Andy's Pizza Chisinau!

eh. panipit ii frumos, foarte cool ash zice io.. chiar ieri mi-am cheltuit o nu prea mica particica din salariu acolo :smile:

da ce ziceti de Irish Pub? mi se pare shi acolo un loc bun de a petrece timpul, mai ales ca bere au (dar nu de toata, pentru ca in meniu scrie ca este Stela Artois, iar ei de un an deja nu o mai au...) :smile:

shi totushi atmosfera romantica la Panipit nu se compara cu nimic
sper ca d-ra fata sa confirme :razz:
 
Doomie: panipit ii un lock mai sckump dekyt pizza - 1000 %
daca spui ca nu pozzi sa-z' permiz' pizza de 20 de lei...apoi nu shtiu kum iz permiz' la panipit sa maninci vrunisca :grin:
irish pub e bine shi berea guiness cu apa de 45 de lei la fel :grin:
e bine sa mergi akolo unde te cunosc!
 
Iaca si eu zavisesc de ceva timp la Andy'S. Si stiti ce am observat? De cand s-a deschis Andy'S e locul
unde s-au mutat toti cunoscutii.Da deservirea si pizza uneori e sub orice critica, dar localul e frumos si imi place ca nu se fumeaza.la moment nu vad ceva mai bun decat Andy'S (ma refer la pizzarii)
 
E bine sa te duci in localuri unde te cunosc, unde ai deja cunoscuti, dar omul mai vrea si cateodata sa se duca undeva unde nimeni nu-l cunoaste.
La "Fortus" nu va place?, n-am vazut pe nimeni sa zica ceva de acest local,(sorry daca n-am vazut bine), e fine' la Fortus, si pizza e gustoasa, la Mozzarela, tot e dragut, La Buiucani mai exista si "Rondo" tot cu pizza, "Pani-Pat" tot e cu pizza, ce aveti voi tot la Andy's si la Andy's, mi-e nu-mi place nici de-o culoare localul ala...de duc majoritatea acolo pentru ca e in centru, adevarul este ca doar n-ai sa te cari intr-un colt de oras pentru o pizza....:smile:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: pepers pe 2001-10-06 04:51 ]</font>
 
la Fortus tot ii prikolina, eu totusi napastoi imi fac griji sa nu sparg mesele de sticla de acolo, ca oleaca mai tare dai cu halba de bere si matinca se duce sticla...da daca o stat atita acolo cred cai destul de tare :smile:

oricum avem localuri ciupoase in chisinau, la indian tandori no fost nimeni?
 
mda, iaka fiind oleaca mai departe de casa im dau seama cit ii de ciotka la Andy's - pizza ~20 de lei asta ii tare normal :smile:

Voi sa venitsi in .de shi sa mincatsi un slice cu 4DM... iaka atunshi vetsi vedea valoarea adevarata a andys!! :smile:
 
Eu sunt profan total ce priveste localurile din Chisinu(am fost ultima dat cu 3-4 ani in urm) dar cred c se poate de petrecut timpul destul de bine. Ce priveste pretul, doome nu poti compara preturile din germania cu cele din moldova. aici dac ai leafa de 3000 DM curate, poti s-ti permiti s mninci la restaurant si pentru 100 DM (nu in toat ziua, dar tot una poti. Iar in moldova cu leafa media de 200-300 lei (??) te cam doare s dai 20 lei pe o piza.

Mie personal mi-e dor de umorul nostru. de cultura de a petrece timpul si a bea (chiar si a bea!!!) tot e mai de valoare decit felul cum petrec timpul liber sau srbtorile nemtii (bh)! o tunat si i-o adunat. toti strig, nimeni nu se scult unul pe latul, se umplu cu bere si-s mindri c fac party.
 
Fiecare local isi are scopul sau in chisinau... ca sa te duci cu "padrujile" la "discutie".(asta in cazul ca buga nu se apuca sa strige ca ea refuza sa se duca :smile: cel mai bine e pani-pit; ca sa te intalnesti cu clasa, mai bine la andys, ca ei aranjeaza mesele rapid asa cum vrei pentru 300 de oameni.. chiar daca pizza e oribila... dar scopul de a te duce la andys este sa te socializezi, nu sa mananci pizza;-)... indian tandorri este si el foarte ciupos.. cand te duci out cu mamica si taticu;-)... irish pub e bun, insa imi pare destul de scump pentru un modlovan de rand...la fortus am fost o singura data si nu prea tin minte....mcDonalds-ul e locul preferat a lui sora-mea, asa ca mai ajung si pe acolo;-).
Sunt multe localuri in chisinau unde poti sa te aduni....vreau acasa;-)
 
dada, shi eu vreu!!!! :smile:

eu iaka de-amu inshep a ma gindi pe ce data sa vin, etc :smile:

niki - cit priveshte pretsurile.. eu analizam din perspectiva unui moldovan care inca nu prea are 3000 DM/luna :smile: asha ca eu pizza nu prea imi pot permite (shii ghini ca linga universitate s-a deschis o pizzerie noua shi totsi studentii de acolo cumpara shi avem reducere - 8.5 DM pentru pizza de 23 cm!! :smile:

cit priveshte localurile din Chisinau.. hm.. panipit - asta tre de dus cu prietena :grin:
irish pub - cu mai multi prieteni, cind nu te-ai vazt de demult.

mcdonalds - cind nu ai shi fashi cu banii :smile:

fortus - cind invetsi la ASE :smile:

andy's - INTOTDEUNA. ANDY'S IS THE BEST!!! :smile:
 
hmmmm... buna descriere;-) iaca numa cu andy's nu sunt de acord... cateodata nu strica, inda chiar intotdeuna;-) prea mult... insa are si internet cafe... si patria e peste drum, si locationul e foarte convinient.. asa ca why not? poate la anul nou cm venim acasa ne strangem la andy's?;-)
 
mie cel mai mult imi place intr-un parc, nu intr-un oarecare local. la Andy's am fost de cateva ori, dar o data am dat peste un chelner cam prostut si oleaca ne-am amuzat pe seama lui :smile:
 
ei, parc asta tot cu prietena :smile:

chelnerii de la andy's asta bazar aparte :smile: parca is aleshi sa fie totsi oleaca "anormali". dar oricum shi asta e un farmec :grin:
 
da di shi, asheia cu ochelari is preferatii companiei noastre :smile:

shi in general, panipit ii locul unde potsi sa te relaxezi cit vrei (daca ai banii potrivitsi:).. ehh
 
bai nu zi nika rau de chelnerii de la andys :smile:

sa va povestesc un caz legat de fortus - ne ducem noi acolo cu niste ciuvashi inclusiv kedd si in sara ceia am nimerit peste un chelner cum rar mio fost vazut sa vad...nishi nu stiu exact cum sa lamuresc despre cei vorba, il las pe kedd sa povesteasca.
 
PaniPit :ciupel:

Fortus: nu-mi place deloc. Un caz la fortus: Ne ducem noi cu o companie mai mare la Fortus, si inca nu ne adunaseram toti. O fata cheama chelnerul si ii zice: "Adu te rog o Cola". Acela raspunde: "Da ci gata?". Fata: "mai tarziu comandam celelalte, sa vina toti". Aista: "Hai zacajiti tat deodata, ci eu am sa fug de cateva ori".

Ce taran, era un patanel de vreo 16 ani. Asa de naglie.

Andy's Pizza: face cateodata sa te duci.

McDonald's: cand nu ai ce face, si vrei tare un BigMac

Green Hills: e bine acolo

Chateau: terasa perfecta, sa te aduni cu prietenii.
 
Nu am fost nicioadata la chateaux.. insa multi spun ca e tare ciupos.. asta localul la care e atasat cinema club?
 
da Ingula, exact.
Nu stiu, e asa o atmosfera acolo, unica pentru mine (ori ca din cauza ca stiu tare multi acolo, si ii stiu pe baietii care il detin). Dar la toti le place acolo.
 
Back
Top