calcio italiano

Shi za bazar galimyi la voi, va gruziti unul pe altul, BION nu trebuie sa interpretezi tare serios mesajul lui Leppard, a bit of ironie patani :smile:
 
Bravo Romei ca a invins si bravo lu' Montella, dar campionatul nu se cistiga pe contul unui singur meci. Roma nu a prea convins in celelalte meciuri, inclusiv din Liga Campionilor, unde cel putin Galata merita mai mult de 2 puncte cu Roma.

A fost doar o sclipire geniala, dar in rest Roma nu a jucat la nivel de campiona.

Echipa care va cistiga Campionatul cred ca va avea si putin noroc.
 
Tu ai vazut meciul din etapa trecuta? 5-1!!!
Sau poate vrei sa spui ca concurentele sunt mai bune? Iaca Inter de exemplu a trecut ca prin urechile acului, 2-0 cu Lecce... Asha ca "ieri s-o nishkat" si "Macar asha..." nu prea corespund realitatii...
Iar in privinta fratiei, nu uita ca esti de singe roman, nu turc... Turcii care ne-au gruzit de secole, acum frati??? :sad:
Turkey must die!!!
Frate Bion, nu syntem la lectzia de istorie, la care ash putea sa te gruzesc pe tema asta :wink: Graim despre fotbal. Roma, ca shi Barcelona nu a aratat cam nimic yn disputele cu Galatasaray. Galata munceshte. Pune osu', ca sa zyc asha. Roma yi bycshyta de vedete shi unicii jucatori care ymi plac synt brazilienii (mai ales Cafu). Vedete de-alde Totti yn napreajonka nu fac doi bani. Uita-te shi fashe un Hasan Sas sau un Umit Karan. Aishtea rup! Lucreaza pe teren. Yn orice meci Hasan Sas yi faultat la fiecare atingere a sa de balon. Nu-i dau 10 sec ca sa joace. Yntreaba-te de ce. Shi Totti se nishka, numai ca de data asta s-o ablamit italianu'.

Italia yi cam moarta yn Liga. Nu vad ce ar putea face Roma yn faza urmatoare, yn care cred ca va ajunge.

Cu turcu trebu sa gaseshti un padhod. Turcu shtie ce-i onoarea shi respectul. Daca nu ai avut ocazia sa cunoshti un turk, nu arunca cu afirmatzii de genu dat. Peace! :grin:
 
Leppard, iti accept simpatia pentru turcime, dar hai te rog las-o mai moale. Creezi impresia ca ai mai mult decat admiratie fotbalisitica pentru ei. Si sa nu te aud cu 'ai cunoscut vreodata un turc?' Moldova ii plina de dansii si stim si noi cu ce rasufla ei.
a.. si sa nu ne abatem de la tema calcio italiano.... vorbim despre pagani la alt subiect.. negru e tare dragutz si ne va permite, la sigur...
faptul ca Italia s-a poticnit in Liga e straniu si tare de jele pentru admiratori.. eu una ma bucur ca Juve s-a ablomit concret si cu litera mare... asa le trebu'
 
vot vot, eu cand vad cum joaca Inter sau Juve, ma apuca intr-un loc si nu-mi da drumul zaraza

Forza Roma e Froza Milan ze best

tot restul la gunoi
 
Bun, frate Leppard, pace sa fie, doar te rog cind mai vorbesti despre turci, daca intr-adevar esti de acelas singe cu mine, nu mai spune "fratsii noshtri", ok? Poti sa spui "fratii mei", sau altfel cumva, numai te rog...
Alias, esti o bomboana :smile:
Negru, chiar toti la gunoi tot nu e treaba :grin:

Forza Milan, forza Roma.
 
:grin: Da, alias yi o bomboana... Numa ca dupa cum se vede, se kam lichesc turshii de dynsa :wink: Nu-i nika, papusha. Cynd te yntrorshi, ne aratzi shine te-o suparat.
Nu shi sheva la tema...
:grin: Forza Inter!!!
 
multumesc baieti pentru complimente :sarut:
eu am pariat azi cu un italian de aice ca Roma va fi iarasi campioana, asa ca va rog sa fiti solidari cu mine si cu reputatia mea de pricepator in calcio :smile:
 
da leppard,forza inter. nici interul nu joaca stralucit, dar am mai vazut si meciuri bune de-a lor. pe cand cu tot regretul nu am vazut nici un meci bun de-a Romei. am impresia ca numai totti mai misca,restul nimic. despre milan ce mai pot sa zic daca a pierdut de la hapoel,a?
 
trubaneagra, se vede ca nu prea des vizionezi meciurile Romei...
In afara de Totti acolo mai e si Montella, Cafu, etc...
In general acum fotbalul italian trece printr-o perioada de depresie adinca, asha ca nu face sa faci concluzii mari luand in consideratie doar meciurile din aceasta perioada. Lasa ca-nvie el fotbalul italian, mai vedem atunci...
alias, eu sunt cu tine, Roma - the champion (2002)!!! :grin:
Hope Milan will be 2003 champion :grin:
 
Daca Inter si MIlan nu se califica azi seara, apoi e torba cu fotbalul italian.. s-au facut de rusine si asa, asta inca mai lipsea: milanezii s anu mearga in semi-le UEFA
 
:hahaha: ) shi urmatoarea parca ar fi AC Milan. Iaka ar shi pricol sa yngroape kiar Cleshcenko campionatul italian :wink:

Numa voi vedetz. Nu va taietz venele, ok? Eu cu voi ynca treb sa beu la vara :grin:
 
:grin: Da... Shi vizuka treb sa shii... O cyshtigat cu un autogol Milanu' :wink: Ei las' ca vedem noi. Inter o bucurat, cu toate ca idee n-am shine o jucat yn echipa. 1-0 cu Valencia. Iaka ar shi ghine un derby milanez yn finala cupei UEFA... S-ar nishka?
 
Back
Top