Vreau sa omor...

Mirabela... hmy....
nu trebuie sa fii mereu asha de radikala yn decizii.. mereu trebuie de lasat o portitza...
am spus ka vrea sa-mi omor frika...nu sa o omoare cineva yn lokul ei..cel putzin am kurajul sa o ynfrunt...
 
Lasa vadim ca pricepui eu :lol:
De lasat portize...hmmm...nu intotdeauna e nevoie.Daca esti stapan pe deciziile tale din start si mergi pe propria mana...ce rost are sa mai ai grija cheilor de la usi... :crazy:
 
Am citit...undeva... o kestie ...
Spunea o personalitate... cheia succesului sau...este ka nu se avynta niciodata yn nimik fara a lasa o portitza de skapare..dar nici nu yncepe acel lukru gyndidu-se kum sa iasa mai repede pe portitza....
 
aha...shi se duce drakului succesul...
shi daca itzi asumi un risc, las-o dracului portitza aia, tre sa fii sigur(a) pe tine, shi sa shtii ca o sa reusheshti, cred ca asta e cheia succesului...
 
Natalytza keia succesului...este sa shtii sa te gyndeshti shi la consecintze.. sa iei yn kalkul orice mishkare shi orice eventual eshek pt a shti sa depasheshti kyt mai bine situatzia... yn definitiv...traim yntr-o lume destul de imprevizibila...
 
in mesajul meu de mai sus am scris.."....daca itzi asumi un risc, las-o dracului portitza aia...." daca ti-ai asumat riscul, asta subintzelege ca te-ai gandit la consecintze...shi ai luat in calcul orce mishcare..
:)
 
eu sunt de parerea ca toti suntem posibili criminali, cei care nu am facut-o pana acum sau nu o vom face niciodata, nu am fost pusi sau nu am ajuns in situatiile propice propreie persoane de a declansa urgia :D pt ca in majoritate, crimele sunt de genul celor pasionale sau emotionale... pe care le fac oameni perfect normali pana in acel moment....
 
asta suna a determinism.. eu nu cred ca toti procedam la fel in anumite situatii. Sunt prea multi factori implicati aici.
 
si eu ce spuneam? si unde vorbeam de conditii similare... fiecare are pragul lui de toleranta... unii mai ridicat, altii mai scazut... de multe ori ratiunea este intunecata de emotii... cat de bine rezisti la acest emotii negative face si diferenta intre noi ... pt ca instinct criminal avem toti. ne nastem cu asta... si chiar daca nu ucidem la propriu, oricum ucidem pe altii spiritual... daca intelegi ce vreau sa spun... actul in sine este doar materializre.
 
Asta e prea abstract. Sunt de acord ca toti avem instincte si fantezii criminale, dar ce conteaza pina la urma e faptul. Pe mine m-ar interesa alta: porinind de la circumstante egale (daca ar fi posibil) de educatie, gene mostenite, etc. cine s-ar decide pentru faptul in sine si cine nu? Pentru mine asta e ca o lupta intre bine si rau (simbolic). Nu stiu daca m-am facut inteleasa dar egal.........
 
ceea ce intrebi tu este la fel de abstract :D de fapt ii imposibil, pt ca noi nu am aparut de pe pozitii egale ... si ca sa imi inchipui asa ceva ar fi ca si cum ai anihila tot ceea ce inseamna a fi OM in adevartul sens al cuvantului, intelegi? am fi niste copii la indigo... ar fi 6 miliarde de olgutsa :D... totio am actiona la fel pt ca de fapt am fi o masa de oameni identica. si animalele au presonalitati diferite, se comporta diferit...
 
Lol... yo am starea asta in fiecare... imi vine sa ma omor... toata lumea ma bate la cap... cat sa mai rezist shi yo :-< =((
 
Back
Top