Pasapoartele biometrice inca un pas in iad !

X-Iurie;219559 said:
#Doomed meriti un pumn pentru ce ai scris , si nu se va socoti ca pacat asta !
Imi place ca Dumnezeu te invata sa-ti bati aproapele:D...

Apropo, X-Iurie, sa stii, ca in pasapoartele astea biometrice, cand le deschizi iti canta melodia asta :D:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=56k0nGhNMM8"]YouTube - Dimmu Borgir - Satan My Master (Bathory cover) w/ lyrics[/ame]
 
X-Iurie;219589 said:
Cind se huleste numele Domnului , a da o palma hulitorului nui pacat !

Vezi ca te indepartezi de principiile crestine si te apropii de cele musulmane. Mare grija!
 
X-Iurie;219589 said:
Cind se huleste numele Domnului , a da o palma hulitorului nui pacat !
De la :"Daca ti-au dat o palma pe obrazul drept da-l si pe cel stang" pana la "Da-i un pumn in bot necrediciosului" e cale scurta. De ce sa nu-l arzi pe rug direct? E mai eficient! :D
 
Ha! Indicele S&P 500 a atins punctul cel mai jos din ultimii 12 ani la 666 puncte !

Go citeva rugaciuni in viteza pentru salvarea sufletului meu pacatos de trader :)
 
se spune ca libertatea omului va inceta si cam asa se intampla, nu ca e vb de pasapoarte biometrice dar omul nu prea poate face nimic fara sa fie inregistrat, amprentat etc...aiurea
 
La lectia de religie profesorul(preotul)nea prezentat un fim "inger digital'in care se abordeaza tema cu cipurile si pasapoarte.Unii cred ca aceste pasapoarte au ceva benefic,eu personal sunt in potriva acestor pasapoarte.
 
Orice sistem lucrează transmiţînd informaţia de la subiect la obiect. Totodată există legătura inversă - objectul raspunde subiectului tot prin transmiterea informaţiei. Cu cît fluxul de informaţie e mai mare înre aceştea cu atît sistemul e mai activ şi cu atît funcţionează mai bine.

Paşapoartele biometrice pot fi considerate ca un mijloc a legăturii inverse transmiţînd informaţia de la obiect la subiect. Aceasta încă nu înseamnă că sistemul în întregime e un sistem nefavorabil sau favorabil pentru elementele sistemului.

Un exemplu ar fi un sistem simplu: Sistemul şofer-maşină.
Şoferul transmite informaţie maşinii prin volan şi pedale, prin apăsare pe butoane. Maşina transmite şofetului informaţia vizuală prin ferestrele ei, prin sunet - starea motorului, prin cabluri - starea elementelor maşinii.

Chiar şi dacă sunteţi doar un mic detaliu al maşinii, aţi prefera să mergeţi cu o maşină fără ferestre?
 
#dor007 , de unde le scoti ma ? )) , tu macar singur crezi in ceia ce scrii ? )) sofer masina ) , opreste aberatia ! . Deschide Apocalipsa ultima carte din Biblie , capitolul 13 !


15 I s-a dat putere să dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei să vorbească, şi să facă să fie omorâţi toţi cei ce nu se vor închina icoanei fiarei.
16 Şi a făcut ca toţi: mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte,
17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei.
18 Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere, să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este: şase sute şaizeci şi şase.


, documentele biometrice e penultimul pas spre dictatura globala da poate e si ultimul , gripa porceasca tot e o manipulare jidoveasca , crezi ca daca e obligatorie e spre binele nostru ? )) , trezestete ! , spunea un Staret ca in timpurile de pe urma va fi un vaccin obligatoriu , si prin el se va pune 'metka' care e descrisa in Apocalipsa ! nustiu daca e vorba de gripa porceasca , un lucru e cert ca la aceasta gripa se propune acum vaccin obligatoriu si ar trebui sa ne puna pe ginduri , despre asta am citit inainte ca aceasta gripa sa apara . Poti sa citesti si ceva aici despre gripa porceasca vakcine ,,, sau aici video [ame="http://www.youtube.com/watch?v=T9-WjX48ko4"]YouTube- Вакцина - убийца / Swine flu vaccine kills[/ame]
 
Am intzeles ca biblia e explicat existenta pashapoartelor biometrice pentru viitor.
Explica ea oare cum ele functioneaza shi care sunt scopurile lor?

Everii nu sunt cei despre care povesteshte biblia de la bun inceput?
Crez ca cei care trag in noi cu virushi au nationalitate?

Shi pot oare religiile fi cumva arme ideologice iar virushii areme genetice de control al maselor in miinile celor care trag in noi?
 
dor007;222131 said:
Am intzeles ca biblia e explicat existenta pashapoartelor biometrice pentru viitor.
Explica ea oare cum ele functioneaza shi care sunt scopurile lor?

Everii nu sunt cei despre care povesteshte biblia de la bun inceput?
Crez ca cei care trag in noi cu virushi au nationalitate?

Shi pot oare religiile fi cumva arme ideologice iar virushii areme genetice de control al maselor in miinile celor care trag in noi?

Care viitor ? , vorbim de prezent noi deja traim Apocalipsa , referitor la evreii , tu deschide Noul Testament ! Gaseste ce lea spus acolo Iisus evreilor !

Ioan 5:43 Eu am venit in Numele Tatalui Meu, si nu ma primiti; daca va veni un altul, in numele lui insusi, pe acela il veti primi.

Ioan 8:44 Voi aveti de tata pe Diavolul; si vreti sa impliniti poftele tatalui vostru. El de la inceput a fost ucigas; si nu sta in adevar, pentru ca in el nu este adevar. Ori de cite ori spune o minciuna, vorbeste din ale lui, caci este mincinos si tatal minciunii.

, SI hai te rog fara "crez ca cei care trag in noi cu virushi au nationalitate?" termenul nationalitate a aparut mai tirziu , incerci sa ma incurci cu termenii )) , de parka nai fi inteles ca neam sau nationalitate in termenul modern e tot acolo . In fine evreii nu l-au primit pe Iisus , ei il asteapta pe antihrist , jidomasoni in templele lor se inchina lu acela rau si de aia fac boroboatze . Desigur totul se intimpla cu voia lui Dumnezeu , si din pricina pacatelor noastre , daca Domnul nu lear da voie ei nu ar putea misca un deget , dar din pricina pacatelor noastre avem ce avem , si sa dam complet vina pe jidani nui corect , fiindca este si vina noastra in ceia ce se intimpla , adica mai mult a noastra !!!
 
Deci, cum ele functioneaza pashapoartele biometrice shi care sunt scopurile lor in viziunea biblei?
Apropo - dumnezeiu shtie despre fiecare din pacatele noaste - deci logic ar fi ca sa ne cunoasca pe fiecare dupa careva criterii distinctive e.g. unul din cele mai perfecte pashapoarte biometrice corect?
 
dor007;222141 said:
Deci, cum ele functioneaza pashapoartele biometrice shi care sunt scopurile lor in viziunea biblei?
Apropo - dumnezeiu shtie despre fiecare din pacatele noaste - deci logic ar fi ca sa ne cunoasca pe fiecare dupa careva criterii distinctive e.g. unul din cele mai perfecte pashapoarte biometrice corect?


Uite Biblia nu da raspuns cum functioneaza pasapoartele biometrice , sau cipul biometric , dar da raspuns ce va fi cu cei care vor lua acestea !


Apocalipsa 14

9. Apoi a urmat un alt inger, al treilea si a zis cu glas tare: <<Daca se inchina cineva fiarei si icoanei ei, si primeste semnul ei pe frunte sau pe mina,

10. va bea si el din vinul miniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat in paharul miniei lui; si va fi chinuit in foc si pucioasa, inainte sfintilor ingeri si inainte Mielului.

11. Si fumul chinului lor se suie in sus in vecii vecilor. Si nici ziua, nici noaptea n'au odihna cei ce se inchina fiarei si icoanei ei, si oricine primeste semnul numelui ei !

12. Aici este rabdarea sfintilor, care pazesc poruncile lui Dumnezeu si credinta lui Iisus.
 
Permite-mi sa repet intrebarea:

Dumnezeiu shtie despre fiecare din pacatele noaste - deci logic ar fi ca sa ne cunoasca pe fiecare dupa careva criterii distinctive e.g. unul din cele mai perfecte pashapoarte biometrice corect? Sau astfel de raspunsuri in biblie nu-s? Biblia se gindeshte pentru noi sau noi incercam sa intzelegem ce e scris in biblie?
 
#dor007 , tu ai primit raspunsurile , totul e clarificat daca o sa fii atent mai sus , din pacate nu le vezi , nici nu le auzi , nu e rost sa repeti intrebarile aberante . Ai primit raspuns ce vor pati cei care vor primi aceste biocipuri , sau pasapoarte , ce mai ai nevoie ? , cei care se vor inchina lui antihrist vor primi acestea , el se va autoproclama "dumnezeu" , deci trebuie sa avem grija sa nu ne inselam , cine nu vor primi acestea e cu Dumnezeul adevarat , cipurile ii numerotarea lu necuratu .
 
X-Iurie;222377 said:
#dor007 , tu ai primit raspunsurile , totul e clarificat daca o sa fii atent mai sus , din pacate nu le vezi , nici nu le auzi , nu e rost sa repeti intrebarile aberante . Ai primit raspuns ce vor pati cei care vor primi aceste biocipuri , sau pasapoarte , ce mai ai nevoie ? , cei care se vor inchina lui antihrist vor primi acestea , el se va autoproclama "dumnezeu" , deci trebuie sa avem grija sa nu ne inselam , cine nu vor primi acestea e cu Dumnezeul adevarat , cipurile ii numerotarea lu necuratu .

Dle X-Iurie. Ai perfectă dreptate! Am primit răspuns la întrebarea: "Ce v-or păţi cei care v-or primi paşapoaretele biometrice a diavolului?". Mulţumesc mult!

Însă tema forumului e "Paşapoartele biometrice inca un pas in iad" nu e enunţat ale cui sunt a diavolului sau ale lui Dumnezeu. Acum - întrebarea care am repetat-o (şi probabil nu am formulat-o bine) e "Dumnezeu utilizează careva forme de identificare a fiecăruia din noi? Aceste forme pot fi numite paşapoarte biometrice?"
 
dor007;222390 said:
Dle X-Iurie. Ai perfectă dreptate! Am primit răspuns la întrebarea: "Ce v-or păţi cei care v-or primi paşapoaretele biometrice a diavolului?". Mulţumesc mult!

Însă tema forumului e "Paşapoartele biometrice inca un pas in iad" nu e enunţat ale cui sunt a diavolului sau ale lui Dumnezeu. Acum - întrebarea care am repetat-o (şi probabil nu am formulat-o bine) e "Dumnezeu utilizează careva forme de identificare a fiecăruia din noi? Aceste forme pot fi numite paşapoarte biometrice?"

Uite asa e mai bine , acum am inteles intrebarea , mersi pentru o formulare mai corecta , deci la taina botezului noi primim un nume ! Deci Dumnezeu ne identifica dupa numele primit la botez ! , suntem inscrisi in cartea vietii cu nume , iar diavolul are cartea lui , cartea mortii unde numeretoaza pe a lui cu numere ! Deci , acum vine asa un timp unde ne alegem singuri destinul , dac luam pasaportul , sau cipul biometric , sau lazerul nevazut care se aplica pe miina sau pe frunte , automat ne inscrim in cartea lu necuratu . Nu putem sa fim in doua carti , cum nu putem avea 2 stapini . Deci ne alegem de pe acum unde vrem sa fim si cui ne inchinam , antihrist se va pozitiona ca "dumnezeu" va veni sa amageasca lumea , si acest cod e ca un fel de botez a lu necuratu al oamenilor sai . Amintesc ca in Moldova in prezent este inca posibilitate de dezis de documente cu cod de identificare , mai exista o forma alternativa buletinului cu cod .
 
Back
Top