Ultimul film vazut

Legends of the Fall...
inca nu pot sa zic impresiile... mai am de rugumat ceea ce am vazut... insa te lasa cu o mana sprijinind barba shi privind in gol...
 
Azi dimineatsa am vazut "Metamorphosis" ,ala cu Lizuka Bathory. E slabuts , chiar daca are ceva interesant in el. Recomand la totsi baietii sa se uite oricum, macar si pentru actrita principala care face primavara pe unde trece :D
 
Like in heaven ..hmmm... film lejer...ramantica ..ramantica...SF..si iar ramantica...idee interesanta...dar un pic monoton pana la urma...
 
Pisiulea;165763 said:
atsi vazut "Labirint Favna"...povestioara...film spaniol...cica a luat oscar...nu mia placut...cam boring pt mine ;)
Foarte bun film , probabil unul din cele mai bune filme ale anului trecut , cit de spre oscar totul e inca inainte ceremonia e pe data de 25 februarie ;)
 
Dark City. Pune intrebari mari in ce priveste originalitatea conceptelor din "Matrix" (macar la nivel cinematografic , daca tot se stie ca in cartulii era deja de mii de ani ceea ce aduce Matrixul pe ecrane).
 
Bloody Diamond, filmul ce l-a nominalizat pe DiCaprio la Oscar anu asta, destul de bun, cam crud in unele momente, dar mesajul final e destul de touching. ma bucur ca l-am privit in engleza....vreau atit de mult sa merg la 300..
 
Cold Mountain .......frumos film...cred ca cel mai bun film pe care l-am vazut in ultima vreme...am boshit ...:D
 
Idiocracy - vesel film :)
http://imdb.com/title/tt0387808/

Private Joe Bauers, the definition of "average American", is selected by the Pentagon to be the guinea pig for a top-secret hibernation program. Forgotten, he awakes 500 years in the future. He discovers a society so incredibly dumbed-down that he's easily the most intelligent person alive .
 
Am fost si eu la "Blood Diamond". La cald cateva puncte forte si altele criticiste :cool: :

E interesant personajul lui DiCaprio prin istoria lui aventuroasa de soldier of fortune alb, nascut si crescut pe un continent facut pentru negrii. Cu pamant arid, jungla infecta, violentza extrema si nici cea mai vaga urma de respect pentru viata umana, fie ea de copii, femei sau barbati ; albi sau negrii. Tot la plus trec si scenele cu comfruntari para-militare si diferite alte masacre, pentru sadismul lor cat se poate de realistic.

Puncte slabe : Prea multa morala si bune intentii, eu ma uit urat la orice scenariu care afecteaza povestea ca sa ne impuna concluzii. Prea multi negri :super: , nicicum nu reusesc sa simpatizez cu vreun personaj de culoare oricat de bun si de cu suflet mare l-ar face. Dintre albi mi se parea mai antipatic decat toti cei care incercau sa il impuste, personajul lui DiCaprio. Tineam cu aialalti, ca erau mai onesti si mai cu onoare la impartitul prazii. E normal ? :contemplez: ... Si ... Dumnezeule ! Doua despartiri intre o ea si un el intr-un singur film ? E prea mult. Daca vreti neaparat sa scapati o lacrima, pastrati-va pentru scena dinspre final, nu bociti inca de cand yi separa soarta nedreapta la jumatatea flimului.

Pe ansamblu, ramane la plus. De privit. :)
 
Codrin;167004 said:
Daca vreti neaparat sa scapati o lacrima, pastrati-va pentru scena dinspre final, nu bociti inca de cand yi separa soarta nedreapta la jumatatea flimului.

Da. Pe mine chiar nu ma induiosasera delok replicile de despartire intre cei doi, si la finalul filmului in sfirsit I was touched.
 
greenFoX;167121 said:
tarkovsky are niste filme extraordinare. mie mi-a placut mult Sacrificiul. pe asta l-am si vazut ultima data.

aha.. si mie Offret imi placu (Sacrificiul). e ultimul lui film...

ultimu film de mine privit e "The Road Less Traveled" (Twilight Zone, 1985; Season 2; ep.12)
 
Epic Movie
a fost quite ok,in stilul filmelor Scary Movie ,dar nu atat de bune ca acelea
Pride and Prejudice
Foarte frumoase landscapes-uri
 
The Break Up, mi l-a recomandat cineva...
nishte chestii tare faine redate in film, mai precis, despre cum barbatul si femeia percep aceleasi lucruri in mod diferit...

School of Scoundrels,
despre cum un loser isi capata increderea in sine shi cucereste o fata... so-so... sunt momente faine...
 
Am urit "The Break-up", atitudinea si felul de a fi al barbatului din film ma iritau la culme.
Ultimul film privit - The ugly duckling and me, citeva momente Ok, in rest - boring to death.
 
Da' mie mi-a placut atitudea lui. Ea era vinovata...:) dar filmul e de doi bani... nici acum nu inteleg de ce l-am luat la pracat?

Am vazut Kyashan, un sf japonez... ciudat...
 
Back
Top