Asa doresc cite o data sa fiu singur, de ce ?

Raspunsul meu preferat cind cineva ma intreaba la ce ma gindesc si eu nu vreau sa-i spun adevarul este : Ma gindesc la imortalitatea sufletului omenesc.
Imaginativa daca ati fi siguri pe acest forom? Situatie ideiala fara contrdictii ?
Ce plictiseala.
 
nu e nimic rau sa fii uneori singur, si mie imi place, dar oricum viata alaturi de prieteni e mai interesanta.
Trebuie ca clipele de singuratate sa fie cit mai scurte, in caz contrar dauneaza.

Petreceti aceste clipe in parc, pe malul unui lac (ia seama nu sari in el).

Bafta in lumea singuratatii! SINGURATICILOR :smile:
 
Uneori... Uneori cynd oamenii stau mult yn singuratate devin ynchish' yn sine, yncepe sa-i copleshesca timiditatea, yshi creeaza o lune a lor, o lume uneori pustie.
 
omu tre sa fie uneori separat de mediul in care locuieste si activeaza. omul este un sistem, deseori de tip deschis, care absoarbe din mediul sau tot felul de informatii sau energii care contribuie la evolutia sa. uneori insa el cedeaza mai mult decat primeste de asta el are nevoie de ceva ragaz sa stea izolat ca sa se reculeaga. asta este o stare normala daca nu se prelungeste mult. daca insa dureaza si se repeta des asta e deja o problema, asa numita, serioasa. :grin:
 
Dar oare nu poate sa se intimple sa te simti singur si fiind inconjurat de o multime de lume? Iaca atunci, chiar vrei sa fii intr-adevar singur si sa nu vezi pe nimeni, sa fii doar tu cu gindurile tale sau chiar si fara ele.... Of....
 
mirolim,
ai perfekte dreptate, se poate ji asa. Mi se pare mie sau tu kiar despre tine vorbeai.
daka da, ji vrei sa ne spui kare e motivul singuratatzii ok, daka nu - asta este.

bobo :ciupos:
 
Pe 2001-06-13 12:26, iulik a scris:
Se intimpla cite o data( destul de des) ca sa am asa un sentiment sa doresc sa fiu singur si cit mai departe de lume.
Cei ce ma cunosc deja nici nu incearca sa se apropie de mine.
Si nu stiu de ce ? Pur si simplu asa din senin ma retrag intr-un coltz si stau singur.

Mai sufera cineva de asha boala ?
Eu nu sufer de asha o boala,dar poate stiu raspuns:"poate vrei sa iesi din lumea cotidiana aglomerata care te enerveaza
 
nu as putea sa spun ca ma enerveaza lumea inconjuratoare, dar cyte o data inchid jaluzele complect, pun o muzica linistita si stau pe forum ... :grin:
 
Pe 2002-01-03 10:30, bobo cool a scris:
mirolim,
ai perfekte dreptate, se poate ji asa. Mi se pare mie sau tu kiar despre tine vorbeai.
daka da, ji vrei sa ne spui kare e motivul singuratatzii ok, daka nu - asta este.

bobo :ciupos:
Da, vorbeam din experienta. Dar am incercat sa scriu asa "shtob nikto i ne podumal...". Cind am scris au navalit niste amintiri peste mine. Acum nu sint si nu ma simt deloc singura. :grin:
 
Pe 2002-01-04 01:57, zorzonel a scris:
mirolim
principalul e sa nu te superi pe cei din jur cand esti singur(a)
Nu ma supar niciodata pe cei din jur cind ma simt singura, dar mai bine sa nu-mi puna intrebari de genul de ce esti trista, suparata, pentru ca nu sint asa, pur si simplu nu vreau sa vorbesc cu nimeni, dar pot sa ascult, sau sa fiu cu gindul in cu totul alta parte, fara a deranja. :smile:
 
nu mai este opasno de loc, chear e destul de benefica treaba asta te linistesti, iti aranjezi viatsa cyt de cyt le pui pe toate fir cu fir la locul lor
 
Si io sufar de o asa "boala"...:sad:Asa ca fii sigur Iulik ca te inteleg...Problema nu e ca nu am prieteni (kiar f multi) sau ca nu-s sociabila...pur si simplu uneori sunt satula de atita perdere de timp sau de atitea persoane in jur, de atentie, tre' sa vorbesti, sa zimbesti, sa faci una sau alta...cineva poate zice doar ca-mi vine o lene la moment,dar nu e asa...atunci vreau sa fiu SINGURA! pot face orice, dar singura...e un fel de oboseala fata de ceilalti...Asta e ceea ce gindesc si simt eu...Sper ca m-ati inteles ce am avut in vedere.
 
Back
Top