calcio italiano

negru

Bunica
patani, cine se intereseaza tare de fotbal, aruncati un ochi la liga italiana, fiindca va fi foarte crincen la urma !!

AS ROMA - JEVENTUS - LAZIO

sanatate

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 29-03-2002 19:03 ]</font>
 
patani n-a sa ma credeti daca am sa va spun ca-s de 2.5 ani in italia shi inca nu am fost la stadion !!!! :sad:
 
Cum adica nu ai fost la stadion?
sa-ti fie rusine!
Sper ca AS roma ia campionatul anu asta, nu de alta, dar urasc Juventusul.....
Si Totti joaca bine, patanu:)
sa ma laud si eu??? am fost pe Nou camp... dar nu la meci..:smile: simple visit.....
 
shefu, shtii aishea trebu sa te abonezi ca sa primeshti un bilet, multe ori chiar daca eshti abonat nu primeshiti totdeauna bilet , fiindca e tare plin la stadion shi in al doilea rind e tare periculos sunt o gramade de odioti care sa duc la St numai ca sa faca bardak, paveri mne !!!Daca vrei sa-ti cumperi un bilet fara abonament shi intr-un loc unde nimeni sa nu te uishida, plateshti de la 100 $ in sus !!!
 
*hehe*
Calcio Italiano.
Am auzit o data o fryntura de dialog:
-Nu exista echipa care sa fie uryta de mai multa lume decat Juventus.
-Da, dar nu exista echipa care sa fie iubita de mai multa lume decat Juventus.
-..ai dreptate.

Sanatate!

.- F O R Z A J U V E ! ! ! -.
 
Andriel da shtii ce inseamna juventus??
era o data o baba care asa o chema JUVENTUS(Juve inseamna ---jidan) da in frantza asa si se zice jidanii din torino:lol:
 
poate totusi faci niste economii si te duci la meciul ista?
eu , n-as manca trei zile... etc, dar nu as rata asa o ocazie....
apropo, Sheva s-a facut foto model.. lanseaza ochelari de soare si ghete ...
sper sa plece din Il Calcio, ca de altfel moare...
well, fara pesimism :smile:
 
stai ca nu numai biletul e problema!!!
mai vind shi bilete de aceea levie stadionul asha e de plin, ca nish pe scari nu ai loc sa shezi sau sa stai !!! mi-a povestit un prietei, zice ca asha ceva inca nu a vazut, da acuma inchipueti ce se intimpla daca bate cineva GOL, viu nu ieshi precis !!!

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 2001-04-27 07:26 ]</font>
 
Shi n-or spuni negrii

Juventus este unica echipa din italia care acystigat 25 de titluri nationale.

Urytsil sanatoshi mai de parte. Lui nenea Giovani Agnieli nu-i nici yn cot de voi. Da la patsani cu atyt mai mult.

Da despre evrei si babe - numai un cretin putea prezenta o asemenea ipoteza. Se numeste "batryna doamna" Juventusul din cauza ca este cel mai vechi club italian care functioneaza si yn prezent. Anul fondarii 1897. La milan spre exemplu este 1999.

JUVE 4 EVER

o mica gresheala 1899

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: negru pe 2001-05-05 07:47 ]</font>
 
un comentator de origine italiana vorbea la un post romanesc despre juve:
" Juventus este numit in Italia "vechia seniora" ( sau asa ceva) ceea ce in romana ar insemna "baba fotbalului italian"...
celalat comentator, care e roman...: ma iertati, doamna batrana..
italianul: e tot aceeasi:)
 
La nivelul yn care italianul cel de la televiziunea romana(intuiesc acasatv) yntselege fotbalul - este acelasi lucru baba & doamna. Sa promovam valorile, caci mediocritatile si asa ajung la ... tvro
 
este deja normal si logic ca discutia aceasta nu va ajunge la un numitor comun, dat fiind faptul ca suntem subiectivi zic eu..
dumneata esti cu Juve si eu nu-s...
 
Forumurile sunt pentru a promova si demonstra ce credem fiecare subiectiv. Nimeni n-are dreptul la utilizarea titlului de obiectiv. Cauta argumente pentru pozitsia ta.

Juve 4 ever
 
ce fel de argumente necesiti dumneata?
par a fi eu out of prooves?
eu mi-am ilustrat foarte bine pozitia...
de fapt, argumentele sant necesare doar atunci cand te indoiesti singur de pozitia proprie..
 
Aici si consta toata problema. La tine este atestata o lipsa de pozitie. Nu se yntelege ce doresti sa spui prin mesajele tale.

Argumente pentru un homo sapiens sapiensis sunt necesare permanent. Chiar si atunci cynd pleaca la WC. Cel ce nu argumenteaza nu mai este om.
 
Back
Top