"Aberatiile lui Voronin"

Husky40;169272 said:
Rapax > Iliescu ar fi refuzat. S-a vazut prea bine din actiunile pe care le-a intreprins in toti anii aia. O sa intru in detalii mai pe seara, trebuie sa imi gasesc o lucrare scrisa pe tema asta.

Intrutotul de acord cu tine. ar fi refuzat, dar daca din partea RM ar fi existat o solicitare OFICIALA, Iliescu ar fi avut mari probleme si poate scapam de el mai repede si nu mai pierdeam atatia ani. Ar fi trebuit sa dea un raspuns oficial, si pe valul de entuziasm din acei ani lumea s-ar fi lamurit mult mai repede cu cine au a face.
 
QUOTE : Husky40
Macar asa ne-am lamurit si noi in legatura cu asemanarea dintre romana si moldoveneasca: moldoveneasca este mama limbii romane asa ca este normal ca intre cele doua limbi sa existe numeroase similitudini. :he: Baietii astia au raspuns la orice.


Sunt de acord cu Voro. Tocmai am terminat de spicuit situl pcrm.

Am inteles absolut tot ce scrie acolo. Bag seama ca e singura concluzie rationala si acceptabila. Inseamna ca eu ma aflu in incredibila situatie de a intelege si a ma putea exprima in 4(patru limbi) !!! Romana, moldoveneasca, engleza si italiana. daca mai adaug si faptul ca inteleg binisor franceza si spaniola, pot sa citesc in germana si ce e in caractere chilirice...SUNT TARE

What ??? A innebunit lupul ? Dumnezeule !!! Eu ma speriu cand ma gandesc ca ar putea fi oameni care il si cred. Am vazut anumite pagini esentiale din istoria "integrata" care le este predata fratiorilor vostri. "poporul a primit armata sovietica, in '44, cu bucurie". lacrimi si flori ... romania a exterminat 400.000 de evrei ... ba tata baaaa ... daca ar fi adevarat as tace chitic...

da. armata rosie in care erau doar barbati a fost primita cu bucurie de unii ... dar putini. da. sunt multi romani, in grup sau in nume propriu care au ucis evrei in acele vremuri. dar au patit asta in toata europa. toti ii urasc, dar nu pentru natia lor, ci pentru ca sunt uniti si prosperi. prea prosperi. da. armata romana o fi adunat evrei si i-o fi deportat dar nu sute de mii. asa ceva ar fi ramas in constiinta populara si astazi i-as fi urat si eu pentru ca nu ar mai fi ramas evrei a caror urechi sa le menajez cu ideile pe care le-as fi avut eu si tot restul populatiei romaniei. lumea e invidioasa

si eu credeam ca zona crepusculara si star trek-ul nu se mai difuzeaza...de unde se inspira ?

eu chiar vreau sa stiu...ii crede cineva pe oligofrenii astia ? sau zic ce vor ca sunt la putere ? va certati cu cei care ii cred ? faceti bancuri despre ultima gaselnita a lui voro' ?
 
QUOTE : Unoltean
Stii care e partea cea mai nasoala? Ca sunt foarte multi care il cred!


ma oltene...lasa-i pe ei sa ne zica...noi suntem pe aci mai mult sa ne dam cu parerea, nu traim acolo ...
 
voronin are ura genetica fata de totul ce e roman, cum scria C.Tanase, voronin va muri cu cuvintele "Te urasc Romania" pe buze si nu cu "mama". asta e un mod de a-si bate joc de toti romanii, de a le arata ca rusii inca sunt stapini in R.Moldova.nu il mai crede nimeni, e doar un "show off", un pitic urat si puturos cu gheb mare si zabale la gura.iar cine il crede, nu stiu ce sa zic. cand unui om ii spui fiecare zi ca e dobitoc, va muge odata si odata. poate sunt de acei cu mintea slaba care au inceput sa faca muuu. de ei ar trebuie sa ne fie mila, ca nu stiu ce vorbesc, nu sa radem satisfacuti - iata inca un prost.
 
normal ca ne amuzam... Unoltean... deja lumea nici macar nu il mai asculta... stiu cu totii ca este un oligofren... el se ingroapa politic si cine il consiliaza cred ca se amuza foarte copios de el... oricum nu poti sa crezi asa ceva, cata vreme nici dictionarul roman moldovenesc nu a fost acceptat decat ca o gluma foarte proasta...

apropo va dau un link sa va amuzati...
http://www.punkt.md/articole/e10/136/
un articol scris in romana si tradus dupa dictionarul lui Stati
 
Am impresia ca Voronin creeaza chestiile astea pentru a dirija atentia populatiei spre chestii neimportante... iar el intre timp isi face jocul, oricare ar fi ala. Cu toate ca in Roma antica mai dadeau si paine in timpul organizarii circului.

adrenalina, aia e scris in limba moldoveneasca? Ciudat, sunt moldovean si totusi nu am inteles nimic. Vai de capu' meu. Nu-mi cunosc limba materna:D
 
PiggyEFromHell;170453 said:
Ah voi romanii... m-ati influentat, m-ai instrainat si acum nu-mi cunosc propria limba:D

Daca imi dau bine seama, dupa aspectul restului corpului-pyggy- si dupa origine - From Hell- ar trebui sa fie : lunga, subtire si despicata la varf. Asa e?
 
adrenalina;170433 said:
normal ca ne amuzam... Unoltean... deja lumea nici macar nu il mai asculta... stiu cu totii ca este un oligofren... el se ingroapa politic si cine il consiliaza cred ca se amuza foarte copios de el... oricum nu poti sa crezi asa ceva, cata vreme nici dictionarul roman moldovenesc nu a fost acceptat decat ca o gluma foarte proasta...

pe mine nu ma ingrijoreaza voronin... el este o marioneta... pe mine ma ingrijoreaza haita ceea de lupi incepand cu tarlev&Co si terminand cu dep 06.

Pt Rapax : Rep Moldova este cea mai "tare" . Noi il avem k presedinte pe un bolnav mintal(k sa nu i zic debil). Cate alte tari pot sa se mai laude cu lucrul asta? :D
 
Spencer;171100 said:
pe mine nu ma ingrijoreaza voronin... el este o marioneta... pe mine ma ingrijoreaza haita ceea de lupi incepand cu tarlev&Co si terminand cu dep 06.

Pt Rapax : Rep Moldova este cea mai "tare" . Noi il avem k presedinte pe un bolnav mintal(k sa nu i zic debil). Cate alte tari pot sa se mai laude cu lucrul asta? :D

Cred ca te inseli. Sunt destule tari in care nebunii isi fac de cap. Si medicamente pentru prostie si nebunie politica inca nu au fost inventate. Primul exemplu ar fi Iranul si se mai gasesc cativa. Sunt sigur ca ceilalti de pe forum au sa mai gaseasca.
 
Rapax... cand ziceam ca i bolnav mintal> i ment it ... e pe bune... Parka am si citit mai demult ca se trateaza undeva intr o clinica din malta(parka)... acuma nush dk e propaganda sau e adevarat... da mie mi se pare k i adevarat ;)
 
Spencer;171249 said:
Rapax... cand ziceam ca i bolnav mintal> i ment it ... e pe bune... Parka am si citit mai demult ca se trateaza undeva intr o clinica din malta(parka)... acuma nush dk e propaganda sau e adevarat... da mie mi se pare k i adevarat ;)

Dar eu nu am negat asta. Eu am completat ca are "colegi de camera" si in alte parti ale lumii.
 
Intr-o emisiune recenta la postul de televiziune „NIT”, presedintele Voronin a declarat ca multi dintre cei care se considera romani in R. Moldova, inclusiv Vitalia Pavlicenco, ar proveni din randurile fostului PCUS si KGB si ca ar fi fost finantati cu bani grei in ultimii 15 ani de catre Guvernul Romaniei.
@ http://www.azi.md/news?ID=43843

mare e gradina Ta, zoologica, Doamne !!!

Cine zicea ca e diliu cu acte ?
 
Back
Top