Ultimul film vazut

khama;202220 said:
sa nu te atinji de joaquin phoenix ca te plesnesc... ie-tz cuvintele inapoi cu tat cu posteriorul lui Witherspoon, shi ma cumareshte ea, shi asheea-i femeie... uoffff...

ma plesnesti unde? :rolleyes:
Phoenix te`a impresionat in Gladiator? si fundul lui Witherspoon se privea tare bine in pim plan... ar mai fi trebuit si un slow motion :D
 
zeddo, de ce nu scrii ceva despre film?...

Arizona dream... mmm... nushtiu... citez, poate trezeste cuiva interesul: "Good morning, Columbus." My mother's eternal words, reminding me America was already discovered, and that daydreaming was a long way from life's truths."

Lost in translation... e frumos... simplu, tacut si frumos... nici nu mai stii care e problema lor... ca sunt pierduti intre limbi... sau intre propriile vieti...

...tare mi`au placut scenele cind johaneson priveste Tokyo de sus... doar ca... nu`mi place johaneson, si scena cu ea cintind ar fi trebuit taiata :D
 
nu trebuie taiata. e o faza faina. taman.

eram trista cand il priveam... shi dupa ce am privit filmul.. tot eram trista... da' mai linishtita/resemnata nush cum.

super.
asha de tare mi-a placut. shi mai ales ultima lor imbratishare. shi fazele alea comice cu regizorul.
ah.
viata asta.
 
capsunica;202604 said:
eram trista cand il priveam... shi dupa ce am privit filmul.. tot eram trista... da' mai linishtita/resemnata nush cum.

da, da... face intotdeauna bine sa`ti vezi problemele in raport cu problemele altora :D
 
A. Almovodar: "La Mala Educacion". O poveste despre abuzurile preotilor catolici si repercusiunile de mai tarziu: erotism, homosexualitate, transexuali si nu numai...
 
revin :) la solicitarea natashei: Great Expectations (1998) cu Ethan Hawke, Gwyneth Paltrow si Robert de Niro. Ecranizarea moderna a romanului lui Ch.Dickens, cu acelasi nume. Un film despre o legatura, intamplarea din copilarie care i-a schimbat personajului viata, dar si despre dragostea pe undeva naiva, pe undeva geniala, cu suferinte, lacrimi, ploi, ganduri si alte lucruri de genul asta... imi pare rau doar de sfarsit, ca e un happy end... il recomand.
http://www.imdb.com/title/tt0119223/
 
a blin, tzin minte shi eu filmu ista :) malii l-o salvat pe de niro in copilarie, shi de niro i-o aranjat restul vietzii.. original filmu, interesanta ideea :)
 
sint de acord cu tine linar..o comedie destul de reusita...zimbetul pe buze (in cel mai rau caz) este garantat:D
 
"Black Cat, White Cat" si "Underground" de Emir Kusturica.

Wow! Ador amblele filmele... "Pisica neagra, pisica alba" imi provoca adevarate crize isterice de ras, iar in timp ce priveam "Underground" nici nu stiam prea bine cum sa reactionez... sa rad sau sa plang... parca eram intr-o continua stare de uimire!
Mi-a placut la nebunie!
Mai vreau Kusturica! :)

PS: "A catastrophe!" :D
offf... si asa vreau si eu sa alerg in asa hal prin lanul de floarea soarelui! :D
 
Roox, mai este "Life is a miracle", ultimul lui film, insa dupa mine e mai putin reusit ca precedentele, in sensul ca nu e nimic nou.

ps: in BCWC ma amuzeaza orchestra care canta, legata de copacul ala gros.:)
 
ieri am revazut 12, de mihalkov..
cind am auzit ca i-au dat creanga din cannes, eram predispus foarte critic shi cu mari ashteptari... dar filmu a fost exact cum m-am ashteptat! deshi spoate de priderit la logica pe alocuri, insa cum au fost redate sentimente shi adevaruri banale, manera in care a fost filmat, super! scene luuuunji, scene emotzionale, scene intense, spontate, tot filmul foarte coerent shi bine structurat, shi chiar daca-i remeik, din 12 angry men o ramas doar ideea...
karo4e, shel putzin odata de privit merita!
 
Die geworfene Stadt (Orasul Lasat) - un film documentar despre razboiul din Iraq.Momente dure si scene care te fac sa plingi.Scene unde parintii cu forta invata adolescentii iraqieni sa iasa pe drumul violentei,sa priveasca caznirea sau cum sinucigasii isi fac asa numita datorie p-tru patrie...
 
Letters from Iwo Jima,
un film despre soarta soldatzilor japonezi intr-un razboi cu americanii pentru insula Iwo Jima, unde cei mai multzi cad pentru patrie... dor de casa shi familie, disciplina, dreptate, onoare... mi-a placut filmul, deshi e cam lung
 
"Blue Velvet" - Lynch
Il vazusem prima oara acu vreo 2 ani. Tare filmul, chiar daca nu m-am impresionat atat e mult ca acum 2 ani...
 
Back
Top