ce citesc acum?

e vorba de cartea "Parfumerul" in rusa suna asa: "Парфюмер. История одного убийцы"

suna cunoscut pentru ca a aparut si filmul asta la cinema de pe 14 septembrie daca nu gresesc. (la noi inca nu...)
 
buna ziua..
cineva intreba de richard bach- iluzii
si am vazut linkuri in rusa &ucraineana
stiti cumva un link pentru engleza sau romana?
 
Михаил Булгаков - Собачье Сердце ... la inceput destul de interesanta... da` pe urma - asha un bred... nu am vazut ka e fiction
 
sabato mi s-a parut cam aiurea sincer... nu mi-a placut... tie ti-a placut kraft?
iar pizdets a lui Vaku nu mi-a placut deloc... nici nu ma terminat-o. sa nu imi sariti in cap, dar asta este, nu mi-a placut deloc... m-a iritat
 
Mi-a placut "tunelul", din cate imi amintesc mi-a placut chiar mult; nu mi s-a parut monotona, ci "psycho" :D
 
... am terminat Чак ПАЛАНИК - БОЙЦОВСКИЙ КЛУБ
kred ka e singurul kaz in kare filmul mi se pare la inaltimea kartii... tot de prisos a fost inlaturat, da` shi nu s`a pus akcentul pe distrugerea societatii p`ru edifikarea altei mai prospere
 
kraft_natasha;150217 said:
vakulovski- pizdet

kraft_natasha daqa nu tzi-i greu, cateva idei ref la roman, eu l-am citit an trecut shi m-o cam cutremurat, eu kopkil inocent shi cuminti..tie cum ti s-o parut?

am terminat de citit Maitreyi de Mircea Eliade, nu m-o cucerit cu nimika, ba m-o enervat..atata timp pierdut shi inka pt o dragoste interzisa a unei hinduse shi a unui ortodox..

m-am apucat de "Padurea norvegiana" de Haruki Murakami
 
corneli4ik;150932 said:
am terminat de citit Maitreyi de Mircea Eliade, nu m-o cucerit cu nimika, ba m-o enervat..atata timp pierdut shi inka pt o dragoste interzisa a unei hinduse shi a unui ortodox..

mie Maitreyi mi-a placut...am citit-o acum 5 ani si cred ca am sa o recitesc pentru a-mi aminti povestea dupa care ma apuc de "Dragostea nu moare" scrisa de Maitreyi Devi raspuns la cartea lui Eliade...

acum citesc carti de dezvoltare personala:D
 
Umbreon;150987 said:
Din alea , la care denumirea incepe cu un numar ?

nope...incepe cu o litera dupa care urmeaza alta si alta..si formeaza cuvinte:)) (gen: lucrul in echipa; leadership)
 
Ah ,e oarecum aproape ... Credeam ca e ceva de genul "10 metode de a te integra in ekipa" sau "5 pasi in a deveni lider" ... Arunca literatura asta lina , please ... :)
 
Back
Top