Automobile BMW

ciofu

New Member
Eu zic sa vorbim aici despre compania BMW. Ca sunt absolut sigur ca multi dintre voi prefera aceasta marca. Iaca nu demult a iesit noul BMW seria 3 Compact si noul BMW M3 Cabriolet; si a fost prezentat un motor nou pentru BMW X5, motorul diesel de 3000cm3 cu injectie directa de motorina. Am avut ocazia sa conduc un BMW X5 4.4. Bai asta-i masina super pur si simplu. Cei care au incercat, stiu. Vreau sa ma duc saptamana asta la dealer la BMW si sa fac un Testdrive cu BMW 3 Coupe. Numai cum il fac, o sa scriu cum a fost.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-05-09 17:54 ]</font>
 
discutiile legate de site dati sa le purtam in 'Pagini Cool' unde deja este un topic legat de situl mai sus, iar aici haideti si'om zice cite ceva de BMW...

intradevar nu poti sa nu remarci dragostea moldovenilor pentru aceasta marca de automobile, eu personal, mergeam intro seara pe drum, foarte calm, relaxat, cindva iarna ce a trecut, si vad in partea stinga a drumului parcat un BMW Z8, foarte calm zic ok si merg mai departe,

Peste 7 secunde aprox, cam incet de minte dar nu blocat total, mi-am dat seama ce am vazut, rapid m-am intors inapoi, ah, ce masina...
 
Saptamana asta mergeam pe strada si am vazut un BMW seria 7 (ultimul model) cu pritap aninat in spate. Ia inchipuiti-va, ati vedea voi vreodata la noi in Chisinau asa ceva?
 
porsche 911 turbo cu bagajnic deasupra si bicicleta care ii mai inalta decat porsche'u ati vazut?
nu?

spuneti-i lu D-zeu multumesc in forumul Religie....
 
Daca sincer am vazut. Oamenii se ocupa cu sportul. Numai ca asa ceva la noi nu o sa vezi. Eu am spus de BMW-ul cu pritap, ca la noi nu o sa vezi niciodata asa ceva, deoarece asta la noi s-ar socoti ca esti taran sau ceva de tipul asta.
 
oamenii se ocupa cu sportu?
cu 911 turbo?
oare nu pentru asta au in garaj animala de navigator?

dar despre seria 7 si s-classuri mai noi eu mai bine nu spun ce bataie de joc se face la noi....

mai inainte am vazut un 750il matinca (ultimul) supertixit cu cutii, frigider, tat felu de lengerie...iti parea ca ciuvacu so schimbat cu traiul in masina ceea, dar nu asa simplu, dar parca l-ar fi tixit din afara si inca io mai pus inca din urma...

da cu s-classu, este o ciuviha la niu care are s-class nou, 430 matinca....mai ieri trecand am vazut cum isi bateu joc de masina seea...o luat spray'uri de estea cu vanilie si o scris toata masina dintr-un capat in altul tat felu de prostii, iar inauntru parca matinca numa ciorapii meu nu lipsesc...credca cum inghite chipsurile, jumati pi jios jiumate in gura...compiuteru de bord, ma scuzati de expresie parca so c***t sineva pe dansu.....
 
Madwolf, eu numai ce am deschis rubrica "Ceva mai rar intalnit" si ar fi mai bine sa povestim acolo lucruri de acestea mai rar intalnite. Sa oferim spatiu aici automobilelor BMW si fanilor inclusiv.
 
Sa nu uitam ca bmw primii au inventat airbagurile shi ABS-u care a salvat tare multe vieti (deshi nu sunt adeptu ABS-ului pt mers ca lumea) tat ghine pana mashina ajunge la nishte idioti de tip useri care ishi bat joic de dansele eu iash taia de jii cu o bucata de sticla din lobovaia...shi idioti, bai zilele trecute am fost la un avtoservis shi ciuvashii povesteau ca un debil a dat 240 cu o troica (eu cand am auzit m-am inegrit, pe speedometru ii numa 220) caroce pe drumu de la orhei , cuivaku taman facuse capremont shi cand io inshibt apoi tucma urla animala sheia de mashina (era sheva de tip motor 2.5 la 170 hp matinca) apoi i so aprins motoru shi so srivit de pe criplenii de unde se fixeaza pe lanjeroane shi lo azvarlit la vreo 200 de metri de drum shi ,shi flacarile care o ieshit din capota o spart lobovaia shi io facut ojog la bolnav dupa care lo inceput a invarti shi so aciuat itr-un stalp care lo zmuls di radacini shi a ajiuns in chiuveta unde ciuvacu inca o ieshit afara shi inca o putut scoate celularu shi sa cheme ambulanta
asha ca din punctu ista de vedete eu is tare
satisfacut de safe-u Bmw ului mai ales ca era o mashina din 1986 !!!! Bai sa fi vazut shi era cu mashina aceea ...(au adus-o la servis shi ciuvacu o vandut-o la piese cu 50$
tata partea din fata era arsa cu tot cu vopsea shi palasmasu de la torpedou tucma tochit!!!
 
Trebuie sa fii nebun sa faci asa ceva, cum a facut acela. Nu cum poti sa mergi mai mult decat pe speedometru, mai ales ca inca si tahometru mai este, se mai aude si sunetul motorului?!
 
in US trebuie sa te deprinzi cu asa ceva :wink:
stiu ciuvasi care o mers pe al doilea cerc pe speedometru :wink:))
de exemplu ei aveau 85 maximum si ei mergeau cu 130 (mph)...asta la ford probe turbo, sau chiar si la acelasi non-turbo care are exact acelasi motor ca si mazda mea (mazda apartine fordului si probeu a fost facut de mazda) diferenta de fapt este, ca eu pe speedometru am 240km/h maximum da ei au cu mult mai putin :wink:
 
Bai tat era bine pana nu am vazut ca un ciuvak o venit cu o 7 zamacit de combain ....atunci eu am zambit susppect :te_tai:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: madwolf pe 2001-05-10 13:26 ]</font>
 
si Austria e plina, si mai ales de 3er Coupe :ciupel: . Ce-mi mai place mie masina asta!

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-05-19 23:58 ]</font>
 
dupa Mazda ma gandesc la o Toyota Supra Turbo (~'90-'92) iar apoi la Chevrolet Camaro Z28 ('90-'92) si apoi in sfirsit la Modelul 3, penultim.....ah ah ah ah ah ah :lol:
BMW este ceva care imi produce 'gadilitul in burta' doar la rostirea cuvintului :lol:
nedescris in cuvinte!
 
BMW-BEST MOLDOVAN'S WISH
Iaca asta-i masina la care viseaza toti, fiecare moldovan. Eu ador masinele BMW.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-05-26 15:54 ]</font>
 
Back
Top