Banii aduc fericirea?

3

eu ys fericit (parca sunt yntr-un extaz continuu) atunci cynd sunt yndragostita. Asta se yntympla foarte rar, dar atunci yntr-adevar simt ca Traiesc (cu litera mare).

Banii nu aduc fericirea, ei aduc doar satisfactsii temporare, dar niciodata fericirea, uneori chiar degradarea totala a personalitatsii bune de altadata! :crazy:
 
Poate nu-i corect, dar banii insushi sunt scopul vietii generatiilor noastre. :(
Nu trebuie sa filosofam, trebuie sa muncim shi sa cishtigam cat mai multi bani... :D
Cred ca banii au fost inventati de un geniu... :)

:hail: BANI
 
totusi banii in viata de astazi rezolva multe probl. cite famili sunt nefericite :-x din cauza ca nau bani. atunci cind ai bani indeajuns :ciupos: intelegi ca banii n-aduc fericirea :roll: da pina atunci ia si copeste kapustneak :wink:
 
cu banii poti rezolva anumite probleme si nu poti face nimic in privinta altora. depinde cred si de mentalitate, daca crezi ca banii aduc fericirea asa si are sati para o bucata de timp pina cind are sa vina si ziua cind lucrurile au sa apara altfel, cred ca toti trecem prin mai multe "scari" de apreciere a lucrurilor in viata, si tot discutam si nu ajungem la un rezultat exact anume pentru ca vedem lucrurile diferit in general, oricum idei generale tip rostu banilor pentru fericire cred casi au un sens al lor *magic* :)
 
N-ai dreptate Dune ! :crazy: Banii, insusi si sunt "fericirea adevarata", explic: Cand ai bani, totul vine fara ca sa-ti dai seama, familia, afacerile, sanatatea, totul deodata ! :D
 
apu iaca eu nu stiu precis :roll:

citeodata imi pare ca banii aduc fericirea, dar citeodata imi pare ca nu 8)
de aceea am pus aceasta tema ca sa vad parerile altora
 
patzani - ascultati o vorba din batrani - ne imei sto rublei a imei sto druzei...

[meditati serios] nu doar superficial, care sunt avantajele intr-o situatie si in alta...

si mai este o vorba, care am s-o continuu cand am s-o gasesc, spune cam asa

cu bani poti plati un doctor dar nu poti cumpara sanatatea
cu bani poti plati o prostituata dar nu poti cumpara dragostea

poate stiti si voi lucruri de acest gen...? banii uneori incurca
 
zorzo, iaca ai spus-o :D :D :) (ne imei sto rublei - a imei sto druzei :D :D ) . atih druzei ne nado "imeti" - a uvajati ih!!! :wink: :D :D
 
joker, ghini ca tu de relaxezi cand citesti pe forum, si nu te atarni tot asa de serios fata de forum ca de regulamentele pe care le faci, dar eu am scris acolo - 'gandeste serios'
 
Cunosc pe cineva care are foarte multi bani,dar nu tocmai fericit pentru ca nu stie daca e apreciat pentru ceea ce e el sau pentru ca are bani,asta e o dilema teribila :D
 
Las-sa se imparta cu lumea si atunci vor fi fericiti mai multi, posibil sa dispara si dilema lui :roll:
 
Alta problema e ca nu are cu cine sa-si imparta banii,caci ca persoana e foarte deficila si nu suporta pe nimeni alaturi.. :ciupos:
 
Nu-s de acord cu tine Eli. Acela care are bani ii 100% destept. Nu cred ca un om destept nu suporta pe nimeni alaturi... :lol:
 
Back
Top