Z&Z

Scuze, dar de data asta sunteti rai...si nu inteleg de ce...ar trebui sa fiti mandrii de succesul zdubilor...sau va este ciuda ?
 
Chiar nu simt nici o mandrie pentru faptul cum isi bat joc niste rusofoni de limba romana de pe scena si toata lumea-i aplaudeaza. Sunt satula de acest fenomen, pe care-l intalnesc la orice pas. Si dupa ce au mai fost decorati de presedintele comunist cu ordinul "meritul civic" pentru faptul ca "duc cultura in mase" ce sentiment ar trebui sa nutresc?
 
Da...nu stiu ce sa mai zic...fata de ceea ce se intampla pe piata muzicala romaneasca , asta nu inseamna nimic, la noi doar cine nu are chef nu canta...probabil daca as trai in Moldova as fii de acord cu voi...eu nu ma gandesc ca sunt " corcituri ", asa cum spuneati voi , eu ii iau ca atare si muzica lor chiar imi place...eu ii apreciez mai ales pentru faptul ca au muncit mult sa se ridice...totusi nu sunteti mandrii deloc ca aveti o trupa celebra ?
 
Dupa cum am mai scris, la zdubi imi place doar cand suna trompeta. Serios.
Noi avem muzicanti multi mai valorosi decat astea, dar care nu au ordine si medalii, mai mult, au fost practic "izgoniti" din tara.

Ma mandresc cu O-Zone, asa e bine?
 
stiti... cind ascul muzica zdubilor ii asociez cu paratii cei care cinta craieste moldoveneste.... iaca pe ei merita manix sa-i impuste cu pusca care era pe poza
 
Pai si mie mii sila de "limba exotica" pe care o utilizeaza ei. Nu mai vad nici un haz in asta. La nivelul lui voronin o fi buna :D
 
Scuze , dar trupe ca O-Zone gasesti in fiecare bloc...unde-i muzica ?
Daca cu astia te mandresti si cu zdubii nu...ce sa zic... :D
 
apropo, in Moldova sunt foarte multi muzicanti profesionisti, cu studii, si majoritatea lor ar fi in stare sa faca muzica ca zdubii, de doi bani. bravo lor ca sunt mai rafinati si nu se apuca de alterarea eterului.
 
fox

mai degraba fox , imi place impactul lor asupra pietii muzicale din Romania, si nu muzica lor care uneori da in ridicol, apoi o-zone, este naspa la greu :D , iar aia cu mata nu ma intere... :lol:
 
da'..."oamenii cu shobolanul" de pe la voi te intereseaza?... :D itzi recomand sa ascultzi ceva de Gindul Matzei,...n-ai sa regretzi, crede-ma!.....
 
In fine, va doresc bafta in consumarea si digerarea analfabetismului la pachet, ornat cu fundita rosie
:yuck:
 
Back
Top