calcio italiano

Sheva este un armasar shi jumate... doua duble in doua etape... ce d-zeu a dat intr-insu???
a, deci voiam sa zic ca victoria Interului imi convine de minune, atat timp cat e in fata Juve-lui... Roma shi Milan on top! :clap:
 
Alias tu je stii je, Milan ze best , Sheva s-a trezit din un somn tare lung !! :)

ghine ca s-a trezit...


Sheva 4ever
Inzaghi 4never mazzafaka
 
nimeni nu-i mai intelege pe italienii astia..inter erau ca niste scolari cu temele nefacute marti,dar...sambata...
oricum juve..e totusi cea ami buna echipa italiana...
 
ei, nu mai spune...
acuma daca vrem sa vb ca Pele e cel mai bun jucator etc...
asta este non-sense, atat timp cat campionatul se disputa , iar Juve pierde acasa shi nu se streseaza prea mult in Nemtzia... shi lasa te rog declaratiile astea patriotice pro-juviste, nu mai suntem in liceu ca sa ne batem cap in cap cine e mai bun per se...
inca o bucurie... Chivu a revenit; slava Domnului ca accidentarea nu l-a tinut prea mult pe banca...
 
Ieri au primit-o cei de la Roma! :lol: Se credeau ca au prins virul de aur si vor merge tot asa pina la sfirsitul sezonului! Dar iaca de aceiasi parere nu era Shevchenko! 8) :D
 
Serie A the best :) Juve the best :)
la ynceputu` topicului am vaz`t un post . cum sa zic , kam tzaranesk :) tipa juve acolo nush shi insamna jidani , vashtea yn italiana Juve = tynar , shi Juventus yi supranumita batryna doamna asha ca nu trebu de phutut capu yndodi :)
negru , eh , trebuia eu sa shiu yn loku` tau :) eu din md in uk spetzom mam dus sa vad finala cu ac milan , da tu acolo shezi de pomana :)
:) sa vedem kum se termina anu` ista :)

Nedved foreva :crazy:
 
ce vorbiti voi atatea prostii...
care Juventus invinge??
s-au facut de nimic in meciul cu Roma shi nu faceti declaratii din astea patriotice, ca-s nelaloc de tot... Totti shi c0 au fost superbi shi cu asta basta!! Nu va mai plangeti atata de mila prin incercari de a imbarbata Juventusul, ca-s de rahat!!!
 
MILAN campion!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nici Roma , nici Juventus nule poate incurca sa ia titlul mult dorit. SHEVA face farfal, si cu asta e zis totul
 
ei, iaka te-ai trezit shi tu...
nu stiu de ce negru nu plaseaza mesaje de solidaritate cu Milanu'..
intr-adevar Sheva are peste 15 goluri, mi se pare... oricum, eu sper Roma sa-i calce peste coada shi sa se lupte mai convins pentru titlu
 
te rog frumos nu pune la indoiala afectiunea mea pentru tine, insa n-o subestima nici pe cea pentru Chivu, Totti and c0... 8)
am fost foarte suprinsa sa-mi dau seama ca Milan e mult in fata; eu care eram cu gandul ca Roma are mare avantaj acolo sus... n-am vazut Milanu' n actiune shi nu pot sa judec, insa daca joaca la fel de uscat precum ii shtiam eu, atunci banuiesc ca romanii au sanse sa se apropie periculos de prima pozitie.. atata tot
 
he, ce meci...
m-am mirat ca tribunele ertau aproape goale.. ce D-zeu. Juve isi pierde shi fanii, nu numai calitatea de joc.. Sheva super, Seedorf, tuns.. arata ca Kluivert deja..:) Milan are un line-up mai impresionant decat cel al Real-ului, ca sa fiu sincera.. dupa trei ani de fotbal sec, joaca cavalereste. Forza Milan
 
Mlea, iara nu ni-o mers!!!! :x :cry:
Am vazut sambata Milan - Juve, tare frumos!
Milan io gruzit practic toata partida, numa la urma vre-o 10 min. o avut Juve oleaca de sclipiri, dar po liubomu erau morti.
Vestea cea rea ii ca scoru final 0 - 0 ...
Capets ce le mai merge la Juventinii eshtea...
Caroce, tot 4 puncte diferenta o ramas, si tare o mai meritat Milanu 3 puncte si Juve nu a meritat deloc punctul care l-au luat.

P.S. Daca Milan joaca tot asha, anu ista CL ii a lor 100%.
 
Uraaaa!
Milan 3 - 1 Udinese
Juve 1 - 1 Cagliari

Am privit eri la National pana tarziu Juve - Cagliari, si o meritat, asha m-am mai bucurat pe final cand Zola o batut golu!
Damu numai 2 puncte despart pe Milan de Juve. Mai vedem noi cine e campion anu ista.
 
Back
Top