calcio italiano

mai sunt subiecte la care am atins 9 pagini? noi suntem super hardkore.. :smile:
Roma a trebuie sa profite de ocazie,... nu in fiecare zi e Pastile.. de-amu sa ne rugam la Dumnezeu, ca nu degeaba tinem postul... :smile:
 
Acolo po hodu' se nameceshte un Roma - Milan, din cyte am yntzeles io :demon: Iaka eu ys curios cum o sa-mpartzitzi voi meciu ista :lol:
 
CAMPIONATUL ITALIAN E CEL MAI PUTERNIC DIN LUME

BAI PATANI MAI PE SCURT ASA STAU TREBURILE IN CAMPIONATUL ITALIAN.ECHIPELE ITALIENE NAU SUCCES IN EUROPA DE ACEEA CA SA CONCENTREAZA IN CAMPIONAT.INTER,ROMA SI JUVENTUS SA BAT PENTRU TITLU,BOLOGNA,MILAN,CHIEVO SI LAZIO SE BAT SA AJUNGA IN LIGA CAMPIONILOR IAR PENTRU PIACENZA,VERONA,PARMA,BRESCIA SI UDINEZE EVITAREA RETROGRADARII.NUMAI PERUGIA,TORINOSI ATLANTA NAU PENTRU CE SA SA BATA
 
Re: CAMPIONATUL ITALIAN E CEL MAI PUTERNIC DIN LUME

giniu said:
BAI PATANI MAI PE SCURT ASA STAU TREBURILE IN CAMPIONATUL ITALIAN...
...NAU SUCCES IN EUROPA DE ACEEA CA SA CONCENTREAZA IN CAMPIONAT...
Shi de ghine ca s-o gasyt unu ca tine sa ne deschida ockii :wink: Nu shtiu ce ma faceam fara tine :lol: Dar am sa te contrazic, referitor la Juve - cea mai buna echipa italiana inclusiv, cu riscu' de a fi considerat de synguri zero yn domeniu. Asha afirmatzii nu se fac la noi :wink: Daca eshti fan Juve, nu-nsamna ca Juve yi shei mai puternica.
Yn ceea ce priveshte insuccesul echipelor italiene, opinia mea este ca acestea joaca un fotbal depashit, mult yn urma fotbalului spaniol shi chiar englez. Concentrarea din campionat n-are nika cu cupele europene. Fotbalul modern se joaca yn viteza pe flancuri. Vezi Real, Barcelona, Manchester. Daca atzi privit azi la ProTV emisiunea dedicata Champions League, atzi vazut ce zice Figo despre asta, despre cum s-a adaptat el stilului asta, cynd era Cruyf antrenor la Barca. Plus la asta, numarul mare de straini e o tragedie pentru echipele italiene. Daca vor continua tot asha, yn curynd nu va fi nici o echipa italiana nici macar yntr-o semifinala europeana.
 
Lasa ca italienii au sa mai arate ce pot face fara grija, nu s-or pierde :-) oricum sper tare ca iNter va pierde data viitoare!!!!!!!!!!!!!!
 
Doamne.. sezonul acesta este un dezastru...
eu nici nu ma mir de ce se intimpla.. asa si am stiut ca in Italia cineva levii va fi campion...
:x nu mai zic ca Arsenal a castigat FA cup si e aproape campioana... Juve (Sa-i iei dracu' campioni in Serie A) si desigur ca Liga campionilor va avea un castigator pe dos..
Dumnezeu nu-i cu noi anu asta... va fi la anul. :P sunt mai optimista ca data trecuta.. ha?
 
Ni-o kikat planka, cei asta bre?
Nu am avut ocazia sa vad meciurile, am fost la tara, iar acolo TV prin cablu nu e, shi STB deci nu este, evident...
Iaca intru eu aici shi ce-ni vad ochii? Tormojii de jUVE (da-da, cu minuscula) campioni !??? :cry:
la byci le merge, blin... se vede ca am pacatuit cu sheva...
da poate la anu... :zimbim: AC Milan... :D
Daca shi Liga Campionilor va fi cistigata de nemti, apu chiar ca-i jele mare...
Un lucru ma bucura, Arsenal :D , sorry alias.
 
Back
Top