Pasapoartele biometrice inca un pas in iad !

IDurile (buletinele de identitate) sunt coduri ale diavolului sau ale sistemului de administrare a statului Moldova? Sau admnistrarea statului Moldova e o parte a necuratului?
 
dor007;222401 said:
IDurile (buletinele de identitate) sunt coduri ale diavolului sau ale sistemului de administrare a statului Moldova? Sau admnistrarea statului Moldova e o parte a necuratului?

In toata lumea e acelasi sistem de identificare , deci datele din Moldova nu raman doar in Moldova , datele se stocheaza si in alta parte , aceste cifre 'codurile' din buletin au codificate sub un inteles al calculatoarelor tara , locul , si data nasterii si numarul personal desigur , si multa alta informatie , conducatorii dac is jidomasoni pai gindestete si tu cine ne conduce tara .
 
De acord. Cit despre "jidomasoni" - nu cumva aceshtea shi sunt cei care au "desenat" biblia luind astfel lumea de sub administrarea lui Dumnezeu? Nu cumva adevarul care atit de mult il inlocuiesc multzi azi cu biblia e scris direct in memoriile nostre? Nu cumva aici trebuie sa-l cautam shi nu in cartea "jidomasonilor"?
 
buna ziua la toata lumea,sunt noua pe aici.
dar toate topicele incep cu subiectul si dupa pagina nr 3 ajung la tot felul de discutii??

ca eu tocmai voiam sa spun ca pasapoartele astea urmeaza evolutia lumii in care traim si raspund la multe intrebari si necesitati reale si din pacate iminente-unele.
 
la noi in Romania,incultura crasa,lipsa de informatie,sau lipsa dorintei de a te informa si obiceiul de a cumpara mancare gata mestecata de altii-biserica de ex- face sa apara subiecte ca asta...

fratilor de la 2 roti-BICICLETA s-a trecut la 4 roti....OTOMOBILUL.......
nici un frate intru-Hristos,sau Allah,sau Moise,sau Buda,sau mai stiu eu ce...nu au putut opri asta,desi toti au zis la inceput ca automobilul e creatia diavolului....

din pacate mai aveti inca..cui sa vindeti gogosile astea....
 
mai iurie XXXL.....
ma nu fi asa de rau,mai vezi si tu in jur cum este lumea,ce mai face,ce mai gandeste,cum se mai poarta....iesi putin din pestera,ca s-a terminat razbelul,e pace,oamenii muncesc,fac copii,se distreaza....
uite in dubai se ia amprenta ochiului pentru cine intra in tara la lucru sau turist....
ce e pasaportul biometric ????
un fleac ia acolo.....
nu te strofoca asa de tare ca chiar faci un atac si te ia aghiuta....
 
Daca voi incerca sati lamuresc oricum nu ma vei intelege , fiindca vedem diferit albul si negrul , dar totusi voi incerca , sistema biometrica nu este o evolutie tehnologica asa cum suntem facuti sa credem de pressa si de occident , aceasta tehnologie este perceputa special pentru controlul omului , urmeaza implantul cu cip in corpul uman , nustiu daca iti dai seama cei asta , nustiu daca ai vazut marfa cu cipuri , sau produse cipate , ca sunt deja din alea, ciparea omenirii ar insemna depersonalizarea omului , adica nivelarea omului cu un produs , adica omul va fi doar o cifra ca si oricare alt produs de pe raft , cei care nu accepta asa ceva , vor sa fie oameni pina la urma ! Nu poti fi si om si produs , ori esti una ori esti alta , cine accepta aceasta numerotoare se depersonalizeaza ! Pentru crestini ortodocsi care au primit un nume la botez asa ceva este inacceptabil fiindca avem un nume , nu ne trebuie cifre !!! . Reiese ca cine isi ia pasaport biometric , sustine sistemul , sustine cipul care urmeaza sa fie implantat in om ... iaca cum , si chestia cum unii vorbesc ca asta inca nui metka de care se scrie in Apocalipsa e amagiala , asta este o chestie pe care trebuei so refuzam , nu sa primim chiar tot ce ni se baga de pe acum , daca refuzam pasaportul biometric , vom mai amina ciparea ... daca acceptam nio facem singuri cu minile noastre ...
 
mai baieyte,te-au lamurit bine....nu m-ar mira sa te fi costat si bani lamureala asta,la biserica,la popa ca dascal,ca de....este crestineste sa ajuti biserica....

sa fi sanatos,stai cu ideile tale.
noroc ca lumea merge inainte, altfel ramaneam si azi cu caruta, daca altii nu erau curiosi si nu inventau otomobilu

apropo,mergi cu masina?
fi atent sa nu fie ochiul diavolului ...vezi in biblie daca ai voie sau nu....
mai bine mergi pe jos baiete, sa nu ajungi in iad din greseala...
 
abbu;223854 said:
mai baieyte,te-au lamurit bine....nu m-ar mira sa te fi costat si bani lamureala asta,la biserica,la popa ca dascal,ca de....este crestineste sa ajuti biserica....

sa fi sanatos,stai cu ideile tale.
noroc ca lumea merge inainte, altfel ramaneam si azi cu caruta, daca altii nu erau curiosi si nu inventau otomobilu

apropo,mergi cu masina?
fi atent sa nu fie ochiul diavolului ...vezi in biblie daca ai voie sau nu....
mai bine mergi pe jos baiete, sa nu ajungi in iad din greseala...

stai tu ca nu-i chiar asa, e vorba si de dreptul meu la intimitate, si de posibilitatea ca chestiile astea sa se transforme in sisteme de monitorizare, urmarire si intimidare pe viitor. Nu e vorba de pasaport numa ci de ideea in sine.
 
idea are la baza realitatea...are la baza urmarirea internationala a infractorilor,ideea are la baza posibilitatea de a fi tratat medical in strainatate in caz de accident,dupa antecedentele tale medicale,fratilor,lumea s-a schimbat se trece dintr-o tara in alta printr-o fluturare de mana,lasati cadrul ingust si rigid ce vi-l face religia....
in curand si ea va fi la timpul trecut....
 
Pai bine draga dar de ce il intereseaza pe guvern codul meu ADN? Din ce motive sa stie el la ce curve umblu eu noaptea, cu ce partid tin, etc? De ce sa nu am dreptul la anonimitate? Sa le puna la infractori cipuri in virful pulii, eu daca sunt curat nu am nevoie de urmarire.
Cu antecedentele medicale, am CNP nu? Sa-l stocheze acolo.
 
dar daca gasesc bucatele din tine taiate si puse la frigider de tovarasi...??
cum sa stie ca esti tu ??
sa-ti aprinda familia acasa o lumanare langa poza ??
 
"Dumnezeu utilizează careva forme de identificare a fiecăruia din noi? Aceste forme pot fi numite paşapoarte biometrice?"[/QUOTE]

da El utilizeaza , semnul de identificare este semnul sfintei cruci!!!!!!!!!
 
adrian20.04;223895 said:
da El utilizeaza , semnul de identificare este semnul sfintei cruci!!!!!!!!!

lamureste-ma cum se poate indentifica dupa cruce cand toti romanii fac crucea in acelasi fel....??????
ce baliverne indrugi....
 
abbu;223886 said:
dar daca gasesc bucatele din tine taiate si puse la frigider de tovarasi...??
cum sa stie ca esti tu ??
sa-ti aprinda familia acasa o lumanare langa poza ??

Pai hai sa nu mai iesim din casa ca poate ne calca masina.
Eu nu sunt dispus sa renunt la drepturile mele din cauza ca ar fi o posibilitate de 0.001% sa imi pierd viata si sa nu fiu identificat.
 
cipslim;223903 said:
Pai hai sa nu mai iesim din casa ca poate ne calca masina.
Eu nu sunt dispus sa renunt la drepturile mele din cauza ca ar fi o posibilitate de 0.001% sa imi pierd viata si sa nu fiu identificat.

sti...de fapt imi esti foarte simpatic,asa ursuz cum vrei sa fi...

dar e cam liniste pe aici,toti forumistii sunt interesati cum sa duca fata mai repede la pat....asa ca ne mai contram si noi sa fie putin "action"
 
abbu;223915 said:
sti...de fapt imi esti foarte simpatic,asa ursuz cum vrei sa fi...

dar e cam liniste pe aici,toti forumistii sunt interesati cum sa duca fata mai repede la pat....asa ca ne mai contram si noi sa fie putin "action"

Eu sunt adeptul ontopic adica nu iau nimic personal atat cat nu se ia nimeni de mine personal. Nu pun la suflet nimic pe internet ca nu are rost.
De fapt forumul a fost foarte activ pina au venit blogurile.
Ca fapt divers ce a distrus forumul asta au fost 3 dobitoci care descurajau pe altii sa scrie, cum scria cineva ceva veneau si postau la bascalie, si in general spuneau"nu mai scrie ca esti prost" si asa au plecat foarte multi. Eu am atentionat atunci ca nu e bine dar astia erau prieteni cu ceva moderatori care nu au prevazut ce se poate intampla. Cel mai naspa pe un forum sa descurajezi noii veniti in favoarea celor vechi. Pacat.
 
cipslim;223964 said:
Cel mai naspa pe un forum sa descurajezi noii veniti in favoarea celor vechi. Pacat.

OK, ai dreptate perfecta
dar depinde si de fire...pe mine nu ma descurajeau...am rezistat eu la invazia musulmana..
de fapt nu musulmana ci fundamentalist islamica.
musulmanii rationali sunt ok,eu am in ograda unul si mor dupa el....

in fine,sper sa se dezvolte si alte subiecte,sociale,politice,istorice.
 
Jirinovschii vorbeste despre implantarea cipurilor in Russia [nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=KBX9MJfbCbY"]YouTube- В.Жириновский: "Россиянам будут вживлять чипы"[/nomedia] , deci tre sa ne dam seama ca treaba ii destul de serioasa iar lucrurile care se intimpla in jurul nostru ar trebui sa ne puna pe ginduri - in ce vremuri traim , trebuie sa ne intereseze ce se intimpla in lume fiindca asa va fi global , nimeni nu ne intreaba parerea noastra daca dorim sau nu implanturi ! , la televizor se face reclama activa la implantarea cipurilor [nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=BQRhpHuM3ew"]YouTube- Вживлённые микрочипы: тотальный контроль[/nomedia]
 
Back
Top