Fan al carui club?

radium

Active Member
Fan al carui club sunteti?
Eu de exemplu tin foarte mult cu Manchester United, Steaua, Real Madrid [care de altfel joaca fantastic in ultima saptamina :grin: ]
voi ce ziceti?
 
Manchester United.... din pacate au pierdut sparkle-ul din 1999...
AS Roma... din Il Calcio
Real.. din motive pur obiective, caci ii rup pe toti....
Steaua.. simpatii "nationale"
apropo.. subiectul este great....:smile:)
 
As Roma se nishka !! mai ales Emerson, bai, el nu-i normal deloc :smile: face nisht pasuri, fenomen (cu m zic aici la noi)

atent la dvijenii...
 
J U V E N T U S !!!
topleft.jpg
 
Ceea ce ma shokeaza pe mine este faptul ca majoritatea au un club preferat in vest... si se mai intreaba lumea dece uefa discrimineaza cluburile din estul europei si dece raminem in urma la capitolul fotbal. Oare Galata si Dinamo Kiev joaca mai prost decit AC Milan si Barcelona? Nu au demonstrat esticii ca pot juca chiar mai frumos decit granzii din vest... Opinia mea personala e ca "marile" cluburi europene sint doar o adunatura de vedete (semnificative sint exemplele Inter Milano si Chelsea de acum un an-doi). Majoritatea cumpara talentele din est si din america de sud (pe un pret de nimic) si fac avere. Iar naivii de noi... Sint si eu un fan al Milan-ului in trecut. Dar ceea ce am constatat in ultimii ani (vezi deciziile uefa) m-a facut sa devin un fan al fotbalului sau mai bine zis al fotbalistilor din est si din america latina... Da Zidane si Figo sint geniali, dar dece uitam de geniile din est? Nu voi uita niciodata victoria Galatei in fata milanezilor si nici cea din turul cu madrilenii. Cu toate ca am o atitudine rezervata fata de turci... au reusit, cu ajutorul altor estici (romani + citiva sudamericani) sa le dea o (chiar citeva) palma celor ce nu cred in viitorul fotbalului est european.
 
numani nu spune sau discrimineaza echipele din est sau de unde mai shtiu eu, pentru mine de exemplu echipa preferata e Milanul shi asta de cind eu ma tin minte...
Din est imi place Dinamo Kiev tare mult.
 
sigur ca da...
e si o chestie ca noi vedem in actiune mai mult echipele din vest..
daca sincer, Galata nu m-a impresionat niciodata, chiar daca a facut cateva meciuri bune. Dinamo Kiev.. si Steaua (mai ales in dubla mansa cu PSG, remember?0 au fost intr-adevar superbe..
problema este probabil in consistenta...
daca vedem sezon de sezon pe Real, Manchester, Juve etc.. in actiune este aproape imposibil sa-ti placa Steau rosie Belgrad or Maribor ...
si chiar la nivel calitativ... e ceva diferit( cu unele exceptii)
 
1.JUVENTUS
2.Bayern Munchen
3.Ceahlaul
4.Extremadura
5.River Plate

5.antispartacmoscova
6.antimilanac
7.antireal
8.antisteaua
9.antimanun
 
iti respect preferintele, dar totusi nu vad sistem.. vad doar antisistem...
adica care sunt criteriile dupa care iti alegi echipele preferate?
si unde vezi tu in actiune Extremadura?
daca ai vrut sa faci misto de noi toti, trebuia sa excluzi Juve-le si Bayernul caci ele sunt cam de-aceiasi teapa cu Unitedul si Madridul...(in scara valorica obiectiva)
 
Echipele preferate ca si femeile cu care ai de gynd sa te ynsori nu le alegi cu capul ci cu inima.
Si totusi o sa yncerc sa gasesc explicatsii pentru fiecare alegere.

1.JUVENTUS de la 25 mai 1983 cynd am aflat ca Michel Platini este jucator al acestei echipe.
2.Bayern Munchen de la 28 septembrie 1991 cynd am asistat yn peluza Olimpiacstadionului la meciul cu Stutgart
3.Ceahlaul de cynd l-am cunoscut pe Gh.Stefan
4.Extremadura de cynd antrenorul ei a devenit Munoz
5.River Plate de cynd joaca pe Bombonera

antiurile
1. nu stimez echipele care monopolizeaza notsiunea de idee natsionala (sm)
2.adversarul #1 al Juventusului (acm)
3.datorii pyna'n gyt da mai cumpara de milioane (rm)
4.vezi #1
5.n-am shi zyshi. nu-mi plac si gata.
 
eu sunt deacord cu gunner. Arsenal RULEZZ!!!!cea mai puternica echipa a angliei!! ARSENAL-GO-GO FORWARD!!=)))))))))
 
Pentru moderatori despre sahmati fara sahmati cu fotbal.

Eu propun sa transferam fotbalul la "religii", deoarece el este general recunoscut drept religia secolului XX. Yn XXI nu stiu ce va fi.
 
:wtf:
De fapt, domul Cirimpei, in spiritul pastrarii exactitatii (ceea ce sper ca dumneavoastra apreciatsi, spre deosebire de altii), as vrea sa-tsi amintesc ca stadionul echipei River Plate (Argentina, nu?) se numeste "Antonio V. Liberti Stadium" si nu Bombonera. :ciupos:

estadiofoto.jpg
 
d-lui moderator

verificatsi motivul ynchiderii folderului shahmati si o sa yntselegetsi si dumneavoastra.

d-lui andriel

Pyna mai ieri si stadionului central de la moscova yi spuneau imeni V.I.Lenina dar poporul yi spunea Lujniki. Acelashi lucru si yn argentina Mundial vs Bombonera
 
Back
Top