Voxtel sau Moldcell?

v|TALIK said:
Voxtel!!!nu poti compara """" cu """""
way, esti sigur??? nu da ladna...eu as zice ca e un topic inutil...fiecare isi are gusturile si preferintele personale...ce nu pot fi influentate....de cele ale altora....
 
P\u mine moldcelul sau voxtelul e una shi aceeashi..
Pur shi simplu is la modcell deoarece la mine prietenii is la moldcell!
 
eu am ales moldcell pentru ca mi-afost daruit... :p da si pentru ca are wap gratuit...adica nu tre sa platesti pentru acest serviciu, fata de voxtel...
 
in ultimul timp s-au luat la intreceri ceva strasnic :)
citeva zile in urma a aparut cartela de reincarcare tempo de numai 20 lei. pacat ca nu dureaza 9 luni ca celelalte :lol:
 
Nu stiu de ce dar mi-a placut mereu Voxtel-ul. Poate e o chestie de obicei. In ultimul timp desi observ ca Moldcell-ul se dezvolta mai repede si are mult mai multe posibilitati (FunX, MMS etc). Sunt fleacuri, dar fac diferenta !
 
da nu shtie nimeni ce se intampla cu Moldcellu yn ultima vreme? adica de ce retzeaua e moarta? una din clasa mia zis ca are un cunoscut care lucreaza la moldcell shi el ia spus ca leau murit compurile.. toate.. interesant..
so.. shtie cineva?
 
mdam.... tipa o murit servashele... shy aishtea care aveu cate un impuls, doua ,trii ap o sunat yn tata europa..... shy s-o lahanit... au amu cate minus mii de impulsuri pe cartele... :D potz numa sa le arunshi...
 
daa.. povestea lumea.. italia, america cate 1-2 ore. da mai zisheau ca shi aceia care aveau 0 impulsuri tot sunau. unu zice ca are in cont -1700 impulsuri. veselo, veselo. eu mai am 25 impulsuri da mi se pare ca o sa trec la voxtel. ei macar au sa restabileasca reteaua? sau au so frece din MD?
 
da shini o spus ca moldcell nu lucreaza shy pleaca din moldova? shi cu voi... io am yntzales ca ei setau GPRSu... shy l-o setat iaca...
 
mlea eaka din cauza la una care mo f()t()t la cap vreo 2 zile ca deam moldcell yi gata cu dansu shi ietz tempo ca moldcellu yi mort. shi mai ales ca eu credeam ca la lume nu le mai lucreaza mobilele.. ap am trait vreo 2 zile "v temnote" ca atare doar a meu nu mai lucra. aseara am vazut ca a tatei lucreaza shi atunci miam dat seama ca cu retzeaua totul e bine shi cartela mea e moarta. scrie call barred shi ca sa activezi/deactivezi barrings trebuie un password de la operator pe care nu lam primit/cerut de nicaieri. hm... outgoing absolut nimic: wap, apel, sms. incoming tot normal: sms, apel. shtie cineva ce pot sa fac?...
p.s. miam reyncarcat cartela acum nu demult cand faceau operatzii yn retzea
 
Feni{x}, da sa suni la moldcell tzi-i greo ? Chiar nu vreai sa te folosesti de ceia pentru ce ai platit atita timp(am in vedere supportu) ? Le mai dai si tu intrebari mai deochete..

Si daca tot o venit vorba de gprs.. Eaka si Voxtelu a promis ca in toamna luna octombrie sa lanseze si ei GPRS.. La pretul de 0,6 lei(~0,05$) pentru 100 kb.. Si potrivit unor zvonuri.. Cu o tehnologie mai avansata.. EDGE over GPRS..
60 di bani pentru 100kb? Hmm.. Destul de ieftin zic eo.. Moldcell vad ca tot are asa pretz..

S-a mai mishkat putin carutza..
 
mlea.. da eu am sunat kiar yn ziua can am vazut ca a tatei lucreaza shi mia spus ca asta de la mobil. shi pe urma am skimbat cartelele shi mobilu lucra normal. trebu sa le mai sun sa le spun de barrings, hm.. da daca ei imi spun ca asta eu am facut da nu retzeaua.. ap shi? eu sami iau cartela noua? sau daca mio reyncarc cu 300 imp. shi tot no sa pot suna? caro4e SOX!
 
11 iunie 2007 - Acum ALOCARD - in LEI!
ALOCARD, produsul preplatit, bazat pe cartele de reincarcare, a intrat pe piata de telecomunicatii mobile din Moldova in anul 2000, odata cu MOLDCELL, revolutionand piata si facand comunicarea mobila accesibila tuturor locuitorilor tarii.
ALOCARD a reusit sa castige in timp mii de utilizatori, constituind aproape 80% din numarul total de abonati mobili.
Timp de sapte ani de existenta, ALOCARD s-a perfectionat, schimbandu-si designul, tarifele, marindu-si portofoliul de servicii aditionale, multe din ele oferindu-se in premiera pentru segmentul preplatit (Roaming, Friends&Family, MMS s.a).
Din 11 iunie 2007 ALOCARD din nou revolutioneaza piata Moldovei. Acum ALOCARD inseamna: tarifare in valuta nationala, preturi super avantajoase la convorbiri, servicii aditionale exclusive.
Astfel, ALOCARD devine cea mai buna optiune de produs preplatit pe piata Moldovei, care imbina acum toate avantajele pachetelor preplatite existente pana acum (ALOCARD Clasic, ALOCARD Happy;), ALOCARD Multimedia).



Cu ALOCARD vorbesti LIBER, te bucuri de avantaje si ai parte de valori aditionale:

Simplitate

* Un singur produs ALOCARD care imbina toate avantajele;
* Simplu in utilizare, pe intelesul tuturor;
* Preturi neschimbate la conectare, dar cu valoare aditionala si tarife la convorbiri reduse: ALOCARD 39 lei si ALOCARD 70 lei;

Transparenta

* Tarifarea, reancarcarea, comunicarea si toate operatiunile legate de contul ALOCARD se efectuiaza in lei moldovenesti in loc de impulsuri!
* Respectiv, utilizatorii nu depind de fluctuatia cursului valutar, comunicarea mobila obtinand maxima transparenta;
* Toate tarifele sunt indicate cu TVA.

Accesibilitate

* Tarifele la convorbirile in retea s-au redus pana la 80%!
* Tarifele pentru utilizarea SMS, MMS (locale si internationale) s-au redus pana la 65%!
* Cartelele de reancarcare A199, A299 si A399 contin o valoare nominala aditionala, astfel, utilizatorii ALOCARD sunt liberi sa comunice mai mult:
+ A 199 + 15 lei gratuit = 214 lei,
+ A 299 + 100 lei gratuit = 399 lei,
+ A 399 + 200 lei gratuit = 599 lei.

Confort si control

* Utilizatorii pot verifica simplu si exact cati bani au in cont si cate minute au pentru convorbirile in retea!
* Bilantul contului ALOCARD si echivalentul acestuia in minute de convorbire in retea poate fi aflat, apeland prin USSD *440#OK. GRATUIT!
* Perioada de valabilitate a cartelelor extinsa pana la 12 luni!

Functii aditionale

* ALOCARD va oferi si in continuare utilizatorilor sai peste 60 servicii aditionale, 5 dintre care raman a fi exclusive pe piata: Friends&Family, Ton-Ton, Paparazzi, Call ME, Call Waiting/Call on Hold;
* Pachetul ALOCARD Alternativ, destinat persoanele cu deficiente de auz, devine de doua ori mai avantajos pentru utilizatorii sai. Costul unui SMS, in dependenta de valoarea cartelei, ajunge pana la 0.25 lei!

Conditii extrem de avantajoase pentru utilizatorii ALOCARD existenti, conectati la retea pana pe 11 iunie, 2007:

* Convertirea automata a bilantului ALOCARD in lei;
* Convertirea bilantului la conditii extrem de avantajoase:
+ 1 impuls = 1 leu
+ 1 SMS = 1 SMS
* Convorbiri la noi tarife, reduse cu pana la 80%;
* SMS, MMS – la noi tarife, reduse pana la 65%;
* Toate bonusurile obtinute de catre utilizatori in cadrul promotiilor de pana in 11 iunie vor fi convertite la fel in lei;
* Bonusurile care insotesc cartelele de reincarcare pot fi utilizate in orice directie, pentru orice serviciu GSM;
* Perioada de utilizare a cartelelor de reincarcare in impulsuri – fara limita!

Din 11 iunie, MOLDCELL lanseaza un nou produs si pentru abonatii pachetelor cu plata in avans, care vor avea posibilitatea acum sa-si reincarce conturile prin intermediul noii cartele valorice de 80 lei, oferind totodata si avantajul de a achita costurile tuturor serviciilor administrative.
MOLDCELL considera, ca Moldova si poporul ei merita sa utilizeze tot ce-i mai bun si mai nou din domeniul telecomunicatiilor, de aceea ofera consumatorilor sai tehnologii avansate, produse de calitate, servicii inovatoare si solutii de comunicare performante care vin sa simplifice si sa dea valoare vietii locuitorilor Moldovei.

Nota:
Compania MOLDCELL si-a inceput activitatea in Republica Moldova la 28 aprilie 2000. De la inceputul activitatii sale, MOLDCELL a investit in dezvoltarea infrastructurii 84 milioane dolari SUA, planificand pana la finele anului 2011 sa investeasca inca 84 milioane. Aria de acoperire a companiei MOLDCELL cuprinde in prezent 93 la suta din teritoriul si 94 la suta din populatia Republicii Moldova. Actionar majoritar al MOLDCELL este compania suedezo-finlandeza TeliaSonera – lider in telecomunicatii din tarile scandinave, tarile Baltice si Eurasia.


Toate preturile sunt stabilite in LEI Moldovenesti, inclusiv TVA si sunt exprimate per minut daca nu este specificat altfel.
Taxarea se efectueaza din 6 in 6 secunde, incepand cu prima secunda.


TARIFELE
apeluri nationale pe 1 minut
Apel catre numerele preferate Friends & Family 1.70 lei
Apel catre numere Moldcell 2.60 lei
Apel catre numar local din alte retele mobile sau fixe 5.20 lei

servicii
SMS national (per mesaj) 0.67 lei
SMS international (per mesaj) 1.34 lei
ALO+ (verificarea si reincarcarea contului) GRATUIT
M-Banking/SMS-Payment 0.67 lei
THANK YOU! (reincarcarea contului altui abonat) 1.34 lei
INFOCELL (per mesaj) 0.67 lei
@ccess-service (SMS catre e-mail) 0.67 lei
MMS national (per mesaj) 2 lei
MMS international (per mesaj)4 10 lei
MMI (per 100 KB)5 0.67 lei
WAP/Direct Internet Access (per minut) 1.10 lei
New Mail (per mesaj receptionat) 0.67 lei
Paparazzi (per mesaj) 16.60 lei
Ready Message (per solicitare USSD) 4 lei
LoveChat (per mesaj) 1.34 lei
Moldcell Menu (accesare si navigare)6 GRATUIT
Friends & Family (operatiunea de adaugare si modificare)7 12 lei
FunX (per mesaj) 7 lei
Ton-Ton (apel la 171, per minut) 2.10 lei
Ton-Ton (solicitare SMS sau USSD) 0.67 lei
Ton-Ton (cumparare, prelungire sau inlocuire) 26 lei
Mesageria Vocala8(per minut) 3.70 lei
CallME9 GRATUIT
CLIP/CLIR/SOCLIR GRATUIT
CallNOTES GRATUIT
Apel in asteptare/Apel retinut pe linie GRATUIT

pachete optionale
Multi SMS 20 11 lei
Multi SMS 30 14 lei
Multi SMS 50 17 lei
Multi SMS 100 33 lei
Multi MMS 10 17 lei
 
Back
Top