lui Claudio Fah, m-am strimanit cind il priveam ...
Rezumat: Un voluntar la elaborarea unui experiment devine ucigas din cauza ca nu poate sa redevina la forma lui de alta data. El fiind totdata si un fost soldat - mercenar isi foloseste abilitatile ca sa se razbune pe cei care crede el probabil ca's vinovati de acest lucru. Mai departe vizionati singuri ... sunetul isi are effectul bine meritat!
 
The Ring,mi-a intors stomacul pe dos cand am vazut anumite faze hidoase,nu-mi plac filmele de genul asta cu multe scarbosenii in ele plus cateva chestii oculte.
 
semidia said:
The Ring,mi-a intors stomacul pe dos cand am vazut anumite faze hidoase,nu-mi plac filmele de genul asta cu multe scarbosenii in ele plus cateva chestii oculte.

Ce , nu te-a penetrat nici o ilaritate gratsioasa la vizionarea lui ? :D
 
am avut o indigestie care m-a facut sa debordez imagini scabroase...
imi trebuia la indemana un Delete si nu Copy-Paste:)

cam asta a fost ilaritatea gratioasa cu care am fost cuprinsa:D
 
ha, noaptea asta am privit [Angel-A], o comedie-romantica extraordinara! in regia lui Luc Bessson.
Privti'l, si va face sa priviti lumea cu alti oki, asa cum i s'a intimplat si eroului principal! + la toate este unicul film la care am savurat placerea in "alb-negru" . Geniala idee!
 
Back
Top