Campionatul Mondial de Fotbal 2006

Dapa-i Franta - Italia (in preliminariile pr EURO 2008) 3 - 1 asta cum naiba se mai numeste ? sugere de ce ? :) Franta w bellissima, macaronarilor ! ;)

Allez, Allez !
 
a.d.i.d.a.s;147407 said:
Dapa-i Franta - Italia (in preliminariile pr EURO 2008) 3 - 1 asta cum naiba se mai numeste ? sugere de ce ? :) Franta w bellissima, macaronarilor ! ;)

Allez, Allez !


aia se numeste ca Italia nu-si face griji si lasa surpriza la urma... ca sa urle ALLEZ les BLEUS ( in traducere directa vpereod, galubiie!!!!!:dance: )cu 3 la 0...:inocent:
 
-oby-;147411 said:
aia se numeste ca Italia nu-si face griji si lasa surpriza la urma... ca sa urle ALLEZ les BLEUS ( in traducere directa vpereod, galubiie!!!!!:dance: )cu 3 la 0...:inocent:

:) ma indoiesc ca daca acum, dupa ce s-au retras din nationala Frantei toate numele mari (inclusiv Zidane), nu au putut sa furnizeze surpriza, si au subt (sau supt ?) cu 3-1, d'apoi cand Franta se va inchega intr-un colectiv. Atunci ma tem sa nu ramana praf si pulbere din macaroanele italiene (no offence)

Vive la France, Vive la Liberte :)
 
Re: LIGAAAAAAAAAAAA

Ce ne facem, oameni buni, sa vedem si noi fotbal de calitate nu doar emisiuni de kko pe moldova1 cu marele "amalist"(ananist) sportiv Sandu Grecu....mai e si varza de ziarist ce nu poate pune o intrebare k lumea unui jucator: "parerea mea este ca.....hm ...am uitat ce am vrut sa spun ....ha-ha-ha"Sandu Grecu la emisiunea fotbal hebdo, luni 11 sept.2006
PAPAGALII...ne spun in ziua meciului ca :"nu avem bani sa transmitem fotbal" asa ca uitati-va si ascultati comentariile noastre cu inca un imbecil :Antocianu :mingea a ajuns in careul germanesc" (asta pe bune a zis-o el la CM2006)...in ultima zi toromacilor tre' sa ne ziceti???1 dap' voi trebuiti lichidati....desfiintati
PS: si ne mai baga si reclama aia facuta de imbecilii de la TVM, cu glas de adolescenta oligofrenace nu mai ajunge vre-o data la pubertate:" DUPA 20 de ANI, STEAUA e in liga campionilor (si baga imaginile cu genialul si irepetabilul Dukadam de la Sevilia, 7 mai 1986) cine vrea sa se duca la KIIV sunati la 0795xxxxx, sa luati bilete" ca in TZARA asta de comunisti nu vedeti voi liga niciodata ....baaaaaaaaaaaaaa-haaaaaaaaaaaaa-haaaaaaaaaaaaaaa
CE MIZERIE!!!!!
 
Re: LIGAAAAAAAAAAAA

aduh;147597 said:
Ce ne facem, oameni buni, sa vedem si noi fotbal de calitate nu doar emisiuni de kko pe moldova1 cu marele "amalist"(ananist) sportiv Sandu Grecu....mai e si varza de ziarist ce nu poate pune o intrebare k lumea unui jucator: "parerea mea este ca.....hm ...am uitat ce am vrut sa spun ....ha-ha-ha"Sandu Grecu la emisiunea fotbal hebdo, luni 11 sept.2006
PAPAGALII...ne spun in ziua meciului ca :"nu avem bani sa transmitem fotbal" asa ca uitati-va si ascultati comentariile noastre cu inca un imbecil :Antocianu :mingea a ajuns in careul germanesc" (asta pe bune a zis-o el la CM2006)...in ultima zi toromacilor tre' sa ne ziceti???1 dap' voi trebuiti lichidati....desfiintati
PS: si ne mai baga si reclama aia facuta de imbecilii de la TVM, cu glas de adolescenta oligofrenace nu mai ajunge vre-o data la pubertate:" DUPA 20 de ANI, STEAUA e in liga campionilor (si baga imaginile cu genialul si irepetabilul Dukadam de la Sevilia, 7 mai 1986) cine vrea sa se duca la KIIV sunati la 0795xxxxx, sa luati bilete" ca in TZARA asta de comunisti nu vedeti voi liga niciodata ....baaaaaaaaaaaaaa-haaaaaaaaaaaaa-haaaaaaaaaaaaaaa
CE MIZERIE!!!!!


Mie imi place foarte mult ca acest Sandu Grecu adapteaza foarte multe "anglicisme" la limba romana. Eu, de exemplu, de la dansul am invatat ce-i aia "feis" (de la enzlezescul face) :) Poate Moldova nu se va califica prea devreme la un turneu final, poate nu vom intra curand in UE, dar cel putin, datorita oamenilor nostri "de fotbal" suntem deja in Occident.

Of Of Of, God Save the Queen :)
 
Re: LIGAAAAAAAAAAAA

-oby-;147631 said:
ce are comunismul cu fotbalul?
salut!
Eu vorbeam de atitubine si de respect!
era comunistii vs TVM... se intrec in a ne dispretui....grea lupta...cine oare invinge??!!
La mai mare!
PS Lupta STEAUA....umileste-i azi pe aia de sub pod ( Cra-cra-cra-pid Ghiulesti)
 
inesa;148195 said:
fapt ramine italia campioni del mondo!ca noi nus

salve!!
Da' ce te bucuri asa pentru reusita altora? Eu sunt doar cu ai mei, pe italieni doar ii apreciez, m-am bucurat enorm ca i-au batut pe arabii ceea in finala...adica pe "francezi"...sper sa-i ajunga pe brazilieni la titluri mondiale!!!
La mai mare
Forza STEAUA!!!
 
sintem pentru 4 ani camp si iar in storia fotbalului,cum pot sa nu ma bucur dak is fanat d fotbal si parcai aer
 
a cistigat italia, ma bucur pentru ca o merita ... in final, m-a surprins faptul ca franta a eliminat pe brazilia, cind brazilia era favorita, la inceputul mundialului franta nu dadea semne de ca o sa stea mult in germania, insa cind a eliminat pe spania, atunci si-a "aratat coltii":):)...Pina la urma a cistigat italia! Felicitari !

Animo Espaa!peste 4 ani o sa vedem ce facetsi!
 
Back
Top