tsigarile

Po moemu , topikul era "tsigarile ".
Dar despre asta ce ziceti , ca vad cu site-ul v-ati clarificat!!!
 
Apropo, tzin sa kompletez, ka nu este un hobby ci un viciu bolnav.
Aja ka mai bine se inkadra la alte forumuri nu aci.. kiar nu intzeleg asta
 
Sanatatii dauneaza nu numai tsigarile dar si aerul ce-l respiram, apa si bauturile care le bem, excesul de sex, de munc, de relaxare, de somn, de orice. Principalul e sa ai o limita in toate.
In ce priveste fumatul, personal, nu-l recomand tinerilor si tinerelor (in special) pina la 20 ani. Organismul unui adolescent se deprinde foarte usor cu substantele narcotice si cu efect stupefiant.
 
Intr-adevar dauneaza , dar cite altele dauneaza sanatatii noastre, Bunelel mau are 78 de ani si iaca tot inca fumeaza tigari , dar inca nu de aestea cu filtru si tutun invalit in hirtie , va inchiouiti!! Si vad ca traieste !!! , Multi ani inca inainte !!
 
Pe 2001-11-27 15:22, Laura a scris:
Intr-adevar dauneaza , dar cite altele dauneaza sanatatii noastre, Bunelel mau are 78 de ani si iaca tot inca fumeaza tigari , dar inca nu de aestea cu filtru si tutun invalit in hirtie , va inchiouiti!! Si vad ca traieste !!! , Multi ani inca inainte !!
Da bunica mea are 80 si chiar de nu fumeaza stiu ca bunelul, Dumenzeu sa-l ierte, ii baga mintile in cap cu ajutorul pumnului sau ciubotei. Si el fuma tot ca bunelul tau - tutun in foie de ziar.
Si el s-o dus in lumea celor drepti, ea a ramas printre cei stranbi.
Unul Dumnezeu stie cand trebuie sa zicem Adio, lume!
 
Way lume,iaca experienţa mea ct face...
Am fumat un an, cancretno, n clasa 2.
n clasa 3 am lăsat singur, conştient!!!
Ha? A-ţi mai văzut aşa ca mine? :grin:
Dar dacă serios, am un prieten, fumează din clasa 9, atunci părinţii i dau n cap, i frigeau botul, e.t.c. şi nu ajuta. Acum, la 23 de ani, tare i pare rău, şi vrea să lase de lepra asta, da nu poate, şi se vaicără amarnic...
Alt exemplu, tatăl meu, fumează din clasa 3 fără ntrerupere, şi ce să vă spun, se simte, plămnii, stomacul...
 
Iaca eu am o prietena care a ynceput sa fumeze de aproape un an. Tsin la ea mult shi nu vreau sa-shi strice sanatatea. Deseori yi spun ca ytsi face una shi alta... dar ea nu prea ia yn seama. Dupa cum am yntseles ei yi place.
Sa mai luam yn consideratsie ca are probleme cu stomacul shi medicul i-a spus ca sa nu deie Domnul sa fumeze!
Iaca copchii prosht'!
 
Eu de un an de zile ma trezsc yn fiecare dimineatsa shi zic GATA de azi nu mai fumezi.. numai ca daca vad ca nu mai am tsigari yncepe durca :grin: ...
Ce sa zic.. not proud of myself.. ba chiar mi-i rushine :rusinat: shi deloc nu ma simt "krutaia" cum ar crede unii .. numai ca nu pot sa ma las :sad:
 
un mesaj special pt snoopy: eu cred ca daca omul adult si-a ales un astfel spus hobby - fumatul nu trebuie sa intervenim cu lectii de biologie. orice fumator stie prea bine totul, dar are motive..probabil
 
eu iaca fumezi doar de oarece imi place,atita timp chit imi aduce placere voi fuma,iar odata ce nu voi mai simtsi pont in fumat am sa las...iaca
 
tzigarile > smelly, yucky... Le urasc. Mai urasc si persoanele ce-ti arunca fumul de tzigara in gura cand mergi pe strada
 
Back
Top