Andy's Pizza Chisinau!

andy's pizza este un loc extraordinar unde intradevar se intalnesc foarte muti indragostiti sau prieteni.eu am fost de foarte multe ori acolo ba cu un prieten sau o prieten .PIZZA ESTE CEA MAI MARE SI BUNA ACOLO.
 
mie sincer nu-mi place tare Andys, mai mult ma tusuesc la Panipit, Galaxy, Fortus sau Irish Pub(mai rar)
 
Andy's e destul de bun,macar te potu satura.In legatura cu fumatul in Pizzerie:cine se duce la pizzerie sa fumeze mai bine sa stea acasa!!!
Ce imi place in Andy's e ca e mare si gustoasa.Insa nu e pizza autentica,e mai mult ca o placinta.Cine stie cum e pizza in SUA sau chiar in Italia,sa-mi confirme cuvintele.dar andy's e destul de buna(comparativ).enjoy!i miss it.
 
Da eu cind mergeam cu troleibuzu 10, intimplator m-am uitat pe fereastra si am vazut vizavi de circ (sau mi s-a parut ca am vazut) scris: andy's pizza... Apu ian spuneti-mi mie: vizavi de circ acolo tot e andy's pizza? ca eu stiem numa' vizavi de Patria in centru.
 
cea mai buna pizza este la Pizza-Pazza , un local din spatele Patriei! este super klumea acolo!!!! localul este foarte bine amenajat, chelneritzele sunt foarte dragutze shi...cel mai important; poligloate... :smile: ( pentru cei cur(v)ioshi: eshe o chelneritza acolo, seamana leit cu Julia Roberts!) shi pitza e foarte foarte gustoasa! nu fac reclama, dar merita se mergetzi sa vedetzi shi voi!...pofta mare!.... :smile:
 
pizza pazza e ok, dar consider ca pretsurile de acolo sunt prea mari pentru veniturile populatsie din Moldova.
plus la asta eu "naglim obrazom" au copiat stilul, logo, samd de la Pizza hut/hot americana, insa calitatea la pizza, sa recunoashtem, nici nu se compara :smile:

imi plac salatele shi supa de acolo. plus deservirea e cit de cit ei shi faptul ca de fiecare data cind am fost acolo au greshit cu calcularea (in favoarea noastra:).

cit despre Panipit - nu asta de-am ii clar. "ze Best from ze west" :grin:

PS: deshi eu shi de la "Nostalgie" nu ma dau in laturi"
 
Da eu cind mergeam cu troleibuzu 10, intimplator m-am uitat pe fereastra si am vazut vizavi de circ (sau mi s-a parut ca am vazut) scris: andy's pizza... Apu ian spuneti-mi mie: vizavi de circ acolo tot e andy's pizza? ca eu stiem numa' vizavi de Patria in centru.
 
Nu-s imblat prin multe localuri, dar am fost mazzarella, andy's, la fortus, la Italia shi cel mai mult pizza mi-a placut la Andy's, mi-a mai placut shi faptul ca nu se fumeaza in local (cu toate ca am obiceiul de a fuma, dar nu-mi place sa fumez in local, mai ales daca nu se aiereseshte incaperea), cind am fost la mazzarella ma gindeam ca va veni salvaria sa ma ia din cauza intoxicatziei, shi nici pizza nu chiar mi-a placut. La Fortus mi-a placut deservirea, shi localul, dar pizza nu chiar tare, shi plus la asta, cu toate ca se fumeaza, dar aierul este filtrat de conditzionere, nu mai vorbim de 'acvariumurile' de la care nu-tzi potzi rupe ochii.
 
DA, la Andy's este intr-adevar bine, macar ca la capitolul deservire stau cam prost: itzi aduc pizza dupa vreo jumate de ora dupa ce ce tzi-a trecut pofta de ea:) Da' asha pizza e buna shi localul e situat convenabil, in centru.
 
Diavolul, eiii...aishi cred ca ai dreptate...Am cam luat eu de la mine:)) Da' oricum, faptul ramine fapt: pizza sheia TARE greu mai vine:)
 
apropo de ca greu vine: e convenabil pentru cei care au de vorbit, pupat, sau etc...

inca un fact: acolo shi sucul de orsii e tare bun.

ps: daca nu-tsi toarna cineva un pumn de sare intr-insul
 
Poanat cu sarea mi-o amintesc, daca vorbeai da caz concret, dar shi mai tare e poanta cu simburii din inghetata
 
Ei drept, shini o venit acolo sa se pupe sau altceva, li-i convenabil timpul. Da' la cei care o venit sa maninca sau celor care le ghioraie matzele, ce sa faca? N-au nimic altceva de facut decit sa shada frumos shi cuminte shi sa ashtepte "that DAMN pizza"
 
Back
Top