"basarabia pamint romanesc"

deja nu-s 12 romani, sunt peste 300 si asta arata cat de fragila e granita intre neamuri si cat de realist e Voro in privinta asta ;)
 
zorro;220182 said:
deja nu-s 12 romani, sunt peste 300 si asta arata cat de fragila e granita intre neamuri si cat de realist e Voro in privinta asta ;)

eu vorbeam de cei in vizita oficiala. Am inteles de la Sergiu ca-i da in judecata la CEDO si vor 100 000 de euro de caciula. Pana la urma Voronin o sa le plateasca campania.
 
Si ce dracu rezolvam cu aceste mesaje cand aia nu ne lasa sa trecem granita decat prin razboi, nu stiu de ce statul roman accepta toate mizeriile spuse de rusnacul ala de voronin si nu il incaieram si terminam cu el la fel cum am terminat si cu al nostru acum 19 ani. Jos comunismul sus basarabia
 
IAMYOURDEATH19;220392 said:
Si ce dracu rezolvam cu aceste mesaje cand aia nu ne lasa sa trecem granita decat prin razboi, nu stiu de ce statul roman accepta toate mizeriile spuse de rusnacul ala de voronin si nu il incaieram si terminam cu el la fel cum am terminat si cu al nostru acum 19 ani. Jos comunismul sus basarabia
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=4Fgt9chzH74"]YouTube - Scandari pro Basarabia la Bucuresti[/ame]
 
"Reunificarea va avea loc in interiorul Uniunii Europene ..."
Traian Basescu

E clar ...da? nimic mai simplu....drumul a inceput ....procesul e deja ireversibil...
Romania e de acord ca Transnistria sa fie declarata independenta ...desi doar neoficial...
..noi ne vrem doar ce e al nostru din strabuni...

Romania a fost ciopartita pentru ca era prea mare ...si statea in gat ursului stalinist si imperialist..rusii vorbesc de romania imperiala ..? Rusii stiu bine cum trebuia sa arate Romania daca nu isi bagau coada...In schimb au putut sa faca o tara artificiala din bucatile ciopartite ale altor state ...si au nascut un adevarat Frankenstein (Ucraina)...tara care e folosita drept tampon ... si masa de manevra ...iar la o adica camp de batalie pentru eventuale invazii ale democratiei....(nu au facut rusii dejaba monstrul asta!...e cu un scop!) s-au jucat cu ciozvartele noastre si a altora cum au vrut....dar nu le va merge asa la infinit ...
 
intradevar se face clonare la comentarii si toate temele incep sa semene intre ele.

eu revin la tema.
statul roman are obligatia morala de a interveni. intre 0,6-1 milion de moldoveni deja au obtinut cetatenia romana, deci puterea romana isi apara proprii cetateni. la un moment dat, asta deja nu va mia fi implicarea statului roman in afacerile interne ale R.M.
daca cumva s-ar usura obtinera cetateniei romane pentru moldoveni, in 10 ani mai mult de jumatate din populatia moldovei vor fi cetateni romani, iar ROMANIA MARE va sarbatori cum nu s-a mai sarbatorit.
deja imi inchipui euforia de pe strazi si lacrimi si flori si muzica si dansuri, si cel mai important - in cea mai mare piata se va dansa cea mai mare hora! HORA UNIRII!
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=mJwS8KM-LQA"]YouTube - Hora Unirii[/ame]
 
Sunt foarte mandru de baietii si fetele de la Basarabia Pamant Romanesc. Au organizat demonstratii anticomuniste pro-Basarabia in intreaga tara si au facut tot ce le sta in putere pentru a arata basarabenilor ca nu sunt singuri; la protestele din Bucuresti am participat si eu. Astept sa reincepem de luni.

Toata stima!
 
As propune mai multe actiuni frumoase de exprimare a dorintei noastre pentru reintregirea Patriei. Oare cati dintre voi s-ar oferi voluntari?
 
MirceaG;223648 said:
As propune mai multe actiuni frumoase de exprimare a dorintei noastre pentru reintregirea Patriei. Oare cati dintre voi s-ar oferi voluntari?

vreau sa amintesc romanilor ca basarabenii spre cinstea lor au fost mai patrioti decat fratii lor din "Romania"
adica: au pastrat limba si au cultivat neincetat valorile romanesti.
au defilat cu tricolorul in frunte traversand toata Basarabia,atunci cand romanii erau sub cisma comunista iar ei sub cisma sovietica.
Bravo pentru curajul si patriotismul lor !!!
dar fratilor.....romanii nu va vor...nu vor reintregirea patriei...
romanii de-abea isi tin pantalonii lor sa nu le cada in vine,ce nevoie au de alte probleme...????
au renuntat la tezaur,au renuntat la Balcic,la insula serpilor,la nordul Bucovinei,la toti romanii din afara granitelor....
sunt ocupati cu manelele,ci ciubucareala,cu impartirea mostenirii comuniste,cu pipitele de la televizor,cu mafia tiganeasca,cu multe altele, care ii fac obtuzi,nesimtiti si departe de a fi patrioti.
asa ca dragii mei,luati-va destinul in maini,intariti-va economic,intariti-va educatia si insurubati-va cat mai bine pe locul vostru de bastina.
feriti-va de cei interesati in folosul lor care va vind vise,adica fundatii,asociatii,si felurite programe care afara de a jupui bani europeni nu va aduc nici cinste nici folos.

va rog sincer sa-mi iertati brutalitatea sinceritatii,dar mai bine un sfat bun decat o amagire desarta.....
eu cel putin va respect si va admir.
 
abbu;223652 said:
Nu este adevarat, a fost un imbalans, dupa atatia ani de intoxicare sovietica basarabenii au o conceptie gresita despre romani si abia acum generatia tanara realizeaza ca diferentele sunt extrem de putine.
Povestea cu manelele care e? In RM nu-s manele? Iauz...
Romanii au insa o atitudine mai linistita, constientizeaza ca orice miscare de unitate trebuie sa vina din Basarabia, altfel se va spune ca Romania vrea sa ocupe Basarabia.
Chestiunea e foarte complexa asa ca Romania a luat decizia urmatoare: Sprijinim neconditionat Republica Moldova.
Evenimentele din Aprilie au readus subiectul in prim plan si acolo a ramas de atunci.
 
Hei oameni buni de cind am prins si eu la mine ,adica de cind am inceput sa pricep cum functioneaza aceasta lume,analizind situatia in moldova comparindule cu ce cunosc si eu si am inteles ca moldovenilor politicieni nu le ajunge o toana de minte.nu stiu nici cit negru sub unghie cum trebuie sa se comporte pt a fi influenti.sa luam pe putin,bush,sadam husein,hitler,stalin,keneddy daca mergem in trecut il gasim pe imensul si nerepetatul Avraam Lincoln,toti acesti oameni au avut mereu la mina lor strategii,planuri si idei cum sa influenteze lumea si mintea umana pentru a detine putere suprema,de aceia si SUA,Rusia si multe alte tari au asa mare putere in lume,pt ca cunosc mai mult decit stiu ceilalti.

Intrati aici: MANIPULARE-KARETI.BLOGSPOT.COM si o sa va convingeti ce anume le lipseste moldovenilor politicieni.forta de influenta si multe altele,eu am citit in acel blog si am observat ca acele legi simple si in genere tot ce se da acolo le stie chiar si cel mai simplu vinzator in america dar la noi ?????????daca il intilniti pe Ghimpu sau voronin,sau M.Lupu propunetile acest blog,le va fi de ajutor,recunostinta nu astept. "))))))
 
abbu;223652 said:
dar fratilor.....romanii nu va vor...nu vor reintregirea patriei...

Cata GREATZA imi provoaca aceste mesaje SERPESTI,MIEROASE dar cu atat mai pline de VENINUL VICLENIEI.
DE CE MANIPULEZI KAGHEBISTULE?
Care-s "romanii" care nu-i vor pe FRATII lor ROMANI basarabeni?Innafara de TINE INSUTI bineinteles?
TARFELE TRADATOARE scolite la Moscova?
TARFELE MANIPULATOARE platite de RUSIA sa IMPUTA forumurile cu vicleniile lor?
Stai linistit KAGHEBISTULE,UNIREA DEJA SE FACE.
ZIDUL GHIMPAT care sfasie de 66 de ani inimile ROMANILOR este CHIAR acum DEMOLAT.
Sunt ROMAN BUCOVINEAN si pentru ce le-au facut BORATURILE,BESTIILE INUMANE RUSE stramosilor mei:
MOARTE RUSIEI!
 
Back
Top