Ultimul film vazut

Renunta Spin. Ti-ai ratat complet poanta. :D ... N-au nish o treaba vacarii aia nomazi si homosexualitatea lor tzaranoasa consumata printre cirezile de jite, cu metrosexualii - ce implica prin insasi porecla lor, existentza unei metropole, a unui oras, sau macar a unui amarat de colhoz in care sa isi expuna latura puternic efeminata ... care nu e deloc obligatoriu sa contina si elemente pidosnice.
 
Pisiulea;164681 said:
iesjeau fetitsele din sala de frica...eu am rezistat ;)

ai rezistat fiindca esti baietsel draga ( asta inside joke:)

eram sigura ca e un rht filmu asta, dar nu credeam ca e strashnik tare. is it?
 
ei, ce, crezi ca ea s-a uitat la film...facea altceva, pe bancheta din spate...
si sunetele din film mai mult o excitau... corect zic, Pisiulea? :D
 
"Agnes si fratii sai"-(Agnes und seine Bruders)-filmul urmareste viata unui transsexual pe nume Agnes care dupa ce si-a facut schimbare de sex,si-a parasit familia castigandu-si existenta ca dansatoare in cluburi de noapte,si a celor doi frati ai sai,un politician cunoscut dar ratat in viata privata,cu o sotie ce il dispretuieste si un fiu care are in gradina o plantatie de canabis.Celalalt frate e un bibliotecar,dependent de sex,dar respins de femei.
Filmul e socant prin intamplarile obisnuite ale vietii de zi cu zi,captivant,amuzant pe alocuri.Chiar merita vazut,eu l-am inclus pe lista filmelor mele favorite.E ciudat ca dintre toate personajele Agnes e cel mai normal,si moartea sa e un pic socanta,barbatul devenit acum femeie moare dupa prima menstruatie.

"Cateva zile din viata lui Oblomov"(traducerea in ruseste nu o stiu)-e un film superb,artistic,fermecator.Mi-a placut ffff mult.
 
azi am vazut 2 kinouri triste:
"possession" si
"blow"
si asa-s racita si-mi curg mucii... cu filmele astea - s-a agravat.
 
Vazut azi dimineata pe la 3 "Serenity" , si chiar daca e genul care ma face sa ma cert cu totsi prietenii ca "este ceva in el" , trebuie totushi sa admit ca e cam greu sa scoti mare lucru , si chiar daca si gasesti ceva interesant ca concept global iti pui imediat intrebari daca producatorul nu s-ar scarpina la ceafa citind recenzia :D
Intr-un cuvint , pentru fanii devotati ai genului :)
 
Nu stiu Umbreon, sunt amator de SF... dar uite Serenity nu l-am prea inteles... sau mai bine zis nu mi s-a parut atat de interesant. Mai zicea cineva ca e un pilot de la un serial. Poate d-aia?
 
Nu stiu,n-am auzit. Au dezvoltat prea putin personajul tipei , care era oarecum cel mai atractiv de acolo , axind toata actiunea pe ideile eroico-eliberatoare ale capitanului Nu-Stiu-Cum. Book (pastorul cela predicator) trebuia bagat mai mult in scena ,pentru a da filmului o tenta mai ideatica dekit o are in realitate , daca tot au pus eliberarea universala pe prim plan. Nush , poate a trecut pe linga mine ceva.
 
eu tot am avut un feeling de wtf was that? verdiktul: personajele n-au fost bine reliefate... in rest - merji...
 
Back
Top