calcio italiano

Way negru, frate, vad ca moare topicu nostru :(
Eu as mai grai, macar cu tine daca altii nu vin, da vad-ca nish tu nu apari :cry:
Tak cu shi so terminnat sezonu ista?
Am inteles ca Milan imparte locul 1 cu shineva, da mai departe clasamentu cum arata?
 
Shefu, nu mai moare nimic, acuma a fost pauza de X-MAS, de azi se incep jocurile :-)

vezi ca lumea inca nu s-a trezit...
 
In lista programelor la STB (unde ma uit eu calcio) erau programate 2 meciuri pe duminica, insa n-au aratat nici unu :cry:
Cine cu cine (din top) a jucat, si ce scoruri? (mor de curiozitate, salveaza-ma frate negru, cum a jucat Milan)?
 
Udinese - Perugia 0 - 0
Roma - Chievo 0 - 1
Piacenza - Parma 1 - 1
Juventus - Reggina 5 - 0
Inter - Modena 2 - 0
Como - Atalanta 1 - 1
Bologna - Milan 0 - 2
Brescia - Lazio 0 - 0
Empoli - Torino 1 - 1


ooooof milan super :-)
 
negru said:
ooooof milan super :-)
Da uj, maladets patsanii.
Roma - Chievo 0 - 1 - hrenovo
Juventus - Reggina 5 - 0 - foarte hrenovo
Inter - Modena 2 - 0 - iara hrenovo
Bologna - Milan 0 - 2 - super!
Brescia - Lazio 0 - 0 - ma bucur :D

Sa prineste ca Milan iara-i edinolichnyi leader?
 
inter din nou e pe primul loc cu milanul
Inter 42
Milan 42
Juventus 39
Lazio 37
Chievo 33
Parma 30
Udinese 29
Bologna 28
Roma 26
Perugia 25
Empoli 23
Brescia 22
Modena 20
Reggina 19
Atalanta 18
Piacenza 13
Torino 11
Como 11
 
AM TERMINAT EU SESIA si am mai dat cu ochiul prin fodbal si chek out ce s-a intamplat ieri :-)

David Trezeguet converts Juventus FC's winning goal from the penalty spot (EPA/ANSA)

Italy round-up: Juventus stay in title race
Saturday, 08 February 2003
Juventus FC kept up the pressure on AC Milan and Internazionale FC at the top of Serie A with a 1-0 win against Empoli FC in Turin.

Trezeguet decisive
Marcello Lippis side struck the decisive goal in the seventh minute, David Trezeguet making no mistake from the spot when the referee awarded a penalty after Brazilian defender Cribari handled the ball in the area.

Buffon smothers
The visitors were reduced to defending for long periods of the first half, but in the 24th minute a swift counter-attack forced quick thinking from Juventus goalkeeper Gianluigi Buffon, who smothered an effort from striker Tommaso Rocchi.

Berti heroics
At the other end, Gianluca Berti was the only man preventing Empoli from slipping further behind. The Empoli goalkeeper saved a strike from Pavel Nedved in the 60th minute, then went one better by beating away a vicious strike by Marco Di Vaio, who was playing because of the injury to Alessandro Del Piero.

Juve top
The win means Juve join the two Milan-based teams at the top of Serie A on 42 points, though both Inter and Milan, at home to Reggina Calcio and away to AC Perugia respectively on Sunday, have a game in hand.

Cagni denied
A late goal from Roberto Muzzi for Udinese Calcio, meanwhile, ensured a 2-1 win against Piacenza FC, denying Luigi Cagni a draw in his first match back in charge.

Hubner equaliser
Cagni, who took charge of the relegation candidates following Andrea Agosti's recent sacking, thought his side had earned their first point in four games in the 78th minute when Dario Hubner equalised Marek Jankulovski`s 18th-minute opener.
 
02/03/2003 Milan 3 - 3 Atalanta - :wtf:
09/03/2003 Milan 0 - 0 Chievo - :-?
15/03/2003 Reggina 0 - 0 Milan - :wtf:
22/03/2003 Milan 2 - 1 Juventus - :crazy:
05/04/2003 Parma 1 - 0 Milan - :wtf:
-------------------------------------------------------
1 Juventus 60 27 18 6 3 51 18 33
2 Inter 55 27 17 4 6 56 32 24
3 Milan 52 27 15 7 5 46 21 25
4 Lazio 48 27 12 12 3 48 27 21
5 Parma 45 27 12 9 6 46 29 17
6 Chievo 44 27 13 5 9 37 28 9

Shi-i asta uai? :oops:
Ce se intampl mlya cu Milanu? Of, iara o sa ee Juve campionatu... :cry:
 
ma uit si eu in tablita si nu inteleg shi-i cu Milanul, juctori are, trener are, bani sunt, poate de turnat mai mult?? :-)
 
bazar sa shie, numai ca noi vorbim aici de Milan da nu de Juve ;-)

glumesc, nu nu, Juve bravo n-am ce zice se nishka baietii numai ca foarte ne constant si aicea eu cred ca drumul spre sfarshitul campionatului va fi inca foarte interesant si cu multe siurprizuri !!!
 
uitativa ce s-a intamplat sambata si duminica :-) Milanul a cashtigat de la Inter, a fost un derby super numai cu un gol :-(, da nu-i nimic, shyt happens...Da madame Juventus a jucat 2-2 cu Bologna, deci tabela e urmatoare:




Juventus 61
Milan 55
Inter 55
Lazio 49
Parma 45
Chievo 44
Udinese 40
Roma 39
Bologna 37
Brescia 37
Perugia 36
Modena 32
Empoli 31
Reggina 30
Atalanta 29
Piacenza 23
Como 20
Torino 19
 
Iaca-sha damu ii mai ghine :D
Ian zii negrule mai mult despre meci, ca stii ca n-am unde privi :(
Macar pe scurt, doua fraze, cine o batut, cine s-o praibit...
 
Oleg said:
totushi - fiti deacord - JUVE s-a ridicat mult, de cind s-o dus Zidane (perioada imediat urmatoare) :wink:
Ian da nu mai zi... :hehei:
El si atunci nu sta rau, mi ales in cupele europene.
 
eu meciul nu l-am vazut, nu am avut cand, dar am inteles de la tv ca Milanul a dominat joaca si Inzaghi a facut un gol super de la pasul Rui Costei
 
am vazut eu meciul; ei mare frumusatza; meci ca meci, mai ult tensionat decat frumos.. deshi aveam sperantze ca Milan sa fac treaba buna in acest sezon, acu nu mai cred ca JUve ca pierde atatea puncte... asha suntem sortitzi sa injuram la fice sfarshit de cmapionat; nu shtiu de cand n-a mai fost campioana o echipa la care tineam cu adevarat; eg Roma..:)
 
Back
Top