tsigarile

noi incercam aici sa ne luptam cu fumatu - da Ingula o trantesthe cu idei de tip: "ALCOHOL MAKES YOU HAPPY!" :lol:
pe mine de mult ma framanta ideia: "de ce acei care fumeaza - incearca sa le impuna shi altora viciile lor ?"
de exemplu eu am fost in situatsii cand doi ma tsineau de maini, doi de picioare, unu de cap, shi Andrish imi baga tsigara in gura ! :lol: eu nu glumesc ! :lol:
 
shi totushi dece ei se simt mai bine facand pe cineva cunoscut sau aproape lor - adicted ca shi ei ?
 
probabil ca ei se simt foarte bine, adica cu constiinta impacata daca alti oameni le urmaaeza exemplul.. aceasta ar arata ca ceea ce fac ei nu este un viciu ci ceva demn de urmat.. insa intotdeauna exista a way to say no kedd;-)
si cei ai tu impotriva alcoolului?;-)
nu ca l-as promova, da asa din curiozitate;-)
 
way dune da daca eu sunt la universitate si ni-a fuma ce sa fac sa alerg repede acasa sa-mi fac dush?? :smile:
 
ingula - alcoolu e tot asha de bun ca shi fumatu :razz:
negru - sunt shi alte metode pe langa dush :lol:
 
mie mi-i bine fara ambele (e bine de baut cateodata vin (cum zic parintii mei vin=sange :smile: si bere - de dragul vitaminelor) :smile: , dar in rest: problemele le rezolivi cu capul limpede si normal respirand, te distrezi fara stimulatori :smile: , daca bei alcool si fumezi, deoarece nu ai altceva ce face - "apucate de cur si sai in sus" :grin:
 
nu am nimic impotriva alcoolului - sunt impotriva EXCESULUI de alcool... pontu in alcool este ca nu devii adict atat de repede ca in cazul tsigarilor, insa daka devii - e kiar shi mai rau decat fumatul !
 
eu tot am vrut sa zimbesc la mesajul lui kedd nu stiu de ce :smile:
da in fine probabil ca are dreptate, eu ma uit in satele moldovenesti ce se intimpla, fumatu ii luat asa stii ca pont, insa iaka bautura ii atot puternica tipa - nui moldovan fara jin in beshi si cum intri la shineva in ograda rapid nenea scoate ulcioru cu jin si cum sa nu servesti makar 100 de grame, si iaka tot asa lumea se tine de gard...
 
Back
Top